Trybunał Konstytucyjny ustali czas pracy niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska04.07.2011, 03:00

NSZZ - „Solidarność” domaga się od TK zbadania, czy czas pracy osób niepełnosprawnych nie jest wydłużany tylko po to, aby zrekompensować firmom obniżenie dofinansowań do ich pensji i utratę ulg podatkowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • ZEN(2012-02-18 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    to co sie

    glosujcie na po nastepnym razemh mM







    GLOSUJCIE NA PO NASTEPNYM RAZEM TO ROZTWONIOM POLSKE
    RATOWANIE POLSKI KOSZTEM NIEPELNOSPRAWNYCH TYLKO WERMACHT POTRAFI

    Odpowiedz
  • ilona(2012-01-16 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    gratulacje dla tych co ustalili takie prawo... jak osoba mająca 2 grupę po operacji oka może pracować 8 h przy komputerze?to jest zgodne z jakimkolwiek prawem? to jest chore w dodatku firma w której pracuje umywa ręce od wydania skierowań na badania, osoby pytały przed nowym rokiem czy mogą być skierowani na badania a tu oni nic nie wiedzą.. i do tej pory czekamy na skierowania, dymamy po 8 godzin dlatego że pracowdawca nasz oszukuje i zwodzi... jak nam się nie podoba możemy odjeść... jak musimy iść do lekarza to każą nam odrabiać godziny, przerwy nam ucinają i gdzie jest inspekcja pracy?
    a my co? pójdziemy zgłosić? wiadomo że nie podłożymy się tylko po to żeby prace stracić, bo wiadomo będzie kto skargę złożył, i tacy w pracu u mnie zwolnieni byli a jak było tak jest ... takie prawo... nadal pracujemy po 8 godzin czy mam większą pensje jakoś nie nawet złotówki i haruję za 1000 zł, zeby utrzymać dzieci.
    to jest chore prawo !!! tu się nie da żyć!!!

    Odpowiedz
  • Kasia(2012-01-15 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    to okropne w tej polsce ludowej ludzie z 1 i 2 grupa maja pracowac po 8 godzin dziennie, tyle co osoba zdrowa,tyle dotacji dostaja zakłady chronione do osob niepełnosprawnych a ci ludzie pracuja wcale nie gorzej od zdrowych i malo jeszcze to 8 godzin,w jakim my zyjemy panstwie,az wstyd,chca dorabiac sie na ludziach chorych kto ustanowił te prawa to lepiej zlikwidowac te zakłady chronione jak im sie to nie opłaca i dodac ludziom dodatek do rent a innym renty socjalnea nie tym burzujom co ciagle im malo

    Odpowiedz
  • rfef(2012-01-03 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    fff

    Odpowiedz
  • Natally(2011-12-29 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem tego wszystkiego. Stopnia niepełnosprawności nie rozdaje się na ulicy, a czasem są ludzie naprawdę chorzy, którzy po ośmiu godzinach pracy nie mają nawet siły wrócić do domu, a trzeba jakoś utrzymać rodzinę. Mój ojciec ma umiarkowany stopień niepełnosprawności i ponad 45 lat. Chciał składać wniosek o wykonywanie pracy w skróconym wymiarze (czyli te siedem godzin dziennie), lecz jego kolega z pracy zrobił wcześniej to samo i następnego dnia dostał wypowiedzenie. Zakład pracy chronionej? Nie, wykorzystywanie ludzi, którzy w oczach rządu są niczym i można z nimi robić co się chce, traktować jak maszyny. Oto polskie realia...

    Odpowiedz
  • wera(2011-12-12 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie rzecznicy i inne organizacje broniące praw niepełnosprawnych?, jakos nie trafiłam czytając różne artykuły prasowe na ich głos.

    Odpowiedz
  • awas(2011-11-26 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    TK zakończył wstępną procedurę? Jakoś nie spieszą się aby wydać jakiś wyrok ostateczny przed wejściem ustawy w życie czyli przed nowym rokiem. A przecież mieli na to bardzo dużo czasu. No ale cóż urzędnik nie wie co to niepełnosprawność ( U NICH PRZEWAŻNIE UMYSŁOWA)

    Odpowiedz
  • j.b.(2011-10-23 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy niepełnosprawni ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności powinni mieć bez względu na to czy pracują na taśmie czy przy tak zwanym pilnowaniu jednakowy czas pracy (7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo) W danej grupie są różne przyczyny niepełnosprawności i to schorzenie decyduje gdzie dany pracownik może pracować a gdzie nie może.Pracodawcy szczególnie firmy ochroniarskie nagminnie wykorzystują ustawę która daje im furtkę i karzą pracować 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo twierdzą że wszyscy ochroniarze pracują jako osoby pilnujące . Niejednakowego traktowania osób niepełnosprawnych to łamanie podstawowych praw Konstytucji RP, i to wszystko w myśl przepisów które prawdopodobnie były lobbowane przez właścicieli firm ochroniarskich..

    Odpowiedz
  • robokop(2011-10-03 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Władza to właśnie biznesmeni .Pamiętam lata dziewięćdziesiąte gdzie zdrowych zwalniali z pracy i tworzyli ZPCh tylko po to by kasować niemałe pieniądze z budżetu państwa, mają swoich kolesiów w rządzie po dzisiejszy dzień to trwa.
    Jestem niepełnosprawny od dziecka przepracowałem trzydzieści lat ,w tej chwili pracuje w takim zakładzie za najniższa krajową i też haruje ponad siły .I tak sobie myślę dlaczego o godzinę można by dołożyć cztery pięć niech biedak odłoży sobie za naszą pracę troszkę i pojedzie na wczasy do ameryki czy do chin .Nas w ogóle nie wysyłają do lekarzy nawet nie mamy badań okresowych okresowych i nie tylko karuzela się kręci że aż hej. Niepełnosprawny sprawny w pracy.Pamiętam czasy gdzie jako młody człowiek podjąłem pracę jako niepełnosprawny w normalnym zakładzie traktowano mnie z szacunkiem. Dzisiaj jest demokracja a tacy jak my to zbędne śmiecie niestety tak to widzę.Pozdrawiam wszystkich, zdrowych także aby do końca swojego życia nie musieli się borykać z własnym zdrowiem.

    Odpowiedz
  • PracownikMTM(2011-09-15 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w zakładzie pracy chronionej .Praca jest tak ciężka,że nigdy w życiu tak nie pracówaľam a mam57lat. Po siedmiu godzinach harówy mam dosyć.Jak przepracować 8?
    Jestem zszokowana .Pracujemy za minimalne wynagrodzenie,wprowadzono okropne normy ,żadnych prwmii a biorą zanas wielkie dofinansowanie.Zmuszono nas aby chodzić dopsychiatry źeby się jeszcze nachapać.Wstyd.

    Odpowiedz
  • Bezczelność władz?(2011-07-05 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby zrekompensować straty pracodawcą, poświecą się polskie kaleki i osoby niepełnosprawne, maksymalnie ich wykorzystując. To jest zwykłe chamstwo i bezczelność ludzi którym powierzyliśmy władzę w kraju. BRAK SŁÓW na to bydło.

    Odpowiedz