Chcemy pracować dłużej: coraz więcej Polaków popiera podniesienie wieku emerytalnego

autor: Ewa Wesołowska06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 08:06

Tylko połowa Polaków protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (150)

  • rio(2011-04-06 04:44) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej chcą pracować dłużej prezesiki w urzędach i polityki w radach nadzorczych. Praca nieodpowiedzialna, lekka i za ciężkie pieniądze.

    Reszta takiego entuzjazmu nie ma. Marne pieniądze, za ciężką robotę.
    Macie rząd PO.

    Odpowiedz
  • polka(2011-04-06 05:24) Zgłoś naruszenie 00

    zydzi do roboty do 80 lat

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2011-04-06 05:51) Zgłoś naruszenie 00

    weźcie sie za mundurówki - 35 letni emeryci to skandal a jest ich coraz więcej , nie placa składek emerytalnych a emeryturki mają i śmieją sie z "frajerów'

    Odpowiedz
  • Obserwator(2011-04-06 06:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu przyszłych emerytów zejdzie z tego świata, zanim otrzyma świadczenia emerytalne. I przecież o to chodzi!!! Bo w wieku powyżej 65 lat jest największy odsetek umieralności.

    Odpowiedz
  • prac.fiz.(2011-04-06 06:27) Zgłoś naruszenie 00

    dać szansę wyboru ! Pracownik fizyczny np.po 43 latach pracy nie ma sił !!!już pracować.O rentę coraz trudniej i z czego ma żyć ??? świadczenie przed.to przecież kwota głodowa ,którą nie każdy jeszcze otrzyma.Trzeba się zastanowić jak nie skrzywdzić uczciwych ludzi.

    Odpowiedz
  • takie moje zdanie(2011-04-06 06:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wy najpierw rozwiążcie sprawę bezrobocia w Polsce. Potem dyskutujcie , o przedłużeniu wieku emerytalnego.
    Bo kto tak pragnie pracować ,u nas , aż do śmierci.
    Najlepiej pracowaliby dożywotnio osoby na świeczniku na wysokich stanowiskach tzw dyskutanci. Bez przerwy dyskutować , i poltykować, a odpowiedzialności żadnej.
    Dajcie młodym najpierew pracę.
    Niech sami zadecydują , co im się opłaca.
    Czy łączyć pracę z nauką , pracować i uczyć się, czy najpierw nauka potem dobra praca.
    Bo dziś wygląda żałośnie.
    Młodzi nie maja przyszłości w naszym kraju. POLSKA TO MATKA, a nie Macocha , która wygania swoje dzieci ,nie licząc się z problemami , które na nich czekają.
    Młodzież to Przyszłość Narodu ,pozwolić im myśleć samodzielnie , niech się wykazują , bo tylko raz w życiu ma się 18 lat niech pracują i godnie żyją tytaj u nas w Polsce.
    A nie żerujcie na młodych i czekajcie jak manna z nieba spadnie , a Euro przyślą pracując zagranicą.
    Czekacie na 1-Maja jak otworzą rynki niemieckie, austriackie i liczycie już na euro zarobione i przysłane rodzinom , żeby im pomóc.
    Młodzi powinni pracować w Polsce , a starsi pomagać i cieszyć się z wnukami.

    Odpowiedz
  • Do grobu sobie wezmą?(2011-04-06 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Juz byście nie pisali takich bzdur, czysta propaganda i wciskanie ludziom ciemnoty, brak słów.

