Kombatanci nie będą kontrolowani przez ośrodki pomocy społecznej

autor: Bożena Wiktorowska01.08.2011, 03:00

Kierownik ośrodka pomocy społecznej zostanie zwolniony z obowiązku wystawiania kombatantowi lub osobie represjonowanej dokumentu potwierdzającego jego sytuację rodzinną i materialną. Bez takiego stanowiska, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych do tej pory nie miał prawa przyznać osobie uprawnionej żadnego wsparcia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • CÓRKA PARTYZANTA(2015-07-23 21:24) Zgłoś naruszenie 00

  ŻYDOM PO 100 EURO CO MIESIĄC ZA TO ŻE W CZASIE DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ MIESZKALI W POLSCE A JEŚLI NIE ŻYJĄ TO ICH DZIECIOM PYTAM SIE CZY MY MAMY POLSKI RZĄD?OKRADANIE POLAKÓW W IMIE PRAWA ,EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO A POLSKIM DZIECIOM PO WOJENNYCH KOMBATANTACH NIE NALEŻY SIE NIC ,LUDZIE OBUDŻCIE SIE!!!

  Odpowiedz
 • oss(2011-08-01 16:27) Zgłoś naruszenie 00

  Walczyli o koryto, a nie o wolność.
  Taka byla prawda.
  Teraz mają odznaczenia, ulgi, honory , zaszczyty, pomniki, rocznice, ordery , i msze dziękczynne.
  jeszcze im malo ?

  Odpowiedz
 • MB(2011-08-01 16:21) Zgłoś naruszenie 00

  Rodzina chcąc skorzystać z pomocy opieki społecznej musiała przedkładać dochód kombatanta, inaczej odmawiali żadnej pomocy. Opieka społeczna potrafiła zrobić rewizję po całym mieszkaniu kombatanta, aby nic nie zostało pominięte w przyznaniu pomocy społecznej rodzinie. To samo jest z ubieganiem się o umorzenie podatku od nieruchomości: dla rodziny, jeśli kombatant zamieszkuje wraz z rodziną, rodzina musi przedkładać dochody kombatanta dla gminy, aby stanowiły podstawę w przeliczeniu dochodu na osobę. Skandal, powagi dla tych, co walczyli o Wolność i Lud dla innych, a dzisiaj nie zaznają szacunku dla siebie i bezrobotnej rodziny. Traktowani są jako druga kategoria w dzisiejszych czasach. Zresztą ryba psuje się od głowy.

  Odpowiedz
 • Staszek(2011-08-01 12:30) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko świetnie, tylko ta nowelizacja z moich informacji jeszcze nie została jeszcze uchwalona, ale mogę się mylić. Czy autor newsa może podać konkretną datę, kiedy Sejm ją przegłosował?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane