Uwaga na ubezpieczenia zdrowotne. Szlaban dla chorujących

12.04.2011, 00:16; Aktualizacja: 12.04.2011, 15:21

Choruje pani za często, nie przedłużamy umowy - usłyszała pacjentka korzystająca z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. W Polsce pacjenta ubezpiecza się jak samochód - liczy się wiek i wypadkowość.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Mila(2011-04-21 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie też wykluczyli z Allianza. Jestem młoda i mam dzieci a tego typu rodzina to nieopłacany biznes dla ubezpieczyciela.

    Odpowiedz
  • dfadfa(2011-04-13 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    To jest kwestia konstrukcji prawnej. W tym wypadku wystarczyłyby odpowiednie zapisy w kontraktach.

    Odpowiedz
  • lojber(2011-04-12 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    to jest ten CUD
    POmyjow

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-04-12 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    i to jest właśnie TO CO PRÓBUJĘ WYTŁUMACZYĆ - chcecie prywatnych szpitali - ok. tylko, że taki prywatny szpital czy przychodnia to chętnie przyjmie pacjenta z angina, grypą czy pęcherzykiem żółciowym ale pacjenta starego lub młodego ale ciężko chorego już nie bo leczenie takiego dużo kosztuje. Prywatny szpital czy prywatna przychodnia nie jest zainteresowana LECZENIEM pacjenta ale zarabianiem pieniędzy a to niestety nie idzie w parze. Już obecnie jest tak jak powiedział mi jeden lekarz, że tak naprawdę leczą tylko swoich znajomych i rodzinę. Tylko i wyłącznie państwowa służba zdrowia bo prywatna jest nastawiona tylko na zysk. A już teraz jest tak, że jak okaże się, że ktoś naprawdę ciężko zachoruje to prywatny szpital odsyła do państwowej placówki.

    Odpowiedz
  • lekarz(2011-04-12 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do asd - ubezpieczasz się dobrowolnie w zasadzie po to aby poprawić sobie samopoczucie, bo w razie zdarzenia nie masz żadnej pewnosci ze uzyskasz świadczenie czy uzyskasz odszkodowanie. W interesie ubezpieczyciela jest maksymalne ograniczenie ryzyka i ilości wypłat.
    Prawdą jest, że szpitale niepubliczne ciężkich przypadków nie leczą. Fakt, nie odsylają ich do domu tylko do okolicznych jeszcze istniejacych szpitali publicznych. A po to by wyrobic kontrakt wystarczy podpisać umowę z NFZ na dobrze wycenione procedury jednoczesnie ograniczając ich koszty nie przyjmujac pacjentów starych, obciązonych chorobami serca, płuc, cukrzycą itd bo generują oni koszty nie finansowane przez NFZ w cenie procedury.
    Nie masz nic przeciwko gospodarce rynkowej w ochronie zdrowia dopóty dopóki nie będziesz stara, schorowana z całą apteką lekow w torebce i póki "twój" NZOZ ci nie powie - idź siostra chorowac do domu. Dla nas leczenie ciebie jest nieopłacalne.

    Odpowiedz
  • Nowy szpital w Radomsku porasta mchem(2011-04-12 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce powinny byc ubezpieczalnie zdrowotne dzialajace non profit, czyli bez zysku.
    Ale takie ubezpieczalnie nie maja poparcia u neoliberalow, ktorzy w Polsce sa jeszcze b. silni i w naszym kraju rzadza, szczegolnie zrzeszeni w instutucjach pararzadowych.

    Przy dominujacej formie prywatnych ubezpieczalni zdowotnych nalezy zaczac zamykac juz szpitale. Niektore z nich juz zaczynaja porastac mchem. Patrz nowy szpital w Radomsku. Moze Dzienikarze napisaliby jakis artykul na temat szpitala w Radomsku.

    Odpowiedz
  • bez łaski...(2011-04-12 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Aha... czyli pracownika ma płacić ubezpieczycielowi haracz za nic???! Zdrowy pracownik NIE POTRZEBUJE dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego!!! Najwyższy zcas, by firmy ubezpieczeniowe uzmysłowiły sobie to!!!

    Odpowiedz
  • To skandaliczne posunięcia!(2011-04-12 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Noooooo, i to jest właśnie OSZUSTWO w ŚWIETLE PRAWA!!!
    Dlaczego rząd daje na to przyzwolenie???

    Odpowiedz
  • Dantes Blog Com(2011-04-12 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam, ale prywatna firma nie ma obowiązku zawierania jakiejkolwiek umowy z kimkolwiek. Raczej średni to biznes pobierać od pacjenta 200zł składki i leczyć go za 1000zł na miesiąc. Nie wiem skąd tu oburzenie.

    Odpowiedz
  • magda(2011-04-12 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    co to za kraj ?!

    Odpowiedz
  • asd(2011-04-12 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    jakby tak było jak mówi "lekarz" to po by było się w ogóle ubezpieczać - także od innych ryzyk?? Do tego jak pracownica nzozu ciągle szokują mnie wypowiedzi, że rzekomo nzozy biorą tylko lekkie przypadki a według pana/pani lekarz może innych odsyłamy do domu?? Tylko jak według zasad gospodarki rynkowej wyrobilibyśmy kontrakt? Sama nie mam nic przeciwko zasadom gospodarki rynkowej, każdy musi walczyć o swoje i umiejętnie podpisywać umowy i negocjować warunki.

    Odpowiedz
  • Polisy zdrowotne dla pracujacych, zdrowych(2011-04-12 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Polisy zdrowotne sa dla pracujacych mlodych, zdrowych i bogatych, tak jak w USA lub RPA.
    Polsce jest blizej do RPA. A tam, czyli w RPA, tylko 17% ludzi stac na prywatne ubezpieczenie. Reszta ma prawo do korzystania z ubezpieczenia panstwowego, ktore dysponuje niewielka kwota pieniezna i w zasadzie ma b. ograniczony dostep do opieki zdrowotnej, a nawet wrecz nie ma zadnej dostepnosci do lekarza specjalisty czy leczenia szpitalnego.

    W realizowanej reformie zdrowia w Polsce preferuje sie rynek polis, a nie zdrowie pacjenta.

    Uwazam, ze Polska powinna odejsc od wprowadzania modelu systemu zdrowotnego pod dyktando Banku Swiatowego, podobnie rowniez powinna zrezygnowac z reformy systemu emerytalnego z 1999 r. tez zalecanego przymusowo przez Bank Swiatowy.

    Odpowiedz
  • lekarz(2011-04-12 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Skąd to oburzenie? Przecież firma ubezpieczeniowa to nie towarzystwo miłosierdzia tylko firna która ma przynosić właścicielom ZYSK (tak jak niepubliczne szpitale). Zatem tak jak w przypadku szpitali niepublicznych najlepszy klient ubezpieczalni to człowiek młody, ogólnie zdrowy, obciążony niewielkim ryzykiem powikłań, który rzadko odwiedza lekarza. Gospodarka rynkowa drodzy Polacy, gospodarka rynkowa.

    Odpowiedz
  • krzysztof(2011-04-12 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Firmy ubezpieczeniowe,banki,zus,krus,fiskus są stworzone POto,by grabić i łupić.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2011-04-12 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.Firmy ubezpieczeniowe oficjalnie żerują na klientach. Co na to UOKiK.

    Odpowiedz