Politycy SLD zachęcali w czwartek młodych bezrobotnych, by wysyłali swoje CV premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu. Akcja wysyłania CV ma rozpocząć się 1 maja.

Poseł SLD Artur Ostrowski podkreślił na konferencji prasowej, że podczas środowej debaty w Sejmie minister Rostowski bardzo wiele mówił o swoich sukcesach. "Natomiast nie widzi dramatu młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć dla siebie pracy" - zaznaczył.

Tymczasem, według posła, w Polsce mamy obecnie "pół miliona bezrobotnych absolwentów, którzy nie ukończyli 25. roku życia". "To jest armia, która potrzebuje pomocy, wsparcia. Mamy też taką sytuację, że co dziesiąty bezrobotny w Polsce ma wyższe wykształcenie i nie ma dla niego oferty, którą by zaproponował dla niego rząd" - dodał Ostrowski. "To jest poważny problem, którego pan minister nie widzi" - uważa.

Od 1 maja Sojusz rozpocznie akcję wysyłania CV

Reklama

Szefowa młodzieżówki SLD - Federacji Młodych Socjaldemokratów - Paulina Piechna-Więckiewicz zapowiedziała, że od 1 maja Sojusz rozpocznie akcję wysyłania CV młodych bezrobotnych do Tuska i Rostowskiego. "Chcemy pokazać premierowi, ministrowi i rządowi, że to nie są tylko statystyki - to są młodzi, żywi ludzie, pokolenie bez pracy, pokolenie straconych szans" - zaznaczyła.

Zachęcała, by młodzi ludzie wysyłali swe CV na adres mailowy poselski Donalda Tuska. Wzór CV - dodała - jest do pobrania na stronach internetowych SLD.

Wiceszef klubu Sojuszu Tomasz Kamiński poinformował, że 1 maja, w Święto Pracy, politycy Sojuszu wezmą udział w organizowanym przez związki zawodowe proteście pod bramą Stoczni Szczecińskiej, a także w wiecu, który odbędzie się pod stołeczną siedzibą OPZZ. "Chcemy zaprotestować tam przeciwko polityce tego rządu. Chcemy zaprotestować przeciwko tej liberalnej polityce, nastawionej nie na człowieka, a na zysk, na księgowanie, na statystyki" - zaznaczył Kamiński.