Kto może liczyć na podwyżki w 2011 roku

autor: Ewa Wesołowska21.03.2011, 03:00; Aktualizacja: 21.03.2011, 13:30

Rząd zakłada wzrost płac na poziomie 3,7 proc. Ekonomiści, eksperci rynku pracy i pracodawcy, którzy na naszą prośbę oszacowali tegoroczne podwyżki, mówią o ponad 5-, może nawet 6-proc. wzroście. Rok 2011 będzie należał do fachowców z branży budowlanej i informatyków. Ich wynagrodzenia wzrosną nawet trzykrotnie szybciej niż średnia płaca w gospodarce.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • $(2011-03-21 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    ...i znów tzw. ekonomiści,eksperci i pracodawcy wróżą z "fusów i wnętrzności":)

    Odpowiedz
  • kaz(2011-03-21 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Żebractwo

    Odpowiedz
  • Michał(2011-03-21 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki w statystykach. Super!

    Odpowiedz
  • sebastian(2011-03-21 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    pracodawca zazwyczaj mówi, jak ci nie pasuje to na twoje miejsce jest 50 innych... i o czym tu dyskutowac? kto zaryzykuje zwolnienie przy tak wysokim bezrobociu?

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-03-21 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    A emeryci chyba nie dostaną nic, bo i po co? Chyba, że znowu dadzą 3,1% i będą mówili jaka to duża podwyżka.

    Odpowiedz
  • Wyższa Szkoła im. MCDonalda(2011-03-21 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Cyt.:"Dyplom wyższej uczelni nie gwarantuje dziś ani pracy, ani dobrej płacy – mówi prof. Kabaj."

    I ma rację - a jakież to dyplomy mamy na rynku ? Studia z techniki udawania studiowania na prywatnej szkółce wyższej oczywiście zaoczne i oczywiście płatne. A przed uczelnia banner "Płacisz = kończysz ! U nas najtaniej !" ;-PPP

    Odpowiedz
  • ela(2011-03-21 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    a spzrataczka dalej bedzie zasuwac za 1.040 zl...

    Odpowiedz
  • i(2011-03-21 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    A co to za różnica czy to budowlaniec czy TEZ INNY ZAWÓD FIZYCZNY POWINNO BYC JEDNAKOWO PŁACONE JAK DLA SERWISU TAK NA BUDOWIE OBECNIE TO TAKI CHŁOP JAK JEST BUDOWLANIEC TO WYROBI NA CAŁą rodzine oj niesprawiedliwe

    Odpowiedz
  • Ten kto ma siłę i są zorganizowani(2011-03-21 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jak górnicy, kolejarze, lekarze i ci mogą liczyć na podwyżkę a pozostałe grupy są bez szans, bo maja słaba reprezentację lub ich związki sa na usługach pracodawcy i dbają wyłącznie o swój interes.

    Odpowiedz
  • na podwyżki w 2011 roku mogą liczyć:(2011-03-21 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    prezydent, premier, wojewoda, starosta, prezydent, burmistrz, wójt, poseł, radny - zapomniałem o kimś

    Odpowiedz
  • anka(2011-03-21 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Waloryzacja emerytur 3,1% woła o pomstę.TUSKU DLA CIEBIE PIEKLO NA WIECZNOSC.

    Odpowiedz
  • aa(2011-03-21 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz trzeba umieć samemu kręcić lody i wiedzieć, jak nie dać podwyżki swoim pracownikom. Jest kapitalizm, no nie?

    Odpowiedz
  • ROBEN(2011-03-21 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    PO zmianie szefa GUS-u wszystko wzrasta,poprzednik nie chciał drukować oszustw.

    Odpowiedz
  • zwc(2011-03-23 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dalej rząd robi sobie jaja a o ile wszystko zdrożało to rządzący nie mowią tylko czekają aż ludzie wyjdą na ulicę

    Odpowiedz