Chcemy pracować dłużej: coraz więcej Polaków popiera podniesienie wieku emerytalnego

autor: Ewa Wesołowska06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 08:06

Tylko połowa Polaków protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (150)

  • e;lkl(2011-09-06 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    debilizm

    Odpowiedz
  • saper(2011-04-06 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    10 kwietnia 2010 r. to nie tylko tragiczna data w najnowszej historii politycznej, ale w ogóle jedna z najważniejszych dat w całej historii Polski. Tak jak wszystkie fakty historyczne, także narodowa katastrofa pod Smoleńskiem będzie oceniana różnie, ale nie ulega wątpliwości, że 10 kwietnia 2010 r. to data przełomowa. Bez względu na to, czy śmierć prezydenta i elity Rzeczypospolitej nastąpiła w wyniku rosyjskiego zamachu, czy też na skutek innych przyczyn, to i tak było to wydarzenie przełomowe. Choć nie odmieniło biegu historii, to zmieniło sytuację polityczną w Polsce. W sposób znaczący zmianie uległa polska polityka wobec Rosji, co nastąpiło na skutek gwałtownej zmiany władzy w Polsce. Po 10 kwietnia 2010 r. proklamowana została polityka pojednania z Rosją, która nawiązuje do najgorszych tradycji ugody, mniejszego zła, a nawet targowicy. Analiza zachowań i publicznych wypowiedzi premiera Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia oraz publicystyka "Gazety Wyborczej" w ciągu ostatniego roku - pozwalają na takie stwierdzenie.

    Odpowiedz
  • Funkcjonariusz(2011-04-06 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do przyszłego emeryta nr.3.Ty kolego choć do pracy jako funkcjonariusz,a wogóle się nadajesz,kulasie z sztywną nogą.Pierdzisz w stołek i narzekasz.Co ty mocherowy beret jesteś.

    Odpowiedz
  • Anita realistka(2011-04-06 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Totalna bzdura, to propaganda! Chyba nikt przy zdrowych zmysłach tego nie popiera!
    Już widzę jak 67 letnią "Laskę" przyjmują do pracy, No jeśli dożyje oczywiście... jak postawią w rzędzie 20, 30 latki i obok 60, 70 latki to już na pewno przyjmą do pracy 70 latków!!!

    Odpowiedz
  • MERKURY(2011-04-06 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    A inwalidom niech sie zamarzy
    Na równi dostęp do cmentarzy
    Zaś polityka plus pięćdziesiąt
    Niech sie zamieni w plus osiemdziesiąt
    I będa wtedy półżywi dziadowie
    tyrać - jak długo ???
    Któż im odpowie

    A gdy już starych i chromych usuną masę
    stworzymy w Polsce NOWĄ RASĘ

    Odpowiedz
  • A3D(2011-04-06 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jak znam życie, to dane autor zebrał u kolegów z pracy, u takich, co to 2 darmowe fakultety, tatuś i mamusia na urzędniczych posadkach, a koleżanki mocno "wyemancypowane". Bo z penością nie od osób z osiedli popegeerowskich, z leśnnych osiedli, zadupia B,G,czy H-Polski i wielkomiejskich wysypisk śmieci, czy złomiarzy. Tam można otrzymać, i to... solidnie... za takie głupoty.

    Odpowiedz
  • komentarz(2011-04-06 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie zrozumcie jedno im większy wiek emerytalny tym mniej pracy dla młodych. Chyba że chcecie być krajem starców.

    Odpowiedz
  • republikanin(2011-04-06 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    W poniedziałek (4 kwietnia br.) Ministerstwo Finansów poinformowało, że na koniec marca 2011 roku poziom krajowego długu rynkowego wzrósł do 525,3 mld zł z 499,3 mld zł na koniec grudnia 2010 roku. Do wykupu w 2011 roku pozostaje dług o wartości 86,6 mld złotych. Tego samego dnia szef zespołu doradców premiera Michał Boni w czasie debaty na temat przyszłego budżetu Unii Europejskiej dzielił się swymi wizjami przyszłości Polski. Zgodnie z jego prognozami naszemu krajowi grozi (?) wpadnięcie w "dryf rozwojowy", czyli wieloletni okres wzrostu PKB rzędu 3-4 proc., który byłby zbyt niski, by nadrobić zaległości w stosunku do bardziej rozwiniętych państw. Dzięki ministrowi Boniemu możemy myśleć o przyszłości gospodarczej naszego kraju z optymizmem. Czyli zwiększanie zadłużenia nie prowadzi do bankructwa, a jedynie do spokojnego "dryfu" ku wzrostowi gospodarczemu...?

    Odpowiedz
  • zenonniezkition(2011-04-06 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    Może jest jeszcze czas, by polityków naszych karać za głupie rozwiązania jak też za brak mądrych. Patrzcie tylko w jakim stanie rozwoju jesteśmy. My się szybciej cofamy niż inni rozwijają. Kto powie wreszcie - STOP JUDASZOM.

    Odpowiedz
  • lkj(2011-04-06 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Koleja bzdura. Jak wydłużą wiek, który i tak jest wysoki wporównaniu do np. Francji, to zrobimy rewoltę w tym narodzie.

