Chcemy pracować dłużej: coraz więcej Polaków popiera podniesienie wieku emerytalnego

autor: Ewa Wesołowska06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 08:06

Tylko połowa Polaków protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (150)

  • prima aprilis 6 kwietnia?(2011-04-06 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    ten artykul to jeden wielki zart z okazji prima aprilis, na pewno rozsmieszyl on ministrow, poslow, prawnikow, lekarzy, prezesow bankow, wlascicieli duzych, dobrze prosperujacych firm, prezydentow miast i marszalkow wojewodztw.

    Odpowiedz
  • tsenre(2011-04-06 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    Napewno dłużej chcą pracować ekspedientki , budowlańcy , magazynierzy , ludzie przy taśmach , szewcy , stolarze itp . Trzeba być kompletnym idyiotą żeby wypisywać takie bzdury jak w tym artykule.

    Odpowiedz
  • alik(2011-04-06 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry naród a głupch i przywódców ma .Oj trzeba tu Bismarka lub Hi...ra to by szybko porzadek w tym głupim kraju zrobili. Pozostało sie chyba modlic o zdrowie naszych nieudanych polityków bo o rozum jest już za późno. Wstyd mi za to że zyje w takim kraju. Ja bywałem za granica to starałam sie nie mówić po polsku bo to też zaszczytu nie przynosiło mi bycie Polakiem.

    Odpowiedz
  • tsenre(2011-04-06 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Napewno dłużej chcą pracować ekspedientki , budowlańcy , magazynierzy , ludzie przy taśmach , szewcy , stolarze itp . Trzeba być kompletnym idiotążeby wypisywać takie bzdury jak w tym artykule.

    Odpowiedz
  • robotnik(2011-04-06 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    ''Polacy coraz częściej nie sprzeciwiają się podnoszeniu wieku emerytalnego, bo mają większą niż np. 10 lat temu świadomość konsekwencji, jakie niesie starzenie się społeczeństwa. Głównego Urzędu Statystycznego wylicza, że przeciętny wiek życia wydłuża się średnio o 2 – 3 lata w ciągu dekady i w 2030 roku statystyczny mężczyzna będzie żył 77 lat – o 6 lat dłużej niż obecnie. Kobieta 83 lata – o 3 lata dłużej."
    To dlaczego ZUS przyjmuje obecnie tzw. srednie dalsze trwanie życia dla osoby w wieku 60 lat na 247 miiesięcy czyli ponad 20 lat?

    Odpowiedz
  • qqq(2011-04-11 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do poz 127 KCZ A to dlatego że wszystcy przy korycie tak samo postępują obojętnie na którą partię byś nie głosował to i tak odpowiedzialność się rozmywa i będzie to do czasu aż nie będzie się głosować na konkretną osobę bo wtedy za niedotrzymanie obietnic wyborczych jest osoba odpowiedzialna której każdy może chociażby napluć w twarz.

    Odpowiedz
  • LiberumVeto(2011-04-06 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura że coraz więcej ludzi chce pracować dłużej . Może ankietę robili wśród obecnych emerytów :))) To jest artykuł sponsorowany. Trzeba się wziąć za te pół miliona urzędasów i po zwalniać żaden z nich pożytek i przestać sponsorować kler to się pieniądze znajdą na wszystko. Ja haruje w fabryce w akordzie i nie wyobrażam sobie pracować dłużej niż 65 lat. Przestańcie robić ludziom wodę z mózgu.

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-04-07 03:02) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko durnie,władza , mundurowi wierzą że można pracować do 70 .Tak oszukuje się naród w imię dobra ludzi koryta (bez względu na to gdzie ono jest).Niech rządowi złodzieje przestaną nas okradać to starczy nawet na wyższe emerytury dla tych co dzisiaj mają po 600-1000zł.Radziłbym Tuskowi i jego złodziejom przeżyć z takiej sumy. A swoją drogą nawet takiego obiboka jak on nie widzę w tak pracy w wieku 69 lat.Tak nasi politycy oszukują większość ludzi.

    Odpowiedz
  • kciuki(2011-04-09 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Taka sama prawda jak dawne "obiecanki-cacanki" dla zwalnianych i wysyłanych na wcześniejsze emerytury którzy teraz przeliczyć ich nie mogą bo "prawa nabyte" są znoszone nawet przez TK...a Pan Premier dalej obiecuje "nietykalność praw nabytych mundurowym"...

    Odpowiedz
  • bwc(2011-04-07 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Czy politycy wiedzą co piszą i mówią chyba nie bo sami sobie zaprzeczają a sondaże to największa głupota bo jak można liczyć wiek średni polskiego emeryta na pewno wyjdzie młody to tak samo jak ze średnią płacą . Skoro jedni odchodzą w wieku 40 lat życia a drudzy w wieku 65 lat ale średnia wychodzi 52 lat to tak samo jak mundurowy który przepracował 23 lat w tym jako mundurowy 17 lat plus w cywilu6 lat ma emeryturę o 600 zł więcej niż ja po 46 latach składkowych a mówi się że konstytucja traktuje wszystkich obywateli jednakowo Albo rządzący nie wiedzą co mówią albo mają ludzi za debili j.Jednym praw nabytych nie można zabrać mogą obowiązywać tylko nowo przyjętych a innym brakuje nawet 1 dzień do osiągnięcia praw i można im zabrać .Ciekawe co na to Rzecznik Praw Obywatelskich jak zwykle nic bo to jest rzecznik rządu a nie obywateli Pozostaje tylko Sztrasburg i pozew zbiorowy

    Odpowiedz
  • Kuba(2011-04-09 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ci co chcą dłużej pracować ,to są ci przewidujący przyszłość ,kiedy wprowadzą przymusową eutanazję,by móc jeszcze jeden rok dłużej przeżyć.

