Pracodawcy nie boją się wizyt policji i utrudniają kontrole PIP

autor: Łukasz Guza06.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2011, 07:40

Pracodawcy nie tylko odmawiają rozmów z inspektorami pracy, ale także nie wpuszczają ich na teren zakładu pracy w asyście policji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Pawel(2011-04-07 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    zawiedziona sa do tego przepisy, pokaz Pani odpowiedni przepis i udowodnij ze prze mily Pan wprowadzil Ja w blad.

    Odpowiedz
  • Pawel(2011-04-07 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    bob
    Dlaczego tacy jak Ja sa najgorsi? Starszse osoby na starym systemie Ci odpowiadaja? Przyklad szpitalnych pielegniarek, idz do osoby mlodej z Energia jak cie potraktuje a do starszej pielegniarki... Przyklad moze i glupi ale chyba z taka sytuacja kazdy mial do czynienia. Drugim przykladem mogla by byc policja.

    Odpowiedz
  • zawiedziona(2011-04-07 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zajmuję się kadrami w firmie i uwazam,ze inspektorzy potrafią wprowadzić w błąd. a potem na kontroli wymagają nie wiadomo czego. Mojej pani na kontroli inspektor wmowił,że jak ktoś pracuje 1/4 etatu, to ma 7 dni urlopu. Ja teraz mam udzielic te 7 dni, -do pani nie dociera,ze mam to rozpisac na godziny pracy
    Mówi do mnie-"pan inspektor powiedział, 7 dni i tak to rozpisz , na dni. Jak nie to się pożegnamy." I co wy na to??

    Odpowiedz
  • pracownik(2011-04-06 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Inspektorzy PIP w Szczecinie dorabiają na prowadzeniu szkoleń okresowych bhp. Chałturząc na szkoleniach zarabiają ale tracą godność stróża prawa pracy. Wg mnie to ludzie (nie wszyscy) bez honoru. Przcież z naszych podatkw mają wysokie wynagrodzenia. Skuteczna więc ochrona praciwników to Wasz obowiązek, więc do roboty, a wtedy i prokuratorzy będą was szanować.

    Odpowiedz
  • ka(2011-04-06 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Słyszałam , jak obok w pokoju inspektor podpowiadał jak skutecznie zwolnić
    pracowanika w okresie ochronnym. Pouczał , jak go sledzić i zwolnić dyscypilinarnie. To skandal ., ale tak też było. Panowie inspektorzy z Poznania
    tak robicie. Inny przykład jak pozbawić ludzi funduszu socjalnego , też podpowiadacie.

    Odpowiedz
  • fakt(2011-04-06 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Paweł ma rację ,popieram !

    Odpowiedz
  • bezprizorny(2011-04-06 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Najgorsi są tacy młodzi z energią jak Paweł z powyższego komentarza. Mają pełno energii by szaleć jako urzędnicy, kontlorerzy i bóg wie jako co jeszcze.

    Odpowiedz
  • Pawel(2011-04-06 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Iwa jestes pracodawca? Po twojej wypowiedzi twierdze ze tak. Ale z punktu widzenia pracownika niejednokrotnie inspekcja jest wybawieniem. Chociaz jestem zdania ze powinni tez zabrac sie sami za siebie (lapowki, znajomosci) a i stolkow pare mogli by zwolnic dla mlodych z enenrgia.

    Odpowiedz
  • bob(2011-04-06 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze kolo zrobil ze ich pogonil, powinni ich jeszcze psem poszczuc. banda szmaciarzy PIP

    Odpowiedz
  • iwa(2011-04-06 08:26) Zgłoś naruszenie 10

    Inspekcja pracy nie powinna istnieć.Zabieraja czas żyja z naszych podatków,i tak nic dobrego nie robią.

    Odpowiedz