Firmy boją się wyższej płacy minimalnej

autor: Jkk19.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 19.04.2011, 14:20

Organizacja pracodawców Business Centre Club nie zgadza się z propozycją przedstawioną przez resort pracy, aby od pierwszego stycznia 2012 r. podnieść płacę minimalną do 1500 zł, co oznaczałoby jej wzrost o ponad 8 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • ewa(2011-04-19 05:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie nazywać firmą,czegoś co płaci stawki manimalne.

    Odpowiedz
  • wyrobnik(2011-04-19 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    A co to za firma co ją nie stać na dziadowską pensję dla pracownika w wysokości 1500 brutto.Jak nie stać to trzeba samemu zasuwać a nie traktować pracowników jak wyrobników. Zafajdani biznesmeni.

    Odpowiedz
  • kaz(2011-04-19 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    A gzie tam bogaty (BCC) chciałby żeby płaca minimalna wzrosła, przecież by mu zabrakło na chleb biednemu kapitaliście.

    Odpowiedz
  • uchachany(2011-04-19 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak cię szefuniu nie stać to odejm sobie i swoim kolesiom ze swoich wygórowanych pensji.

    Odpowiedz
  • marian(2011-04-19 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    niech sie ich spytaja czy moze obnizyc place minimalna to by dupka pasowalo najlepiej pracowac i jeszcze dupkowi doplacac

    Odpowiedz
  • RAMBO(2011-04-19 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    PO CO PŁACA MINIMALNA,NAJLEPIEJ JAKBY PRACOWNIK PRACOWAŁ U JAŚNIE PRZEDSIĘBIORCY ZA MISKĘ RYŻU,WIĘKSZOŚĆ SZANOWNYCH PRACODAWCÓW PŁACI MINIMALNE WYNAGRODZENIE.PAN MORDASIEWICZ Z LEWIATANA POWINIEN IŚĆ DO PSYCHIATRY.

    Odpowiedz
  • młody bezrobotny(2011-04-19 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiste jest że jednostka bogaci się kosztem ogólu... chory system, chory kapitalizm, w tej smiesznej Polsce są jedne z największych dysproporcji w UE pomiędzy najniższymi a najwyższymi zarobkami

    Odpowiedz
  • RAMBO(2011-04-19 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    BOJĄ SIĘ PŁACY MINIMALNEJ,TO JAKIEŚ DZIADOWSKIE FIRMY MAJĄ KAPITALIŚCI- KRWIOPIJCY,CIĄGLE IM MAŁO,DOROBKIEWICZE NAJLEPIEJ DORABIAĆ SIĘ NA CUDZEJ KRZYWDZIE.

    Odpowiedz
  • jaaa(2011-04-19 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    zalóżcie sobie cwaniaki firme to zobaczycie jakie są koszty...a pozniej psioczcie...banda mondrali ktorzy tylko obrażają przedsiębiorczych a sami nie spróbują...dziobem kłapac kazdy potrafi

    Odpowiedz
  • JWL(2011-04-19 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    No przestańcie obrażać ludzi (chodzi mi o powyższe komentaże). Nie wszystkie firmy są takie że zarabiają krocie na ciężkiej pracy swoich pracowników. Więc to co mówi Mariusz Parobij może być prawdą i będą zwolnienia jak zostanie podniesiona płaca minimalna.

    Może dla większości z was najlepiej byłoby, aby pensja minimalna była conajmniej 10 000zł, ale co z tego skoro nie byłoby w ogóle miejsc pracy.

    Odpowiedz
  • ALA(2011-04-19 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie stać ciebie na prowadzenie firmy? Bankrutuj, dziadu.

    Odpowiedz
  • Olek(2011-04-19 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast podwyższać minimalną,zacząć obniżać maksymalne nie odzwierciedlające wysiłku włożonej pracy.

    Odpowiedz
  • wcw(2011-04-19 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Nie brakuje durnych Polskich pracodawców , którzy chcą płacą swych pracowników czy załog za jakąś pracę za minimalną płacą czyli 1386 zł brutto - to będzie masowo PODZIĘKOWAĆ i TFUOWAĆ tych szujowatych i durnowatych pracodawców i wyemigrować z kołtunowatej, dziadowatej, i nędznej Polski, aby móc tam godniej ŻYĆ bez jakiejkolwiek WEGETACJI!

    Odpowiedz
  • Kretyński tytuł(2011-04-19 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli co?- nie będzie podwyżki choć Donaldowy rzad chce, bo prezesi firm boja się plajty. czyli donald jest cool, dyrektorzy be. Jak w Rosji Putina.

    Odpowiedz
  • ola(2011-04-19 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    chcieli by zeby robic za darmo najlepiej..

    Odpowiedz
  • wika(2011-04-19 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie tak; płaca minimalna rosnąca ograniczy zareudnianie tzw."łepków".W kwestii zatrudnienia pracowników z prawdziwego zdarzenia to wpłynie na podwyżki, jeszcze bardziej wpłynie otwarty rynek pracy.Przewiduję podwyższyć z 12zł/godz.netto do 14,00zł za godz. netto.Więcej nie mogę w tej branży bo Niemcy moje ofert śmiechem zabiją.Może w Polsce nie będzie firm,będziemy wszyscy pracować tam, gdzie lepiej płacą. I co z politykami?Co z "kondominium"? Malutki też pójdzie do pracy,jeszcze nie jest w wieku emerytalnym.Zapraszam, dam mieszkanie.

    Odpowiedz
  • harry(2011-04-19 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Cie nie stać na płacenie to sie zatrudnij za ta pensje na ktorej płacenie Ciebie nie stać i sprawdź czy da się za nią zyć!!!

    Odpowiedz
  • kaz(2011-04-19 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do JWL, ja tam chciałbym żeby płaca minimalna była maksymalna wtenczas by żyło się lepiej.

    Odpowiedz
  • David(2011-04-19 23:37) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba ostatnio za bardzo Was pochwaliłem pyszni Polacy. Prawie nikt z Was nie rozumie jak działa gospodarka. Nie jestem ździwiony większość woli krzyczeć niż przeczytać kilka stron książki(ewentualnie obserwować co się dzieje). Jakie są korzyści dla Was (jako konsumentów) po podwyżce minimalnej pensji? Żadne. Bo właściciel piekarni musi zapłacić więcej piekarzom, więc musi wziąć więcej za chleb. W sumie zostanie Wam mniej pieniędzy bo rząd "ukradnie" VAT od większej kwoty. Trzeba się lepiej zastanowić jak zwiększyć wartość nabywczą pieniądza...

    Odpowiedz