    Odpowiedz
  • KCz(2011-04-11 00:32) Zgłoś naruszenie 00

    Prawie Wszyscy komentujący (zdecydowana większość) są przeciw wydłużeniu wieku przejścia na emeryturę - i mają rację, ale ... dlaczego głosują i będą głosować w wielu przypadkach na tych LUDZI (PARTIE), którzy takie, a nie inne reformy emerytury chcą nam ustanowić - tego zrozumieć nie mogę?

    Odpowiedz
  • kubus fatalista(2011-04-11 02:51) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego ja olewam ten kraj i nie pracuje . liznolem porzadnej roboty na zachodzie i po prostu nikt z pracodawców nie proponuje nawet przyblizonych zarobków. wiem jaki teraz panuje za system, a poniewaz nie moge sie z niego wypisac, wiec go olewam. roboty na czar...no jest pelno, a ja nawet jakbym robil 27/7 to w tym systemie emerytury nie dostane, dajecie sie omamiac a z tej emerytury nawet za mieszkanie nie zaplacicie! A co jak maz/zona umra...? Na niemcach lecial film: - 2030 powstanie staruchów - oto nasza przyszlosc! Ale BUZKI i TUSKI sabie zl nie zrobia, oj nie...!

    Odpowiedz
  • czytelnik gazety pracnej(2011-04-06 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Osobiscie uważam, że obecnie obowiązujący wiek emerytalny jest odpowiedni. Myslę że nie tu należy szukać oszczędności w świadczeniach ZUS - bo to chyba o to chodzi! Należy zakres poszukiwań pieniędzy w ZUS przenieść na inną płaszczyznę - zatrudnienie legalne i odprowadzenie wszystkich składek - a może zastanowić sie nad obnizeniem sklałdek ubezpieczeniowych, emerytalnych, chorobowych itp.
    Kiedyś obniżono akcyzę na alkohol i... zaczęto więcej pić :) (statystycznie) co spowodowało wpływy do budżetu!! Tu efekt byłby podobny!! Obnizenie bezrobocia, zalegalizowanie zatrudnienia, ludzie będą mieli zapewnione świadczenia na przyszłość, inna (lepsza) mozliwość wzięcia kredytów i gospodarka sie rozkręca!
    Ponadto od czasu nagłośnienia pomysłu wecej uwagi zwracam na klepsydry przy firmach pogrzebowych i co widać - męższyźni odchodzą w wieku 61 - 63 lata - ci już niedożywają emerytury!!!
    Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przewiduje w szeregu osób bezrobotnych ludzie do 60 (kobiety) i 65 (męższyźni) więc podniesie się skala bezrobocia w Polsce a sami widzimy jak "łatwo" znajdują pracę bezrobotni po 50 roku życia.
    Artykuł chyba pod potrzeby przeforsowania ustawy!!

    Odpowiedz
  • @(2011-04-06 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury jakich mało. Nie prawda, że chcemy pracować dłużej. Wszystko zostało odgórnie ustalone z chwilą wejścia do Unii. ZUS i nasze władze państwowe zżarły wszystkie pieniądze i będą żreć aż do naszej śmierci. Może niech podadzą statystyki ile osób dożyje emerytury i przez jaki okres będą z niej korzystać w jakiej wysokości. Statystyków mamy - pewnie podadzą wersję wygodną dla rządu.

    Odpowiedz
  • 56 latka(2011-05-21 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Państwu brakuje pieniędzy! niech obniżą sobie wynagrodzenia wszyscy pracujący w rządzie i prezesi spółek. To skandal,że my musimy ciężko na nich pracować i jeszcze chcą nas wykorzystać do ostatnich swoich dni!!! Kto w wieku 67 lat jest sprawny fizycznie i umysłowo, no chyba tylko CI co się nigdy się nie napracowali ?! Skandal i ogromna czerwona kartka dla rządu...

    Odpowiedz
  • Podniesienie wieku , a praca to co innego(2011-04-06 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bo we wszystkich firmach osoby po 50tce są wywalane na zbity pysk pod byle pretekstem...Wiięc dla takich wiek emerytalny 67 lat to iluzja.

    Ludzie w wieku po 60tce nie dlatego nie pracują bo nie chcą Lecz dlatego że takich NIKT NIE PRZYJMIE !!!

    Wbijcie to sobie do durnych łbów.

    Odpowiedz
  • dandys(2011-04-06 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Niech lepiej zabiorą się za reformę i likwidację przywilejów emerytalnych, KRUSU, co z wydłużenie powszechnego wieku emerytalnego jak są setki tysięcy pracujących mogących w wieku 45lat odejść na emeryturę!!!

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-04-06 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dwa zagadnienia do rozwagi dla autora tego tekstu:
    słowiczy spiew o wydłuzeniu wieku emertalnego, powłująć się na inne kraje rozwiniete Europy to czyste bałamuctwo gdyz na zachodzie rzeczywiście żyja dłużej mają lepszą opiekię medyczna i lepsze warunki pracy.
    Autor poszedł po łebkach zagadnieniem przechodzenia na emerturę gdyz do tej pory nie została załatwiona sprawa tych osób co maja ponad 45 s t a ż p r a c y i nie moga przejść na emerytu bo nie maja wieku( takich przypadków jest więcej)dajcie im szanse nie musi być obowiązek.

    Odpowiedz
  • emma(2011-04-06 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    ed takie chamskie wpisy jak Twój powinny być natychmiast usuwane.

    Odpowiedz