    Odpowiedz
  • Bronisław(2011-04-06 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura powinna być przyznawana od stażu pracy np 40 lat

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2011-04-06 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    35 /40 lat składkowych pracy i emerytura bez względu na wiek!
    Dobrze się siedzi w ławach poselskich i czyta gazety od czasu do czasu przyciśnie się guziczek zagłosuje nad bzdurną ustawą i jest OK!
    Nic nie jest ok jesteście oszustami oszukaliście nas ograbiliście dołożyliście kolejne 5 lat pracy .
    Wasze ustawy są bzdurne ,mydlicie ludziom oczy - wstydu nie macie za grosz.
    Chociażby to jak można wyciągać jeszcze rękę po 304 euro za jeden podpis .
    Oj dosięgnie was jeszcze eurodeputowani ręka sprawiedliwości !
    Naród wam za to wszystko odpłaci!!!

    Odpowiedz
  • RAMBO(2011-04-06 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    CHYBA KTOŚ Z TYM PODNOSZENIEM WIEKU EMERYTALNEGO OSZALAŁ,JAK TERAZ NIE CHCĄ PRZYJMOWAĆ DO PRACY PO 50 ROKU ŻYCIA JAŚNIE SZANOWNI PRZEDSIĘBIORCY,PRACOWAĆ DUŻEJ CHCĄ NP.PREZESI SPÓŁEK,POSŁOWIE.JA ZARABIAM NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ TO I TAK BEZ WZGLĘDU NA TO ILE BĘDĘ PRACOWAŁ TO I TAK BĘDĘ MIAŁ ******** EMERYTURĘ JAK DOŻYJĘ,NAJLEPIEJ ZLIKWIDOWAĆ EMERYTURY A NA STAROŚĆ DRZEWO I SZNUR.

    Odpowiedz
  • bbs(2011-04-06 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    tak podnieś wiek emerytalny do 80 lat i do gleby!

    Odpowiedz
  • ika(2011-04-06 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE IDŹCIE NA WYBORY OBOWIĄZKOWO I GŁOSUJCIE MĄDRZE PAMIĘTAJĄC O TYM

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-04-06 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    1.Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość."- to wierutne KŁAMSTWO! dołożyli nam 5 lat a emerytury będą ok 40% niższe. właśnie przed chwilą obliczyłam sobie emeryturę wg starego systemu i wg nowego dokładnie jest to 41% różnicy.
    2. niech najpierw zlikwidują przywileje mundurowym, sędziom, prokuratorom, rolnikom, którzy nadal moga przechodzić na emerytury w wieku 55 lat kobiety i 60 lat mężczyźni. Propozycja reformy emerytalnej mundurowych to kpina z cywilów - proponuje sie im wydłużenie okresu pracy z 15 lat do 20 z jednoczesnym wzrostem emerytury o 10%. Niech zrobia porządek z KRUS-em- niech rolnicy zaczna płacić składki takie jak ZuS owcy (co najmniej 850 zł na m-c) a nie w wysokości 60 zł m-c to kpina. Czy rząd zrozumie, że społeczeństwo ma dość finansowania młodym bykom emerytur (34 letni agent Tomek z emerytura ponad 4 tyś netto) dopiero wtedy gdy ludzie wyjdą na ulice tak jak w Libii czy Egipcie???

    Odpowiedz
  • chory rzad(2011-04-06 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    tak, pracuję już 32 lata i mam 1400 zł netto i karzecie mi za te grosze zapieprzać do 65 lat, czy wam odbiło

    Odpowiedz
  • wkurzona przyszła emerytka(2011-04-06 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wymyśla takie bzdurne artykuly,ludzie mają dosyć pracy po 60 tce,to do ilu lat mamy zapierd ć,ministrowie mogą ,ale nie spracowany lud roboczy.

    Odpowiedz
  • nie chce pracowac do smierci!(2011-04-06 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    jestem kobieta, 40 lat, 20 lat pracy oraz studia dziennie ( wtedy pracowalam w nocy) studia zaoczne ( soboty i niedziele), liczne kursy, szkolenia wieczorami... ciagle podnoszenie kwalifikacji by utrzymac sie na rynku pracy za srednia krajowa, krotkie urlopy poswiecam na zalatwianie spraw prywatnych, bieganie po urzedach, naprawy, remonty, rzadko kiedy naprawde odpoczywam...jestem juz zmeczona, nie wyobrazam sobie pracy po 60tce, jesli rzad chce mnie do tego zmusic to rozchoruje sie albo bede 5 lat na zasilku dla bezrobotnych. niech do roboty wezma sie grupy uprzywilejowane mundurowi i inni,

    Odpowiedz
  • młody,85(2011-04-06 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Naiwnością jest pisać 35 lat K i 40 M. Tyle się tu już o tym pisało - i do niektórych nie dociera. Gdyby przyjąć takie założenia to dzisiejszy młody chłopak musiałby pracować do 75 albo i więcej lat . Tak , tak ... To proste Aby młody po studiach ?lub z II fakultetem uzbierał dziś 40 lat pracy - przy założeniu ,że kończy studia w wieku 25-26 lat /z powodu braku ofert i wliczając czas na okresy poszukiwania pracy oraz przebywając w zamrażarkach UP / , mamy 25 + np 5-10 lat +40 , to daje min. 75 lat życia.To nie PRL, gdzie pracowało się po 40 lat w jednym lub dwóch zakładach (!)

    Odpowiedz