W miejscu pracy musi być klimatyzacja

autor: Marta Wieloch27.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 27.07.2011, 12:22

Do obowiązków pracodawców w czasie upałów należą: zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy, kontrola czystości powietrza oraz ograniczanie natężenia hałasu powodowanego przez urządzenia do klimatyzacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • rewizor(2011-07-27 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    A o dobrym i wygodnym fotelu zapomniano,to karygodne.Ostatnie badania dowodzą że człowiek mający miękie i wygodne siedzisko oddycha pełniej co pozwala na lepszą wymianę tlenu w płucach.Polecam posłom pod rozwagę

    Odpowiedz
  • czechna(2011-07-27 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie to nieżyciowe o czym piszecie. Już widzę jak pracownik cwałuje do szefa i poleca mu spełnic to, o czym piszecie. HA,HA,HA !!!

    Odpowiedz
  • P(2011-07-27 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie w firmie to normalne że jak coś jest nie tak to pracownik zgłasza to szefowi.

    Odpowiedz
  • kbr(2011-07-27 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie również normalne, więc czechna możesz się smiać jedynie ze swojej pracy.

    Odpowiedz
  • zerwy(2011-07-27 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    nieżyciowy jednak ten art. ok, może czesc pracuje w biurowach albo w dobrych warunkach ale cześć z nie - jest taki rynek ze ważna jest praca a nie klimatyzacja.

    i jak tu zakladac nowe firmy jak takie bzdury wiszą nad pracodawca.

    Odpowiedz
  • Zefel de Zadoopie(2011-07-27 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    No uważajta, bo za friko mata czad i wziewy ;)

    A jak nie odpowiada - budowy i rowy czekają. Tam klima - t non stop, chyba, że akurat opryski w polu.

    Odpowiedz
  • ?(2011-07-28 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    niech autor poda podstawę prawną obowiązku instalowania klimatyzacji

    Odpowiedz
  • psps(2011-07-30 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Tytuł artykułu jest kłamstwem. W Polsce nie ma bezpośrednio takiego wymogu. Przepisy wymieniaja klimatyzację jako jedno z rozwiązań. Poz tym jeśli ktoś gdzieś w Polsce widział klimatyzację to niech napisze. Ale najpierw niech sprawdzi sobie w słowniku co musi byc spełnione. Autor tego niec nie wartego artykułu natomiast przepisał wyrywkowo treśc przepisów, która nijak się nie ma do tytułu - po co? A włąściwie to jak się nazywa ten genialny redaktor ? Niech sie ujawni ten krasomówca, a raczej krasopisarz.

    Odpowiedz
  • Rajmund(2011-07-29 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Klima w pracy jest ważna, bo pracownicy podczas 15-minutowej przerwy szybko jedzą nie przeżuwając pokarmu tak jak należy, a potem mają niestrawności i srają śmierdząco, więc klima musi być. :)

    Odpowiedz