    Odpowiedz
  • kostrzewa(2011-04-06 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przebudowa ustrojowa w Polsce zaczęła od likwidacji zakładów państwowych co wiązało się z utratą miejsc pracy i jednoczesnym zniewoleniem ludzi w kraju. Aby przyspieszyć demontaż państwowych zakladów otwarty został rynek na towary z UE. Politycy pozbawili państwo na jakikolwiek wpływ na to co sie dzieje w Polsce. Tak się rozpędzili że zlikwidowali całkowicie PGR podczas gdy w Czechach istnieja do dziś i całkiem nie źle sobie radzą. Lekkomyślni politycy wyprzedają wszystko co się da nię posiadając na to zgody narodu. Bo to że polacy głosują na taką czy inną opcję polityczną nie oznacza wcale ze wyrazają zgodę na totalną prywatyzację przedsiębiorstw które budowali wspólnie przez ponad 50 lat. Nie zgadzam się z teorią ze jak coś jest prywatne to jest lepiej zarządzane. To jest totalna bzdura. Pracowałem przez ponad 30 lat i w związku z tym mam możliwość porównania organizacji pracy w firmach państwowych i obecnych prywatnych. W poprzednim okresie kazdy wiedział co ma robić i na jakim ma być stanowisku a obecnie to jest jedynie szarpanina i nic więcej. Uważam więc że to państwo jako takie powinno ponieść konsekwencje za to co się dzieje w kraju poniewaz takie a nie inne warunki stworzyło a nie obywatele w postaci wydłużenia wieku emerytalnego choć dla nich nie ma pracy a w związku z tym także i dla mlodych.

    Odpowiedz
  • 10 lat do emerytury(2011-04-06 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś jestem pewna, ze nie zostanę w pracy ani dnia dłużej niż będę musiała. Nikt mi nie powie, ze 70 latek ma tak samo sprawny umysł jak 50 czy 60 latek i może bez przeszkód wykonywać odpowiedzialną pracę, nawet umysłową. Niech przedłużą wiek emerytalny ale zostawią ludziom wybór, chcę mniejszą emeryturę bo już nie mogę pracować lub będę zbierała duże pieniądze na emeryturę, którą może wezmę kilka razy albo i nie bo "zejdę" na stanowisku pracy.

    Odpowiedz
  • nmd(2011-04-06 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    ..." Kobieta, która kończy pracę, mając 60 lat, przez 23 lata skazana jest na małą emeryturę – mówi Piotr Szukalski. – To niemal drugie tyle, ile wynosi dziś aktywność zawodowa statystycznej Polki..." ALE ta kobieta nie jest statystyczną Polką i zwykle ma za sobą ponad 40 lat PRACY...
    Ze statystyką to jest tak : jedna ręka w lodowcu a druga w piecu...

    Odpowiedz
  • Kobieta(2011-04-06 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Kto prowadził badania pod kątem wzrostu zatrudnienia w związku z wydłużeniem wieku emerytalnego? Młodzi nadal będą bez pracy, a wiekowi będą pracować ! Dać ludziom prawo wyboru. Obecnie też nikt nie musi iść na emeryturę mając 60/65 lat - można ciągnąć dłużej jeżeli zdrowie dopisuje i są siły do pracy.

    Odpowiedz
  • Myszunia(2011-04-06 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego piszecie takie bzdury nie wstyd tak kłamać wszyscy pójdziecie do piekła a mówią że nie ma propagandy gebelsowskiej co za tumanienie narodu polskiego

    Odpowiedz
  • Oburzona(2011-04-06 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Podły i zakłamany artykuł - pisany na zamówienie. Zlikwidować trzeba przywileje!!! a jeżeli ktoś przez 40 lat oddawał składki - to powinien mieć godziwą emeryturę!!! Ekonomiści i ci wszyscy mądrale myślą tylko jak okraść ludzi, którym emerytura należy się bez łaski. Co za kraj!!!

    Odpowiedz
  • AMI(2011-04-06 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy czytam tego typu bzdury robi mi się niedobrze Zbiera mi się na wymioty. KŁAMSTWO KŁAMSTWO!! 1/ Wystarczy pójść na cmentarze i zobaczyć nagrobki ostatnich kilku lat: Na większości są roczniki 50+ .To chyba cos oznacza prawda?2/ Tak jak większość przede mną pisze: Dajcie odejść tym co chcą a tym co chcą pracowac - niech pracują Wątpię że będą to ludzie , którzy pracują fizycznie Jesli juz to tacy jak wymieniani wyżej: Siedzący na wysokich stanowiskach, rady nadzorcze (znam to z autopsi, bo nawet te osoby nie wiedzą najczęściej jak zakład pracy wygląda), a biora grubą forse 3/odbudujcie to co zniszczyliście prywatyzując 4/ pytanie: Co zrobiliście żeby młodzi pracowali w kraju? ..Nic Kto ma za to płacić? Oczywiście Ci co pracują kilkadziesiąt lat itd...Można długo Najlepiej, po prostu wykończyć ludzi co pracuja uczciwie Niech "zdychają" przed otrzymaniem emerytury To jest to!

    Odpowiedz
  • veto!(2011-04-06 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wypraszam sobie! Ja nie chcę dłuzej pracować. Nie jestem "kobietą z wyższym wykształceniem, mającą dobre stanowisko i godziwą pensję" - to znaczy wyższe mam, ale to nie zapewnia mi takiego stanowiska i pensji. I tak dorabiam po pracy, bo przecież pensja mi nie wystarcza. I mam jeszcze pracować dłużej, bo jakaś paniusia na stanowisku i z godziwą (piękne słowo! znam z literatury...) pensją się na to zgadza. Zresztą umówmy się - kto dzis liczy na emeryturę z ZUS-u? Przeciez oni bidulki ledwo mają pieniędzy na funkcjonowanie swojej biurokratycznej machiny...

    Odpowiedz
  • dandys(2011-04-06 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Niech lepiej zabiorą się za reformę i likwidację przywilejów emerytalnych, KRUSU, co z wydłużenie powszechnego wieku emerytalnego jak są setki tysięcy pracujących mogących w wieku 45lat odejść na emeryturę!!!

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-04-06 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dwa zagadnienia do rozwagi dla autora tego tekstu:
    słowiczy spiew o wydłuzeniu wieku emertalnego, powłująć się na inne kraje rozwiniete Europy to czyste bałamuctwo gdyz na zachodzie rzeczywiście żyja dłużej mają lepszą opiekię medyczna i lepsze warunki pracy.
    Autor poszedł po łebkach zagadnieniem przechodzenia na emerturę gdyz do tej pory nie została załatwiona sprawa tych osób co maja ponad 45 s t a ż p r a c y i nie moga przejść na emerytu bo nie maja wieku( takich przypadków jest więcej)dajcie im szanse nie musi być obowiązek.

    Odpowiedz
  • Żychliniak(2011-04-06 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Propaganda w wykonaniu służebnych dziennikarzy nie zna granic. a może by tak wydłużyć wiek emerytalny do 80 lat ! Może to chwyci przeklęci liberałowie.

    Odpowiedz
  • R.1956(2011-04-06 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    TAK TAK,STAŻY NIECH SIĘ ZAJADĄ NA ŚMIERĆ A MŁODZI DO 30 ROKU NIECH ŁĄŻĄ PO BARACH,BO BRAK DLA NICH PRACY.CHORE TO WSZYSTKO.(CO INNEGO GDYBY MŁODZI MIELI MIEJSCA PRACY)

    Odpowiedz
  • lkoi(2011-04-06 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne popłuczyny na zamówienie po-miotu...Bezrobocie ludzi po 50-tce w Polsce to prawie 80%, nie lepiej mają się młodzi-70% bezrobotnych...Statystyki na zamówienie "jedynie słusznej " opcji, która niszczy co się da i rozkrada - po nich POTOP. Gdyby nie "wentyl bezpieczeństwa" w postaci masowej emigracji za chlebem- mieli byśmy drugą "wiosnę ludów"...Uwłaszczeni przejęli wszystko!!!... Zegar PO-"sukcesów" bije!. Czas odstawić szkodników od koryta!!!

    Odpowiedz