Tusk chce zreformować mundurówki jeszcze przed jesiennymi wyborami

10.05.2011, 16:29; Aktualizacja: 10.05.2011, 16:56

Premier Donald Tusk powiedział, że chciałby, by reforma emerytur mundurowych została przeprowadzona przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Przyznał, że rozważany jest pomysł włączenia mundurowych do systemu powszechnego, ale rząd obecnie nie zamierza tego proponować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • nori(2011-05-10 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ha,ha Tusk che od 4 lat, a jak tam chemiczna kastracja pedofilów i gdzie te szuflady pełne ustaw, które Kaczyński rzekomo blokował. Wyjdzie, jak jesienna i wiosenna ofensywa ustawodawcza Tuska, śmiech na sal.i

    Odpowiedz
  • a(2011-05-10 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to uchwalą przed wyborami to wybaczę PO zmiany w OFE. Ostro trzeba ze związkowcami-jak im nie podoba się propozycja rządu wydłużenia stażu do 25 lat to przedłużamy do 30 lub wrzucamy do ZUS a zmianami obejmujemy już pracujących.

    Odpowiedz
  • czas na zmiany(2011-05-10 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    zdążymy odejść bo 20 tysięcy w samym MON jest gotowe do odejscia.. a wy sie poskładacie na nas i naszych następców.. jutro składam wypowiedzenie i idę na emkę bo takim POlakom służyć nie będe:)

    Odpowiedz
  • gdzieś wyczytane(2011-05-10 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze powyżej dochodu rocznego 500 tys zł państwo zabiera wszystko wstecznie od 1999 roku , pan Bielecki ile ma oddać? (to w ramach zabierania przywilejów) - bierz pan przykład z szefa Walmart - 200 tys. USD rocznie i nic więcej.
    Po drugie państwo nie płaci składek, więc musi je teraz znaleźć, c. ok. 4mld rocznie i wypłacać istniejące emerytury.
    Po trzecie koszty systemu mundurowego to są łączne koszty emerytur, rent sierot, wdów i kalek, a nie tylko emerytur.
    Po czwarte wynagrodzenia muszą wzrosnąć czyli koszty składek jeszcze wyższe, porównywalne z obecnymi wypłatami.

    Po piąte naliczenie kapitału do 1998 roku i zapłata składek z waloryzacjami, czyli jak innym, oznacza wzrost deficytu o kilkadziesiąt miliardów złotych czyli przekroczenie progów ostrożnościowych 60%.

    Wariant korzystny na przyszłość dla rządu i mundurowych przyjętych od 1999 roku to prawo zaliczenia pracy w cywilu do wysokości emerytury mundurowej, jeśliby decyzję mundurowi musieli podjąć od razu, to państwo by odzyskało składki mundurowych z czasów cywilnej pracy czyli doraźnie zmniejszyło dług. (zachęta do przejścia na nowe zasady?)

    Wniosek:

    Propozycje Bieleckiego zmierzają do rozwalenia budżetu, upadku rządu i mocnego osłabienia waluty.

    Zmień Pan, Panie Premierze doradców.!!

    Odpowiedz
  • Leo(2011-05-10 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Tusk mówi, to mówi.
    Lemingi uwierzą nawet w to, że nie są lemingami.

    Odpowiedz
  • bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !(2011-05-10 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    POważnie ? A co robiłęś leniwcu POspolity przez 3,5 roku ?
    teraz , już , przd wyborami ?
    POsrała się bieda , bo słupki spadają ?

    Odpowiedz
  • yogi(2011-05-10 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Super...Zabrac wojskowym dac biznez--zlodziejom.Szczerze wspolczuje wszystkim mundurowym.Szkoda ze nie mozecie wstapic do Bundeshwery.Tam mielibyscie sprzet i godziwe wynagrodzenie,a w naszej POlsce antyMONoski rzad i ministra nieudaczn...Nie o taka POlske walczylismy...ha ha

    Odpowiedz
  • @@@(2011-05-10 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    7!! nawet nie otworze gęby.

    Odpowiedz
  • mały(2011-05-10 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk i jego przydupasy niech już nic nie reformują przecież wiadomo że po kolejnym zamrożeniu płac w budżetówce to jest ich koniec , oni są 1000 razy gorsi od komunistów , niech wybory wygra nawet myszka miki byle nie tusk i jego banda

    Odpowiedz
  • Janeczek(2011-05-10 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    średnia płaca Bundeshwery jest jednak o 8-9% mniejsza niż średnie płace nauczycieli w Niemczech

    Odpowiedz
  • gra(2011-05-10 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    nareszcie!!! Dziś znajomy przechodzi na emeryturę ( straz graniczna) w wieku 41 lat i będzie inkasował 2800 zł. A ja po 40 latach pracy w sferze budżetowej, wykształcenie wyższe- 1400 zł

    Odpowiedz
  • inka(2011-05-10 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    mały -zapomniałes jeszcze przeprosić ,że na nich głosowałes,teraz tak trzeba

    Odpowiedz
  • anka(2011-05-10 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    WPISUJCIE-CZEGO TUSK JESZCZE NIE CHCIAŁ?

    Odpowiedz
  • Jan(2011-05-10 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    No wreszcie cos sie będzie działo, bo wstyd aby małolaty byli na emeryturze a człowiek zasuwa 43lata i ciągle za mało, nalezy wrócic aby przechodzic 35 lat kobietai i 40 lat pracy męzczyzni

    Odpowiedz
  • haha(2011-05-10 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    64% firm nie płaci w Polsce podatku, tylko 1% podatku od przychodu dałby 32 mld złotych do budżetu rocznie, ale o tym CISZA Tusk milczy, a Balcerowicz udaje że nie wiem. lepiej wciskać społeczeństwu kiełbasę wyborczą i szczuć na siebie grupy społeczne

    Odpowiedz
  • MAŁY(2011-05-10 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy mundurowi powinni złożyć wypowiedzenia alb przejść na emeryturę. Może panowie ministrowie zaczęli by myśleć nad bezpieczeństwem państwa?

    Odpowiedz
  • Qwerty(2011-05-10 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    ten kraj to ZIELONA UTOPIA!!! OBUDŹCIE SIĘ RZĄDZĄCY JAJOGŁOWI!!!
    Bez godnie wynagradzanych pracowników nie ma rzetelnej obsługi państwa, a bez tego nasz kraj pójdzie na dno jak Titanic... To smutne, ale prawdziwe...

    Odpowiedz
  • l(2011-05-10 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwala kraj ci doradcy rzadowi może o to chodzi?

    Odpowiedz
  • l(2011-05-10 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    kierunek zmian ma znaczenie bo musimy wiedzieć jak głosować, na zachodzie zasiłki rosną ,dostaja kredyty i żyja bez na godnym poziomie.Polska ma dosyć być męczennikiem w Europie skoro inni wygrywają swoje

    Odpowiedz
  • Jacek(2011-05-10 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    W służbach mundurowych ok 20% stanowią funkcjonariusze zajmujący się wyłącznie obsługą np ksiegowi,sekretarki,zaopatrzeniowcy,prawnicy,itp.Dlaczego np księgowy -znam taki przypadek-w wieku 50 lat,w stopniu majora,idzie na bardzo wysoką emeryturę z dodatkiem inwalidzkim.Kto zbada,dlaczego w niektórych służbach mundurowych,ze stanowisk administracyjnych odchodzą na emeryturę ludzie z grupą inwalidzką.Czyżby praca za 'biurkiem'' jest tak wykańczająca?

    Odpowiedz