Za utrudnianie egzekucji komorniczej z wynagrodzenia kara dla pracownika i firmy

autor: Rafał Krawczyk20.06.2011, 03:00

Pracodawca, który pomaga pracownikowi uniknąć egzekucji komorniczej z wynagrodzenia za pracę, może odpowiadać za szkodę, którą poniósł wierzyciel.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Prawnik(2011-06-20 06:11) Zgłoś naruszenie 10

  Jeżeli pracodawcą nie jest osoba fizyczna, grzywnie podlega pracownik lub wspólnik odpowiedzialny za wykonanie takiej czynności, a w razie niewyznaczenia takiego pracownika lub niemożności jego ustalenia - osoby uprawnione do reprezentowania pracodawcy. Jeżeli pracodawcą jest spółka cywilna, grzywnie podlega którykolwiek ze wspólników.

  Odpowiedz
 • ofiara terroryzmu(2011-06-20 08:41) Zgłoś naruszenie 10

  Takie prawo może wydać tylko nieoświecony palant( określenie trafne) W wyniku największego przestępstwa zamachu stanu i zamachu na niepodległość. Społeczeństwo Państwa Polskiego zostało pozbawione praw . Chodzi o niewypłacalnie emerytur które zostały uczciwie zapracowane. W wyniku akcji kryptonim Temida i bezprawiezus , osądzania ludzi na sfałszowanych przepisach zwerbowanymi agentami są Komornik Jarczyk z Tychów i jego rodziną. Żona SSO i jego Teściowa . Jak Może taki bandzior egzekwować pobory od naszej niewinnej córki która jest ofiarą zamachu stanu przez grupę sędziów, terrorystów . Czy pracodawca który został powiadomiony o przestępstwach które bandyci torpedują przed osądzeniem, ma prawo odmówić egzekucji? Tak pracodawca ma prawo odmówić egzekucji takiemu zboczeńcowi i powiadomić o tym organa ścigania . Pracodawca na podstawie zapisów konstytucyjnych o obowiązku przeciwdziałania i obrony Ojczyzny. Ma obowiązek odmowy egzekucji .

  Odpowiedz
 • kika(2012-12-13 13:49) Zgłoś naruszenie 20

  Jeśli komornik zabiera część wypłaty, to reszta powinna być NIETYKALNA. Rozumiem, ze długi trzeba oddawać, ale JAKIM PRAWEM POZWOLONO KOMORNIKOM ZABIERAĆ CAŁĄ WYPŁATĘ Z KONTA???
  To powinno być jakoś unormowane, zmienione, bo jak powstawało to prawo, konto bankowe było luksusem, natomiast dziś 99% zakładów pracy ŻĄDA KONTA BANKOWEGO.

  Odpowiedz
 • ala(2013-05-07 19:55) Zgłoś naruszenie 10

  witam, będę wdzięczna za odpowiedż, a co w przypadku jeśli jest już nałożona grzywna na pracodawcę, czy może pracodawca odwołać się i prosić o umorzenie kary w związku z nieterminową odpowiedzią na pismo o zajęciu wynagrodzenia?

  Odpowiedz
 • Justa(2017-06-08 12:08) Zgłoś naruszenie 00

  A co w sytuacji, kiedy od 4 msc. pracodawca nie odbiera listów od komornika ws. zajęcia wynagrodzenia pracownikowi? Wypłaca mu całą cześć wynagrodzenia, a dziecko nie dostaje alimentów. co można w takiej sytuacji zrobić?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane