Chcemy pracować dłużej: coraz więcej Polaków popiera podniesienie wieku emerytalnego

autor: Ewa Wesołowska06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 08:06

Tylko połowa Polaków protestuje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że im dłużej będą pracować, tym wyższe świadczenia dostaną na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (150)

  • pio(2012-03-08 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Donek, dziadzio Adolf byłby wściekły że sam na to nie wpadł. Dorzuć do swego super POmysłu jeszcze 100 lat lub nawet, 200 to tego nie przetrzyma nikt. Masz sukces murowany, Będziesz łaził jak szejk obwieszony złotem. Z tegoż kruszcu będzie też gała którą kiedy będziesz chciał to charatniesz z każdą gwiazdą fudbolu. Twoją świtę stać będzie na dalsze rozpasane życie zaś ZUS pobuduje wam luksusowe pałace wyższe niż Burdż Chalifa, takie małe co nieco na stare lata. A wszystko to, tylko za niewolniczą pracę ‘do obucha’ głupich polaczków.

    Odpowiedz
  • bobgreg(2011-11-08 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekaw jestem co za idiota uważa nas za idiotów podając , że ponad połowa społeczeństwa jest za podniesieniem wieku emerytalnego. Są to chyba agent Tomuś, prezydent, premier , 500 posłów i senatorów, kilku prezesiunów i ich przydupasów i może jeszcze biskupi i klechy ( bo i tak nie płacą za swoje emeryturki.

    Odpowiedz
  • bobgreg(2011-11-08 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nie utyskujmy , wyjdźmy na ulice. Mieszkańcy całej Europa potrafią dbać o swoje interesy tylko nie Polacy. Każdy sobie ... . LUDZIE należy władzy pokazać ogniem i mieczem kto jest podmiotem w tym kochanym kraju a kto tylko powołanym do stołka na czas okreslony.

    Odpowiedz
  • Lila(2011-10-26 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie można zobaczyć ten sondaż, bo to zwykla propaganda rządu. Co za niesprawiedliwy kraj. Dokąd zmierzasz Polsko.Przeciętny 50 latek jest już wykończony życiem i brakiem perspektyw w tym kraju.Kto to widział żeby tak dowalić osobom pracującym w tym kraju. Ta krzywda zawoła o pomstę do nieba. Komuś sie to obbije czkawką i nie tylko. Tego życzę pomysłodawcom, właśnie wiecznej czkawki.

    Odpowiedz
  • basia(2011-09-12 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam, że powinniśmy mieć wybór: pracować czy nie... Ja zatrudniona jestem od 40 lat i muszę odejść z pracy, bo tak chce pracodawca. A ja? Czy ja mam głos? Pomimo, ze jestem zdrowa, sprawna umysłowo i fizycznie, to czy ja mogę sama podjąć decyzję? Nic z tego! Aż nie chce mi się o tym pisać...

    Odpowiedz
  • e;lkl(2011-09-06 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    debilizm

    Odpowiedz
  • NOWY(2011-07-16 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH SIĘ WEZMĄ ZA LUDZI, CO NIE SIEJĄ-A PLONY ZBIERAJĄ.NIE SCHANBILI SIĘ CZYSTĄ ,UCZCIWĄ ,PRACĄ DARMOZJADY.

    Odpowiedz
  • NOWY(2011-07-16 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TO JEST MUNDURÓWKA -15 LAT PRACY 1900ZŁ EMERYTURY+RENTA NA KRĘGOSŁUP 800 ZŁ LUB COŚ MA Z GŁOWĄ,OD PSYCHIATRY RENTA. A CAŁE SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE MA PRACOWAĆ DO 70 LAT+ NADGODZINY.MY TAK NIE CHCEMY.PRACUJCIE SAMI SOBIE.

    Odpowiedz
  • ola(2011-07-11 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Skutecznośc leczenia nowotworów w Polsce jest taka ,że w zeszłym roku zmarała na raka płuc niepalaca nigdy moja 47 letnia znajoma a w tym roku druga 46 latnia tez na raka. Obie dbające o siebie kobiety. ich dolegliwości były przyez lekarzy lekceważone. ot lepsza opieka zdrowotna.
    Z tą świadomością społeczną to zwykła ściema. Ilu policjantów zrezgnowało z ,,wczesniejszej emerytury,, ???

    Odpowiedz
  • bmx(2011-07-11 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ustroj B A N D Y C K I dla BOGACZY !.

    Odpowiedz
  • niezalezny(2011-07-11 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    chca podwyzszac wiek, ale z kolei nie ma pracy ani stanowisk dla tych ludzi mimo fachowosci ze to sa specjalisci, bo jest trendy na nepotyzm PO a nie bezinteresowne zatrudnianie fachowcow i kompetentnych ludzi..kolesiow i dworu Grabarczyka ..itp.

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2011-05-29 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mężczyznom wylicza się dalsze trwanie życia w tym roku na 208,6 miesięcy tj ponad 17 lat ,co jest totalnym kłamstwem GUSu, mężczyzna średnio żyje na emeryturze ok 130 miesięcy i od tego powinna być wyliczana emerytura, to jawne złodziejstwo rządu.

    Odpowiedz
  • 56 latka(2011-05-21 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Państwu brakuje pieniędzy! niech obniżą sobie wynagrodzenia wszyscy pracujący w rządzie i prezesi spółek. To skandal,że my musimy ciężko na nich pracować i jeszcze chcą nas wykorzystać do ostatnich swoich dni!!! Kto w wieku 67 lat jest sprawny fizycznie i umysłowo, no chyba tylko CI co się nigdy się nie napracowali ?! Skandal i ogromna czerwona kartka dla rządu...

    Odpowiedz
  • kierownik(2011-04-21 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś WYOBRAŻA sobie kobietę nawet 65 letnią w zakładzie pracy, firmie produkcyjnej. To ten człowiek jest psychicznie chory, jak twórcy emerytury dla kobiet. Osobiście zwolnię każdą kobietę z firmy po 55 latach życia, póżniej w/w nadaje sie tylko do sprzatania i wynoszenia śmieci, ale jest potrzebana tylko 1 [jedna]. Rządowi debile- pomyślcie o tym, a NIE tylko Bogu, jp2 i własym tyłku, jak "wyrąbać" tych głupszych i biedniejszych.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-04-21 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Co za idiota i ZA ILE te "wypociny" umieścił w internecie. Krótko pisząc-powinno być:- emerytury za czas pracy [lata] tzn. 35K, 40M -obydwoje bez wieku. Mają to być TYLKO lata pracy wg.ZUS, bez dodatków, no ew. płatne bezrobocie!!. A na starość to można dostać tylko "łopatą w dupę". Polski katolici rząd klerykałów, chba przegiął pałę. te debile nie umieją liczyć, a wystarczy OBALIĆ konkordat i jest 10mld dla ludzi. Można też dyskutować o dobrowolnym przejściu na emeryturę -kto kiedy chce !-i odpowiednio za to płacić- szczegóły opracować.

    Odpowiedz
  • bezrobotni beda szczesliwi(2011-04-18 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotni beda szczesliwi, ze panstwo coraz pozniej bedzie im placic emeryture. Bo o to tak naprawde chodzi - panstwo chce jak najpozniej wyplacac swiadczenia, ktore powinno placic tym, ktorzy nie moga np. znalezc pracy. To jest zwykly bandytyzm i pozbawianie srodkow do zycia tych, kltorzy i tak juz niewiele maja.
    Najpierw niech w PL bedzie praca po 50 rozku zycia a potem dopiero mobilizujmy ludzi, by pracowali dluzej. Najlatwiej kazac pracowac tym, ktorzy i tak nie moga znalezc pracy.

    Odpowiedz
  • Owszem chcemy podniesienia wieku emerty(2011-04-18 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ale Broń Bóg nie sobie...Tylko innym.

    Odpowiedz
  • LM(2011-04-15 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z tym, że najchętniej dłużej popracują ci co mają lekką praę za duże pieniądze i to wcale nie jest kwestia wyksztacenia sporo ludzi po studiach pracuje fizycznie bo nie mają tzw." pleców".

    Odpowiedz
  • danusia(2011-04-12 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdura wyssana z palca !Nie spotkałam nikogo ,kto chciałby wydłużenia wieku emerytalnrgo, pracy dla młodych a starsi na relaks !

    Odpowiedz
  • andrzej(2011-04-11 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    a co dalej z projektem opzz o latach przepracowanych jeśli nieroby w krawatach chcą pracowac to powodzenia mogą nawet do setki ale jeśli ktoś w kanale przepracował 40 lat to wystarczy

    Odpowiedz