Bunt rodziców sześciolatków: przygotowują ustawę zmieniającą reformę edukacji

20.06.2011, 08:22; Aktualizacja: 20.06.2011, 11:34

Już 165 tys. osób podpisało się pod projektem ustawy zmieniającej reformę edukacji - chodzi o obowiązkowe wysyłanie sześciolatków do szkół. Większość polityków nie zgadza się z propozycjami rodziców. Ale w tym roku wybory - zaznacza "Metro".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • jolanta1(2011-06-26 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że te protesty spełzna po rządzie jak woda po kaczce. Minister Hall też miała być odwolana i co? Dalej miesza, tu tylko już chyba strajki ogolnopolskie mogą cos zmienić. PO przy korycie ma nas gdzieś... tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • EXE(2011-06-24 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk i Komorowski poszli do szkoły dopiero W WIEKU 7 LAT! BEZ ZERÓWKI!!! i PRZY KORYCIE SIEDZĄ!!! DAJCIE SPOKÓJ MAŁYM DZIECIOM!!! COFNIJCIE TEN PRZEPIS I TĄ KRAL!!!

    Odpowiedz
  • Anna(2011-06-20 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    dla Anastazja: Kobieto, tu nawet nie chodzi o wiek dziecka, tylko o brak warunków w obecnych szkołach (których i tak brakuje) dla 6-latków. Dziecko w tym wieku nie powinno mieć zajęć prawie że wieczorem, do tego jeszcze w 35 -osobowych grupach. A co z wyżywieniem dzieci, których rodzice nie będą mogli odebrać po zajęciach? Polskie szkoły nie posiadają żadnego zaplecza gastronomicznego, to nie Szwecja i nawet nie Czechy, gdzie to wszystko jest świetnie zorganozowane nawet dla starszych dzieci.

    Odpowiedz
  • Anna(2011-06-20 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z PO oraz ich niedorzecznymi zaprzeczającymi wszelkiej logice reformami w dziedzinie edukacji. Zanim zacznie się coś reformować należy przygotować grunt pod reformy oraz przeanalizować ewentualne skutki tych działań - o tym wie nawet przeciętny zjadacz chleba... lecz urzędnicy ( znajdujące się na utrzymaniu społeczeństwa) o tym nie wiedzą bądź nie chcą wiedzieć. Przecież skutki tej MASAKRY W EDUKACJI poniesie społeczeństwo, a przede wszystkim - dzieci. Z trudem wierzę, że ta inicjatywa rodziców będzie skuteczna gdyż obecny rząd zachowuje się tak jak by oprócz nich nie istniał w Polsce nikt. Żyją i "tworzą" dla siebie, reszta społeczeństwa jest kłopotliwym dodatkiem do "garnituru". Inna sprawa, że ten garnitur nie pasuje... Tak było ze sprawą funduszy emer., dużo podpisów przeciw, a jednak skutek żaden i tak kieszeni przyszłych emerytów zostały wyczyszczone.

    Odpowiedz
  • Anna(2011-06-20 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Daję głowę, że te protestujące mamy nie pofatygowały się do szkoły, zobaczyć warunki do nauki i popytać o program.

    Odpowiedz
  • Anastazja(2011-06-20 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Też mama i Ola
    Popieram Wasze rozsądne wypowiedzi. Mój sześcioletni wnuczek idzie w tym roku do szkoły i bardzo się z tego cieszę.Nie mogę już słuchać tych rozhisteryzowanych mam, które bardziej boją się szkoły niż ich dzieci.Rodzice uciekają przed obowiązkami. Ale co się odwlecze to nie uciecze.

    Odpowiedz
  • 6latki do szkoły? - nie!!!!(2011-06-20 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    słuchajcie!!! ta cała ustawa z obowiązkowym wysłaniem sześciolatka w 2012 r do szkoły to WIELKI NIEWYPAŁ!!! bedzie PRZEPEŁNIENIE, klasy będą 30 OSOBOWE, będą DWIE ZMIANY, jedne klasy bedą mialy POPOLUDNIOWE ZAJĘCIA LEKCYJNE.
    ale najbardziej martwi mnie przepełnienie- idą naraz dwa roczniki 2006 i 2005 !!! jest to nieprzemyslane...jesli chcieli obnizyc obowiazkowy wiek szkolny trzeba było zrobić jak już to w ten sposób:

    ***** od wrzesnia 2011 roku OBOWIAZKOWO idą dzieci 7letnie z rocznika 2004 i dzieci 6letnie z PIERWSZEGO PÓŁROCZA ROCZNIKA 2005 czyli dzieci urodzone pomiedzy styczen a czerwiec 2005,
    ***** od wrzesnia 2012 roku obowiazkowo dzieci 7 letnie urodzone w drguim półroczu lipiec-grudzien rocznik 2005 i dzieci 6 letnie rocznik 2006

    nie byloby takiego przepelnienia!!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-06-20 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zabierajcie DZIECIOM DZIECIŃSTWA !!! niech się tym najdłużej cieszą, bo czeka ich wiele okrucieństwa w przyszłości, bo obecny rząd do tego doprowadzi !!!

    Odpowiedz
  • Ola(2011-06-20 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    A jaka to niby miałaby się stać krzywda tym dzieciom? Macie Państwo zacofane dzieci, czy słabo rozgarnięte i boicie się, że sobie nie poradzą tak dobrze jak inne dzieci w tym wieku? Jak się dziecko nie uczyło czytać i pisać tylko puszczało jakiegoś ogłupiające bajki pokroju Teletubisiów to teraz się bójcie

    Odpowiedz
  • tez mama(2011-06-20 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    moje dziecko też jest z rocznika 2006 , umie liczyc i interesuje sie literkami, powoli uczę jes amodzielności żeby za rok poradziło sobie wszkole , zwłaszcza że program w pierwszej klasie jest w tej chwili na tak niskim poziomie że az szkoda zeby dzieci marnowały kolejny rok. Mam starszego syna , który kończy 3 klasę zupełnie innym programem i szkoły dla 6 latka sie nie boje. Sami rodzice robią dzieciom krzywdę zamykając je kolejny rok w domu czy w przedszkolu, dzieci są ciekawe wiedzy - zapytajcie dzieci a nie straszcie je szkołą

    Odpowiedz
  • xxx(2011-06-20 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    nasze poselstwo jest naszym przedstawicielstwem, demokratycznie wybranym, oni znają i realizują wolę wyborców, nie będzie nam 100tys. awanturników bruździć

    Odpowiedz
  • magda(2011-06-20 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    ja też mam dziecko z 2006 i już nie chodzi o to, żeby te dzieci w ogóle nie poszły wcześniej do szkoły, tylko że szkoły nie są przygotowane do przyjęcia tak małych dzieci oraz do przyjęcia w ciągu roku takiej ilości dzieci. W mojej miejscowości są dwa przedszkola i jedna podstawówka. Ponieważ prawie wszyscy rodzice dzieci urodzonych w roku 2005 nie puszczają dzieci wcześniej, w przyszłym roku, jak się dowiedziałam, będzie 5 pierwszych klas. Oznajmiono nam również, że z tego powodu dzieci będą musiały chodzić na popołudnie. Z mężem pracujemy na rano i nie wyobrażam sobie mojego 6-letniego dziecka, które samo wstanie, zje, zamknie drzwi i pójdzie do szkoły. Raczej będzie siedzieć na świetlicy od 7 rano...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-06-20 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zbieranie podpisów przez obywateli pokazuje jak bardzo klasa polityczna jest wyalienowana od społeczeństwa. Przecież to posłowie przed głosowaniem ustawy powinni się zapytać wyborcow jak mają głosować a nie szukać pomocy w ściągach przygotowanych przez partyjnych aparatczyków.

    Odpowiedz
  • syf(2011-06-20 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Cały Polski rząd należy wysłać ponownie do szkoły podstawowej od pierwszej klasy.To co wyprawiają to woła o pomstę do nieba!!!

    Odpowiedz
  • lkgh94eut(2011-06-20 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Absolutnie popieram rodziców !!! Sama mam dziecko z 2006r., które obligatoryjnie powinno pójśc do szkoły tyle, że jest z grudnia...Pewnie i tak dałoby sobie radę tylko PO CO ??? Uważam, ze to jest chory pomysł polityków... i ma zdecydowanie tzw. drugie dno..., o które tak naprawde chodzi... Tylko nie kosztem naszych dzieci!!!

    Odpowiedz
  • dawi(2011-06-20 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo się ciesze że akcja tak się rozkręciłam mam nadzieję że głupia reforma PO zostanie wycofana albo przesunięta w czasie . Ten rząd działa wbrew interesom Polski i ich rodzin . Precz z PO

    Odpowiedz