Warszawiacy zarabiają najwięcej w kraju. Średnio 5 tys. zł!

autor: Mt13.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.07.2011, 11:14

Płace w Warszawie są co najmniej o 1 tys. zł wyższe niż w pozostałych miastach Polski. Z raportu firmy Sedlak & Sedlak wynika, że szeregowi pracownicy w stolicy zarabiają więcej niż specjaliści w Łodzi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (11)

  • obywatel(2011-07-13 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    No i co za sensacja,a koszty utrzymania w Warszawie i łodzi ktoś porówna ?! hm

    Odpowiedz
  • URSZULA(2011-07-13 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    W NORMALNEJ GOSPODARCE RYNKOWEJ PŁACI SIĘ ZA DOBRĄ PRACĘ ALE U NAS TO W ZALEŻNOŚCI OD REGIONU LUB KUMOTERSTWA ( MOWA O URZĘDACH ) I TO JEST NIENORMALNE

    Odpowiedz
  • warszawiaki cwaniaki fuj(2011-07-13 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    a teraz porównajcie zarobki w Warszawie i na wschodzie Polski!!! żołądki wszyscy mamy takie same!!!

    Odpowiedz
  • Do 3(2011-07-13 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Oj nie takie same. Pracuję w budżetówce (w szkole) gdzie są jeszcze wypłacane tzw."wczasy pod gruszą". Wysokość tych kwot jest uzależniona od stanowiska: zwykły szary pracownik dostaje najmniej około 50% tego co nauczyciel. Przynajmniej tak jest w szkole gdzie ja pracuję. Krótko mówiąc nauczyciel może jechać pod palmę a szary pracownik najwyżej pod gruszę albo kasztan:) To nie te same żołądki niestety.

    Odpowiedz
  • co za kraj(2011-07-13 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    żołądki takie same tylko olbrzymie różnice w zarobkach!!! chyba tylko w PL tak się dyskryminuje obywateli...

    Odpowiedz
  • zz(2011-07-13 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    do 3/ to Wasze Związki tak podzieliły tę" gruszę"do nich lament trzeba zanosic

    Odpowiedz
  • cała prawda(2011-07-13 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    tą średnią to niech sobie wsadzą w tył, 90 % zarabia 1500 netto, a pozostałe 10 % nawet do kilkudziesięciu tysięcy, więc stąd ta średnia; nie chce mi sie już gadać o tym ile trzeba zapłacić za wynajęcie jakiejś nory w stolicy :((( ledwo na opłaty starcza
    ci co narzekają mogliby przyjehać i się przekonać, ale niech lepiej tego nie robi ą bo wystarczająco zaniżają zarobki godząc sie na jałmużnę zamiast wynagrodzenia

    Odpowiedz
  • Uwielbiam statystykę(2011-07-13 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Owszem, płace w Warszawie są wyższe, ale wyższe są też koszty życia. Czy w Łodzi zapłacicie 60 złotych za strzyżenie u fryzjera w bloku albo 1800 złotych czynszu za kawalerkę? Wątpię...
    Proporcje dochodów do kosztów są porównywalne, ale o tym już nikt w raporcie nie napisze, bo nie byłoby sensacyjnej informacji i nikt nie zwróciłby na niego uwagi.

    Odpowiedz
  • Po co ta statystyka(2011-07-13 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wynajęcie kawalerki w stolicy to koszt 1800 złotych miesięcznie, fryzjer w bloku kosztuje 60 złotych. Zarobki sa wyższe, ale koszty życia też. O tym już się w statystykach nie pisze.

    Odpowiedz
  • zAAAAj(2011-07-13 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    fakt natomiast jest taki, ze jak warszawiak jedzie na narty w polskie gory to swoja nadwyzka nic nie znaczacej gotowki na warunki warszawskie, podbija ceny dla reszty kraju, i tak w gorach sama warszawka szaleje...

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2011-07-13 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy w Polsce są też dyskryminowani przez rodzaj umowy. Jedni mają pracę na umowę drudzy muszą pracować non stop na umowy cywilno - prawne (dzieło,zlecenie). Bez urlopów i wolnych dni tak teraz postępują pracodawcy. Cała wina spada na sejm i te prawo ponieważ pokazuje to że w Polsce są lepsi i gorsi pracownicy.Gdzie ta równość o której jest mowa w konstytucji że wszyscy jesteśmy jednakowo traktowania przez prawo.

    Odpowiedz