MEN: wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrośnie od 1 września od 143 do 196 zł

18.03.2011, 18:14; Aktualizacja: 18.03.2011, 18:26

Od 143 do 196 zł brutto w zależności od stopnia awansu zawodowego i kwalifikacji ma wzrosnąć od 1 września wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli - takie kwoty zaproponowało MEN w projekcie nowelizacji rozporządzenia o minimalnych kwotach wynagrodzenia nauczycieli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • saper(2011-03-18 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Europosłowie z komisji środowiska nie uwzględnili specyfiki polskiej gospodarki (energetyka oparta za węglu) i odrzucili propozycje zmian w niekorzystnym dla naszego kraju przydziale darmowych praw do emisji dwutlenku węgla po 2012 roku. - Po raz kolejny okazuje się, że Parlament Europejski bierze pod uwagę tylko i wyłącznie kwestie klimatyczne, nie zważając na koszty gospodarcze i społeczne - skomentował decyzję unijnych kolegów eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Konrad Szymański. - Może to spowodować w przyszłości katastrofalne załamanie się niektórych gałęzi przemysłu w Polsce - dodał europoseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik. Dla ekologicznych aktywistów, z unijną komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard na czele, dwutlenek węgla emitowany przez polskie elektrownie jest większym zagrożeniem dla ludzkości niż radioaktywne odpady z francuskich elektrowni atomowych. Z Brukseli napływają nad Polskę ekologiczne czarne chmury.

    Odpowiedz
  • Mark(2011-03-18 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ta obiecana przez Bronka, przed wyborami podwyżka o 30%. Ten to dotrzymuje słowa aż do "bronkowego bulu". A jako historyk miał być nauczycielem. Dobrze, że nieuk nauczycielem nie został. Przynajmniej byki jakie
    robi nie obrażają nauczycielskiej profesji.

    Odpowiedz
  • kaz(2011-03-19 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    A za co? za to że mają coraz więcej wolnych dni?

    Odpowiedz
  • Mikunia(2011-03-19 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Kaz, jakich wolnych dni mamy coraz więce???

    Odpowiedz
  • Willy(2011-03-19 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co za propaganda, która każe w marcu rozpisywać się o tym, co będzie od września?A może raczej z wyrównaniem dla tych, zatrudnionych np.z dniem 1.IX?
    Już dyrektorzy z samorządowcami wymyślą, aby np.uciąć dodatki motywacyjne,abyśmy nie odczuli za bardzo tych podwyżek.Stare metody.

    Odpowiedz
  • kaz(2011-03-19 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do Mikuni(a może dwa i na końcu nie wiem) Za moich prehistorycznych czasów uczyliście w soboty i to ostro uczyliście, nie raz dostałem po uszach, a teraz nie dajecie po uszach i rośnie "dziwna" młodzież, to jest moje subiektywne zdanie, w którym jest dużo obiektywizmu. Trzymaj się ciepło.

    Odpowiedz
  • JWL(2011-03-19 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak przyjdzie wrzesień to i tak nikt nie będzie o tym pamiętał - no, może poza nauczycielami którzy tych i tak niskich podwyżek niedostaną ;).

    Odpowiedz
  • Mikunia(2011-03-19 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki, Kaz, :) Ja akurat należę do bardzo wymagających nauczycielek, wymagam nie tylko od uczniów - także od siebie. Po uszach nie daję, bo mogłabym to przypłacić utratą pracy, którą bardzo lubię. A wolnych dni mam mało, jutro np znów mam szkolenie. Soboty wolne ma chyba wielu pracujących, hę?

