Pielęgniarki i położne będą chronione jak funkcjonariusze publiczni

29.06.2011, 16:13; Aktualizacja: 29.06.2011, 16:50

Pielęgniarki i położne zostaną objęte ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych - zakłada rządowy projekt ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej, który w środę w Sejmie poparły kluby PO, PiS, SLD i PSL.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • obserwator(2011-07-08 18:45) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli pielęgniarki i położne zyskają również ochronę przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych, to czy w stosunku do nich będą stosowane przepisy art. 231 kk "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego".
  Uważam, że jeżeli pielęgniarki zyskują ochroną prawną funkcjonariusza publicznego, to także powinny odpowiadać karnie jak funkcjonariusz publiczny za niedopełnienie lub przekroczenie swoich uprawnień.
  Teraz jeżeli pielęgniarka odmówi udzielenia pomocy pacjentowi będzie mogła odpowiadać karnie jak funkcjonariusz publiczny,.
  Także mogą być pociągnięte do odpowiedzialności jak funkcjonariusz publiczny za przyjęcie korzyści majątkowej za np. udzieloną dodatkową opiekę nad pacjentem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane