Powiaty bezrobociem stoją: cztery tysiące chętnych na jedną ofertę w urzędzie pracy

autor: Janusz K. Kowalski12.04.2011, 03:00

Prawie cztery tysiące chętnych na jedną ofertę w urzędzie pracy – tak wygląda bezrobocie na koniec lutego w powiecie golubsko-dobrzyńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Podobnie jest w powiecie łaskim (woj. łódzkie) – ponad 3,7 tys., łomżyńskim (woj. podlaskie) – ponad 2,5 tys. czy w węgorzewskim (woj. warmińsko-mazurskie) – ponad 2,4 tys. Tak wynika z danych, które „DGP” zebrał w wojewódzkich urzędach statystycznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • A czy to ważne o czym piszecie?(2011-04-12 05:05) Zgłoś naruszenie 00

    W Smoleńsku Bronek Miedwiediewa całuje i obejmuje, w Warszawie ZOMO paluje ludzi, a wy tu o bezrobociu. B Plaga bezrobocia to na pewno wina Kaczyńskiego, moherów i tej części Polakow co nie glosowala na społkę Bronek & Donek.

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie(2011-04-12 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    5: mm --W okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju

    -Zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do około 3 proc. PKB w 2007.
    -Ponadto Kaczyński zlikwidował podatek od spadków i darowizn, zmniejszył podatek dochodowy od osób fizycznych, obniżył o ponad połowę składkę rentową, dzięki czemu wzrosły płace , podniósł zaś znacząco najniższą płacę

    Odpowiedz
  • Eddie(2011-04-13 03:44) Zgłoś naruszenie 00

    Powiat Wołowski stan z lutego blisko 4000 bezrobotnych osób. 16 osób od 45 do 50 roku życia, 12 osób od 50 do 64 roku życia, 30 osób do 25 roku życia, 6 osób spełniających pozostałe warunki ustawy o promocji zatrudnienia - może liczyć na staż. Do prac(typu układanie kostki, malowanie okien) za minimalne wynagrodzenie kierowani są skazani. Brak tu sensu i logiki. Mimo, że Powiatowy Urząd Pracy pozyskuje środki na szkolenia, otwarcie własnej firmy choćby ze środków POKL zainteresowanie jest małe.

    Odpowiedz
  • ALIK(2011-04-12 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    DO BOJU , DO BOJU GŁUPI NARODZIE

    Odpowiedz
  • ***(2011-04-12 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Startuj na dyrektora!
    Załóż własną firmę, zmień zawód na inny ,lepiej płatny.
    Bądź elastyczny.
    Nie chwal się studiami...bo teraz to każdy jest po studiach. Trzeba się rozglądnąć dookoła a nie narzekać!
    Dawniej było tak, że jak po studiach to lepiej zarabiał...teraz niekoniecznie. Trzeba było studiować prawo, medycynę ...zrobić specjalizację , popracować parę lat, żeby zaistnieć. I wtedy pracując dużo miałbyś godziwe życie.


    Przecież na zachodzie bierze się kredyty i całe życie je spłąca - na przykład na mieszkanie. A np. w Niemczech - rzadko kto ma własne mieszkanie - tam się je wynajmuje. A u nas tylko się narzeka.
    Kiedy ja kupowałam mieszkanie - było całe na kredyt - a odsetki wynosiły 19 % a nie 8-10 jak teraz ...

    Wiem co piszę.

    Odpowiedz
  • Paweł(2011-04-12 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 17
    Nie pisz bzdur, bo nie masz pojęcia o pracy. Dawniej kto pracował solidnie, to miał dobrze, a teraz możesz tyrać od świtu do nocy, najwyżej dorobisz się garba.
    Przykład:duży bank ok.Warszawy
    konserwator po studiach(prace naprawcze, biurowe, samochody itp.)-1000zł;
    kasjerka-ok.3000zł; inspektor-ok.5000zł; dyrektor-12000zł.
    Szlag człowieka trafia!!!

    Odpowiedz
  • sebastian(2011-04-12 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    ale żeby na mieszkanie brać kredyt na całe życie??? nawet nie ma się gwarancji, że go się spłaci przy tak niepewnym rynku pracy!!! państwo też nie zadba o takiego obywatela, który straci nagle prace!!! jakie wy tu macie perspektywy wielkie w tym grajdole? młode małżeństwa przez całe życie muszą spłacać kredyt mieszkaniowy najczęściej w kwocie 200 tys. zł i wiecej... i to jest godne życie? dlaczego nie można uczciwie zapracować bez kredytu?

    Odpowiedz
  • ***(2011-04-12 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda.
    Ale uważam, że jest lepiej niż dawniej - bo kto chce i bierze się za solidną pracę to się dorobi. Niestety wielu nie chce... a wyobrażenie godziwego życia to dom, mercedes najnowszej klasy i wakacje za granicą. No ale tak to chyba nawet w Anglii nie ma każdy obywatel.

    Odpowiedz
  • do do emigrantki(2011-04-12 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    a u nas nadal ni jest zarzadzana racjonalnie, konkurencja jest tepiona przez rzady, tak aby wielcy gracze mogli zarabiac. Zdaje sie ze byli równi i równiejsci, a nie wszyscy takie same zoladki. I w obecny sposob nei zbuduje sie bogatego kraju, bo bogaty kraj to bogaci obywatele, a niee 30% na skraju ubóstwa z tendecja wzrostową!! Smutne ale prawdziwe.

    Odpowiedz
  • Do emigrantki(2011-04-12 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiesz z czego to wynika ? W Anglii od wojny gospodarka się rozwijała, bo była zarządzana racjonalnie (prywatna własność wymusza takie postępowanie no i oczywiście konkurancja).
    W Polsce przez wiele lat było inaczej ... wszyscy mieli równe żołądki... i " czy się stoi czy się leży to każdemu się należy". W ten sposób nie zbuduje się bogatego kraju. A pokolenie które teraz żyje w tym kraju musi się zmagać z tym stanem, nie rozumiejąc jego przyczyn - albo może wyjechać za granicę... Smutne ale taka jest prawda.

    Odpowiedz
  • emigrantka(2011-04-12 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Problem polega na tym, ze w Polsce ceny wszystkich artykulow sa takie jak na zachodzie, a zarobki 4 razy mniejsze.
    Od 4 lat mieszkam w Londynie i po prostu nie moge zrozumiec, jak to mozliwe, ze tutaj sredniej klasy laptop to 25 - 35% przecietnej miesiecznej pensji netto, a w Polsce 100% albo i wiecej.
    Tak samo jest z odzieza, obuwiem, a ostatnio takze i z zywnoscia.
    Tak, Polacy pracuja i klepia biede. Dlatego jedynym wyjsciem jest wyjazd za granice, ale nie po to, by tu pracowac i w Polsce wydawac, ale tu pracowac, tu inwestowac i tu sie rozwijac. I moze wrocic do Polski na emeryture... jesli jeszcze bedzie do czego wracac...

    Odpowiedz
  • antyreligijny(2011-04-12 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Cytat: Że im coś w bankach nie sztymuje
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub uptrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę
    Kiedy rozscierwi się rozchami
    Wrzask pierwszych stron dzienników
    Na alarm czarny druk uderzy
    I byle drab i byle szczeniak
    W odwieczne kłamstwo ich uwierzy
    Wiedz, że to bujda, granda zwykła, itd. (Julian Tuwim)

    Cytat: Wąską ścieżką co wije się wstęgą
    Między półkami jęczmienia i żyta
    Szedł blady, nędzną odziany siermięgą "Wolny" polski Najmita
    "Wolny", bo nic mu nie ciąży na świecie
    Torba ta ta chyba, co zwisa z ramienia
    I nędzny łachman kapoty na grzbiecie
    "Wolny:!- Wszak może iść albo spoczywć
    Czegóż on stoi wszak "Wolny"
    Czy się utopi czy chwyci się pracy
    Chce niechaj żyje, a chce niech umiera!
    Choćby padł trupem, nik słówka nie powie
    Bo to "Wolny" polski najmita! (Maria Konopnicka)
    Do refleksji!

    Odpowiedz
  • k(2011-04-12 06:23) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobocie realne w zasadzie u nas prawie nie istnieje. Ze względu na obficie rozwiniętą tzw. szarą strefę, statystyka jest fikcją. Nie można mówić o bezrobociu, gdy nie można znaleźć chętnych do pracy. Nie można też zwalać na regionalizm. Chcąc pracować trzeba być mobilnym. Najlepsza byłaby lekka praca, bez wychodzenia z domu i nie zajmujaca czasu potrzebnego na spotkania towarzyskie, gadulstwo, uroczystości rodzinne, celebracje świąt itd.

    Odpowiedz
  • ala57(2011-04-12 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Na to złożyły się lata "nieróbstwa" kolejnych rządów. Zrobiona byle jak prywatyzacja, głównie po to by elita mogła łatwo posiąść to co kiedyś było wspólne, potem obdzielanie przywilejami zamiast zmniejszanie kosztów pracy
    głównie przez zmniejszanie obciążeń podatkowych i przebudowanie pod tym kątem systemu emerytalnego. Udzielone liczne przywileje zapewniły naszym świętym krowom trwanie przy korycie. Za te i inne grzechy płaci Polska utratą wykształconego młodego pokolenia , które emigruje poza granice kraju w poszukiwaniu pracy.

    Odpowiedz
  • qazar(2011-04-12 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    do "były student" i innych, podobnie naiwnych - "polskie społeczeństwo wyjdzie na ulice i powie dość, cały ten burdel się skończy!" - polskie społeczeństwo już wyszło, stawia krzyże i pomniki. Na nic więcej nie licz, nawet za 100 lat.

    Odpowiedz
  • A.(2011-04-12 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, obowiązkowe kursy zapewnią zatrudnienie, ale nie bezrobotnym tylko pociotkom z firm edukacyjnym...
    A szara sfera? Cóż,w momencie kiedy mnie okradną z OFE zrobię wszystko żeby zasilić jej szeregi... W końcu muszę zaoszczędzić na emeryturę. Teraz nie mogę jej wypracować...
    Nie liczę też na młode pokolenie... oni nie mają szans żeby zarobić na siebie, a co dopiero na innych...
    Jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie przyrostu naturalnego (w dobie postępu cywilizacji nie ma pracy dla tylu ludzi, a których edukacja i utrzymanie spada na nasze barki) i odkładanie choćby do skarpety.

    Odpowiedz
  • Asia(2011-04-12 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    do k, żeby być mobilnym pensje powinny wystarczyć na wynajęcie pokoju, mieszkania i mozliwośc przeżycia za resztę, wędrują więc ludzie ktorzy mają możliwość otrzymania takiej pensji albo ci którzy nie mają już nic do stracenia i trochę odwagi!

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2011-04-12 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrać pieniądze ośrodkom pomocy społecznej, bo tam ludzie, w przeciwieństwie do PUPów, otrzymują pieniądze za nic, nauczyli się żyć na koszt państwa, a więc NAS. Skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy pracują, wyrabiają nawyki pracy, więc pomimo, że zatrudnienie jest wspierane, to jednak WSZYSTKIM to się opłaca. Osoba pracująca to nie pasożyt. Dajmy więcej pieniędzy Urzędom Pracy, bo te wydając pieniądze tworzą miejsca pracy !!!

    Odpowiedz
  • bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !(2011-04-12 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Już niedługo będzie PO problemie !
    Analitycy szacują że gdy ruszy z Polski, fala 0,5 mln osób , to wzrost gospodarki niemiec powiększy się ok . 45 mliliardów € ! -oby tak dalej !

    Więc w Polsce bezrobocie spadnie ! ! ! A ciotka Hellga jest jest dumna z Polaków pracujących na wzrost PKB Niemiec

    Odpowiedz
  • były student(2011-04-12 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    mm to na prawde smutna polska rzeczywistość... studentom oferuje się umowę zlecenia lub o dzieło zamiast umowy o pracę!!! chory kraj, chory system! czekam tylko na dzień, w którym stanie się coś na przykładzie Libii, polskie społeczeństwo wyjdzie na ulice i powie dość, cały ten burdel się skończy!

    Odpowiedz