    Odpowiedz
  • KM(2011-03-19 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Moi drodzy! Nie jest problemem, że nauczyciel zarabia za dużo czy za mało. Problem tkwi w systemie szkolnictwa. Dzisiaj przykładowy gimnazjalista czy uczeń szkoły średniej chodzi do szkoły bo trzeba lub rodzice tak każą. Ma komórkę, komputer, dużo więcej pieniędzy niż nie 1 dziecko 10 lat temu i NIC się mu nie chce. Rodzice się nie interesują dzieckiem! Co robi, czy się uczy itd itp. Jakoś to leci. KOCHANI! Problem nie leży w płacach nauczycieli tylko w słabości systemu, który nie produkuje wykształconych ludzi tylko przepycha masę, z której z 20% chce się uczyć. Co najmniej 50% dzisiejszych uczniów szkół średnich powinno być posłanych do pracy przy drogach (sprzątanie, konserwacja, utrzymanie), w terenie gminy/miasta, do przemysłu, aby posmakowali prawdziwej pracy. A co mamy? Przepycha się 99% leni i nierobów praktycznie aż na studia (bo przyjmą każdego dzisiaj, kasa!) i mamy efekty. Ten system zmierza do jeszcze większego dziadostwa niż jest teraz. Przekleństwa, brak szacunku, lenistwo, żenujący poziom wiedzy i kultury - tacy uczniowie opuszczają szkoły. Dodatkowo szkoła dostosowuje się do tego typu uczniów - patrz zaniżanie wymagań w szkole, banalna matura itd itp. KOCHANI! Nie w pensjach nauczycieli jest problem, ale w systemie, który jest nastawiony na produkcję takiej masy, z której wg. mojego doświadczenie z 20% się nadaje do czegoś więcej niż zamiatania i trzymania łopaty. Nauczyciele mają ręce związane i to jest najgorsze!

    Odpowiedz
  • Helikopter(2011-03-19 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele to wyborcy PO - nikt tak w Polsce nie ma dobrze jak ich pupile

    Odpowiedz
  • przemas(2011-03-19 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    No to se cukru kupią na wakacje za tą podwyżkę :) !!!

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2011-03-19 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Raczej po wakacjach. Czytaj tekst ze zrozumieniem Przemas. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2011-03-19 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    jestem w grupie 143zł czyli netto to będzie mniej niż 100zł, więc jest to śmieszna suma gdy w kraju szaleją podwyżki cen.

    Podwyżka pensji w skali tego roku wyniesie 4 x 100zl czyli całe 400zł, ale połowa społeczeństwa nas za to znienawidzi

    a tymczasem musiałem ubezpieczyć samochód i AC - podwyżka 100%, bo kwota minimalna wzrosła z 200 na 400, OC 50%, i już prawie po całej podwyżce z tego roku, o ile będzie.

    a co z innymi cenami, gaz, prąd, żywność, paliwo, opłaty za mieszkanie, za wodę, ściek, śmieci, ubrania, itd., itd.?

    więc bardzo proszę nie wypominać mi takiej podwyżki jeśli mimo niej jestem coraz biedniejszy, ta podwyżka aby zrekompensować tegoroczny wzrost cen powinna wynosić minimum 25%

    Odpowiedz
  • UPR-WIP(2011-03-20 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    wiekszosc PO to nauczyciele, lekarze i prawnicy. I te grupy oczywiscie nadal beda faworyzowane przez PO

    Odpowiedz
  • GG(2011-03-20 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    GG. Helikpoter - skad te informacje o wyborcach? Nie głosowałem na PO i nie czuję się niczyim pupilem. Wystarczy tylko słowo kasa dla nauczycieli i gotuje sie jak w kotle. Wszyscy wszystko wiedzą o ich pracy i zasługach. A wakacje to już dolanie oliwy do ognia. A może przygladniemy sie innym podatnikom? Za co bierą pieniądze znacznie wieksze niż nauczyciele. Dlaczego zawód nauczyciela jest coraz mniej popularny? Czyzby te wielkie pieniądze nikogo nie kusiły? I wolne też?

    Odpowiedz
  • aaa(2011-03-20 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nieprawda bo od 97 zł do 196 zł.

    Odpowiedz
  • ksenia(2011-03-20 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    bo psze pana za "dawanie po uszach" to z pracy mozna poleciec...a tak nawiasem, to zawisć ludzka nie zna granic... jesli ktoś uwaza że zarobek w granicy 2 tys. zł to majątek, po 5 latach wkładania pieniędzy na wykształcenie plus jeszcze ze 2 kierunki podyplomowe zeby sie w pracy utrzymac

    Odpowiedz