Więcej rodziców otrzyma zasiłek rodzinny. Będzie nowe kryterium

autor: Michalina Topolewska18.04.2011, 03:00

Nowe kryterium dochodowe uprawniające do zasiłków rodzinnych wyniesie 514,5 zł na osobę w rodzinie lub 595 zł, gdy wychowuje się w niej niepełnosprawne dziecko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (68)

  • mona.237(2015-03-17 00:31) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś to JUŻ 574ZŁ o ile się nie mylę . BRAWO !!!

    Odpowiedz
  • mona.237(2015-03-17 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ps. Ale zawsze możemy iść do opieki społecznej i zadeklarować że jesteśmy alkocholikami. Wtedy się należy bo jesteśmy chorzy ... Zastanawia mnie kretyno - debilizm , nie mogę niestety go zgłębić !

    Odpowiedz
  • mona.237(2015-03-17 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest nawet wstyd , jaja sobie z ludzi robią . Pamiętam ten próg dochodowy, moja córka była wtedy malutka a dzisiaj ma 21lat! Bezdomnym na ulicy daję więcej. K... gdzie my żyjemy. Prawie w każdej rodzinie którą znam ktoś pracuje za granicą żeby tu przeżyć... Nie wiem jak długo będe mieszkać w tym kraju.

    Odpowiedz
  • ela(2012-06-20 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się niszczy naród ,rodziny,dzieci.

    Odpowiedz
  • samotna matka(2012-05-15 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mam dwójkę dzieci,wychowuję je samotnie.Alimenty po 400,co daje 800 zł oczywiście wliczane do dochodu.Zarabiam na zleceniu 760-800 i rodzinne zabrane.Przy lepszej opcji 1600 na miesiąc - 1135 opłat co miesiąc.Pozostaje nam na życie 465 zł:3 daje 155 zł na osobę.Oby tylko któreś z dzieci nie chorowało, o składkach w szkole nie wspominam...Pieluchy i środki czystości też musimy zakupić,także niewiele pozostaje,aby przeżyć.Dziękuję łaskawie za odebranie tych kilku groszy p.Fedak.Dla pana to niewiele,dla mnie jest to ogromna pomoc,z której nie mogę skorzystać...bo jestem za bogata na Wasz punkt widzenia.Na pomoc Mopr też się nie załapiemy,bo tu alkoholik ma większe potrzeby,niż matka z dzieckiem lub emeryt,który przelicza,czy zakupić leki,czy żywność.Cóż za postęp i łaska...

    Odpowiedz
  • zły(2012-04-29 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    10 zł.?!-sobie niech tyle dołożą-robią z ludzi idiotów a sami opływają w luksusy.Jeszcze narzekają że mało dzieci się rodzi-a za co je wychowywać w tym naszym dziwnym kraju!!!?

    Odpowiedz
  • gość(2012-02-07 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Fedak-w dupę sobie wsadż te swoje obliczenia!!!ciekawe -z miesiąc pożyjcie z rządu za 600 zł,czy wam wystarczy-robicie z ludzi dziadów

    Odpowiedz
  • jjj(2012-01-19 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    tyle wpisów i nic więcej tyle możemy sobie pogadać bo jak wiecie to nawet nie podnieśli kryterii dochodowych nawet o 10 zł i niewiadomo kiedy podniosą jak już wszyscy w tym chorym kraju zaówazyli to przed wyborami wszystko damy to niesą debile i wiedzą co mówią i co mogą obiecać a co mogą dać bo podnosząc ulgi podatkowe na dzieci to i tak wiedzą że rodziny wielodzietne i tak duzo z tego nie będą mieli bo zarobki maja małe szkoda pisac jak wam się uda to dzwoncie nr 225290681 225290682 225290668 225290660 tam siedżą ludzie na których płacimy podatki zapytajcie ich o kryteria dochodowe a zobaczycie na co płacic im pensje jak i tak od nich się nic niedowiemy a pensje niemałe

    Odpowiedz
  • mnb(2011-12-23 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nienawidzę tego k"raju"!!!

    Odpowiedz
  • Gosia(2011-11-18 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Te nowe kryteria to jakas kpina.

    Odpowiedz
  • Beata(2011-10-10 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd to tylko kłamstwa i puste obietnice przed wyborami. Po wyborach zapominaja o polskich rodzinach. I gdzie tu prorodzinna polityka?

    Odpowiedz
  • ola(2011-10-03 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    w chorym kraju przyszło nam życ
    gdzie wspirani są bogaci i biednym trzeba zabrać!!!

    Odpowiedz
  • teresa(2011-10-01 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    śmieszne mam 4 dzieci.w tym roku trace 570 zł dlatego że oboje pracujemy i wszystkie dochody są liczone w przeciwieństwie do dzieci rolników lub pracujących na czarno

    Odpowiedz
  • MATKA(2011-09-29 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    CO ZA DEBILE TAM SIEDZA JA MAM DZIECKO Z ORZECZENIEM MAMY ZMEZEM PO 1200 ZL PENSJI I TAK RODZINNE NAM NIE PRZYSLUGUJE!!!
    PANI FEDAK NIECH SIE ZASTANOWI CO ROBI!!!
    DEBILIZM TOTALNY!
    NA NICH GLOOSOWAC W ZYCIU!!!

    Odpowiedz
  • halina(2011-09-27 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    a co z rodzinami którzy wychowują więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne ?

    Odpowiedz
  • NAPIERALSKI darek(2011-09-12 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co pamiętam kryterium 504 złote było nie zmieniane od 2003 roku. Gdyby szło corocznie o wskaźnik inflacji ok-6% to było by 800zł Aż tu nagle się obudzili przed wyborami i podnoszą o 2%. Nic tylko się uśmiać jak nas traktują.

    Odpowiedz
  • WZ(2011-09-01 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST KPINA !! NIE MÓWIĄC JUŻ ILE WYNOSI TEN ZASIŁEK NA DZIECO 60ZŁ RODZI SIĘ PYTANIE CO TERAZ ZROBIĆ Z TAKĄ KASĄĄ.. MOŻE

    Odpowiedz