Polska. To nie jest kraj dla młodych ludzi

autor: Bartosz Marczuk28.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 11.08.2011, 11:10

Starsi żyją na koszt młodych. Aż 24 proc. rodzin wychowujących czworo dzieci i 3,8 proc. emerytów żyje w skrajnej nędzy. „DGP” chce się przyjrzeć temu zjawisku. Dziś analiza, która dowodzi, że autorzy tezy o niesolidarności pokoleniowej mają wiele racji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (116)

  • Emeryt- złodziej?(2011-07-28 04:34) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie Bartoszu Marczuku! Dlaczego prawie w każdym swoim tekście wykorzystuje Pan te same tezy? Wynika z tego, ze za podobny artykuł dostaje Pan wierszówkę. Ile napisał Pan podobnych artykułów, gdzie powtarzają się te same zwroty myślowe? Kilkaset? Wydawca zapłacił Panu za wszystkie teksty. Nie jest więc Pan taki kryształowy, a domaga się Pan sprawiedliwości społecznej. Zacznij Pan od siebie!

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-07-28 06:22) Zgłoś naruszenie 00

    czy 45 lat prcy nie wystarczy aby otrzymac emerytujre

    Odpowiedz
  • xen-ia(2011-07-28 06:58) Zgłoś naruszenie 00

    A moze zaprzestac finansowania z naszych podatkow partie polityczne, tzw. misje pokojowe, Kosciol i zajac sie umiejetnym gospodarowaniem pieniedzmi z budzetu. Znowu w/g autora winni sa emeryci, ze za dlugo zyja. Tez pan jezeli dozyje, czego zycze bedzie kiedys emerytem, zmieni sie wtedy u pana punkt widzenia!

    Odpowiedz
  • 1(2011-07-28 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd - Tytuł nie odpowiada treści.
    kolokwializm od "pisarza"

    Odpowiedz
  • goździkowo(2011-07-28 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Autor pisze, cytuję : " Emerytury nie tylko, że są stosunkowo wysokie, to jeszcze hojnie waloryzowane. Coroczna marcowa podwyżka uwzględnia inflację oraz co najmniej 20 proc. realnego wzrostu płac. Daje to emerytom nie tylko gwarancję, że ich świadczenia nie będą realnie maleć (co może się zdarzać pracownikom z ich pensją), ale także że ich wzrost uwzględni dynamikę PKB. " koniec cytatu.
    Czy autor pisząc to był trzeźwy ? Jak można pisać takie idiotyzmy w tak poważnej gazecie ? Nikt tego wcześniej w redakcji nie czytał ?

    Odpowiedz
  • burrak(2011-07-28 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety Autor ma rację. Najtrudniej jest młodym, a nie emerytom. Państwo nie pomaga w tworzeniu rodzin i nie wspiera ich, dlatego kilka milionów Polaków wyjechało za granicę i składki płaci gdzie indziej. Rodzi się w ten sposób nowa Europa, a Polska zniknie z mapy - przecież to w naszym hymnie jest zawarta przepowiednia "jeszcze Polska nie zginęła, póki my zyjemy". A to już niedługo, patrząc na demografię, jakieś dwa pokolenia.

    Odpowiedz
  • marek bartoszewski(2011-07-28 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Podmioty Gospodarcze w latach 80 -tych nie uginały się skorumpowanym systemom a realizowały i realizują raz obraną drogę dęterminacja młodego pokolenia polega na tym że sami nie wiecie co z sobą zrobić.mając to na uwadze jako człowiek szczęśliwy oraz bardzo bogaty z samej zasady chcę jeszcze więcej(kasy)

    Odpowiedz
  • kk.(2011-07-28 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieje sie tak bo w Polsce nie ma dobrego gospodarza.Nasze podatki przeznaczane są na cele , które nie daja efektów. np. utrzymujemy leniwych polityków,którzy zamiast coś robić myślą jak sie załapać się na następną kadencję. utrzymujemy partie, których członkowie wg mnie oprócz siania nienawiści nic dobrego dla kraju nie robią.Każdy Rząd w czasie swojej kadencji nie realizuje tego co obiecuje jego partia przed wyborami. Na kluczowych stanowiskach w państwie pracuje wiele osób, które nie umią rozwiazywać problemów i patrzyć perspektywicznie w przyszłość.Prawo jest nie stabilne, bo ciągle sie zmienia, wiele osób nie pracuje bo woli się utrzymywać z zasiłków na zasadzie bo mu się należy, rodzą się dzieci, które utrzymuje państwo bo nieodpowiedzialni ojcowie nie placą alimentów itd.. pieniądze są tylko nie są wydawane z głową.

    Odpowiedz
  • Polska nie dla mlodych(2011-07-28 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Rudy i spóła z Platfusowni, wysłała młodych na "mopy i zmywaki". W Polsce zasuwaja staruchy za 1500 zł.

    Odpowiedz
  • boy(2011-07-28 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna próba antagonizowania grup społecznych ... Może szanowny Redaktor wspomni o tym gdzie podziały sie pieniadze z prywatyzacji majątku Państwa,który to majatek tworzyli dzisiejsi emeryci.Gumofilcowe rządzenie i pszenno-buraczana polityka gospodarcza prowadzi do stanu gdzie nie będzie już co sprzedać,bo się nie zbudowało - prywatny nie da !!!

    Odpowiedz
  • ola(2011-07-28 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    mam 25,5 roku pracy , niech mi ZUS i OFE oddadza moje pieniadze i nie chce od nich emerytury , dam sobie radę . Wiem ,że to nie przejdzie , bo panstwo chce mnie uszczeliwic na siłę. może więc w wyborach poprzec Korwina - Mikke?

    Odpowiedz
  • A.(2011-07-28 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki tendencyjny i nieprawdziwy artykuł. Na dodatek cytowany w serwisach radiowych. Najgorzej, że kłamstwo powtórzone dwa razy żyje własnym życiem...
    Wrzucanie wszystkich emerytów do jednego wora i manipulowanie danymi statystycznymi, to nadużycie.
    a propos średniej... faktycznie emeryt żyje dłużej niż statystyczna, bo przeżył kolegów, ale Ci koledzy często z ZUS-u nie wzięli złotówki. A co z ich składkami?

    Odpowiedz
  • BICIE NA ALARM !!(2011-07-28 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy Polacy powinni pracować do 65 roku życia.O ludzi pracujących w szczególnych warunkach należy zadbać o ich zdrowie podpisując umowę o pracę na określony czas który nie zagraża ich bezpieczeństwu zdrowotnemu..Np.policjant20 lat górnik 15 lat lotnik 10lat itd pozostałe lata do ustawowego wieku powinni dopracować w innych zawodach nie zagrażających ich życiu i zdrowiu.

    Odpowiedz
  • kajko i kokosz(2011-07-28 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pomijając powszechne złodziejstwo i obłudę polityków i tak dalej... wystarczyłoby, żeby każdy odkładał tylko i wyłącznie na swoją emeryturę i nie byłoby problemu ile kto chce pracować - jak komuś wystarczy to przestaje i nikomu nic do tego.

    A pytanie zasadnicze jest takie: DLACZEGO młodzi mają się na to potulnie godzić kiedy mogą wyjechać i pozostawić to bagno samemu sobie? Z protestowania socjalizm nie wyżyje. Polska powinna zrobić WSZYSTKO co się da, żeby sytuację odwrócić. Tak czy siak w pewnym momencie grozi nam to co w Grecji, pytanie czy będzie wtedy jakakolwiek nadzieja. A REFORMY trzeba robić TERAZ żeby efekt był za 20 lat.

    Odpowiedz
  • Rozliczyc PO,SLD,PSL holote(2011-07-28 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pamietaj Polaku,ze lib.eraly to barwione swi.nie PO lew.ackich wie.przach,wyhodowane na odchodach tej samej swi.niarni.To sprzedawcy i likwidatorzy Polski.Tych ban.dytow musimy usunac i rozliczyc za zniewalanie Polski,za sprzedawanie wrogom Polski naszej przyszlosci.Smierc bandziorom i zdr.ajcom.

    Odpowiedz
  • CL(2011-07-28 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety wiele prawdy jest w tym artykule. Spora grupa osób żeruje na pracy młodych i ma gdzieś ich potrzeby i aspiracje. Są po prostu politycznie silniejsi. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się jakaś poważna formacja, która przegoni bandę rozdawców moich pieniędzy!

    Odpowiedz
  • Do "autora"(2011-07-28 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Synku, jeśli nie potrafisz ogarnąć całości tego złożonego tematu, to nie bierz się za pisanie artykułu, bo ubliżasz jedynie osobom starszym. Pondto te wypociny stanowią nic innego, jak tylko sianie nienawiści do osób starszych i powinny być z urzędu ścigane.

    Odpowiedz
  • sebastian(2011-07-28 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    tak tu komentujecie a na wyborach i tak "jakimś CUDEM" wygra PO, aż się rzygać chce!!! nie dopuszczajcie starych wyjadaczy do koryta!!! ja głosuję na nowych!!!

    Odpowiedz
  • a urzędnicy?(2011-07-28 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    warstwa urzędnicza nie powinna być zaliczana do tych 16 mln pracujących. Na utrzymanie urzędników muszą zarobić przedsiębiorcy i pracownicy najemni - to oni tak naprawdę utrzymują cały ten bajzel!

    Odpowiedz
  • Menachem Begin(2011-07-28 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce najciężej żyje się "gojom".

    Odpowiedz