Habilitację oceni samodzielna komisja

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.04.2011, 03:00

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów Naukowych powoła siedmioosobowy, niezależny zespół, który przeprowadzi procedurę habilitacyjną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • m.a(2011-04-27 08:35) Zgłoś naruszenie 00

  Czytam i wlasnym oczom nie wierze. Czy Pani Mirowska naprawde nie potrafi rozdzielic informacji waznych od kosmetycznych poprawek wczesniejszych niedorobek prawniczych?

  W sprawie wyboru do CK NIC SIE NIE ZMIENILO. Dalej glosuje (medio)demokratycznie profesura tytularna, w ostatniej komisji wyborczej zasiadali KANDYDACI do CK. W ostatnich wyborach karty wyborcze otrzymaly martwe dusze czyli profesorowie nie zyjacy od kilku lat!!! Wystarczylo przeczytac sprawozdanie komisji wyborczej dostepne np w Forum Akademickim i wyciagnac z niego elementarne logiczne wnioski i zadac kilka pytan na ten temat Panu Piotrowi Korczale z Biura CK.

  Co do samej procedury habilitacyjnej - ku informacji Autorki. Projektu stosownego rozporzadzenia jeszcze nie ma. Obecnie nie ma procedury habilitacyjnej tylko jest przeprowadzany PRZEWOD habilitacyjny przed jednostkami organizacyjnymi. Moze warto zagladnac np do Monitor Polski z 2007 r. Nr 41 poz. 462 gdzie znajdujemy wykaz jednostek organizacyjnych uprawnikonych do nadawania stopnia doktora habilitowanego? Okaze sie wtedy, ze taka jednostka bynajmniej nie jeste synonimem wydzialu jak sugeruje Autorka w artykule.

  Proste pytanie: o czym wlasciwie jest ta notatka prasowa i po co ona powstala? Do dziennikarstwa nie wystarcza metoda cut and paste z internetu wg ktorej wychowane jest najmlodsze pokolenia. trzeba jeszcze umiec segregowac informacje, doierac do nich, krytycznie analizowac i wyciagac jakies wnioski. Inaczej powstaje szum informacyjny, a raczej dezinformacyjny

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane