Zasiłki rodzinne: Oświadczenie potwierdzi dochód

autor: Michalina Topolewska24.02.2011, 03:00

Osoba ubiegająca się o zasiłek rodzinny lub świadczenia z pomocy społecznej nie będzie przedstawiać urzędowych zaświadczeń. W ich miejsce złoży oświadczenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • pr. socjalny(2011-04-28 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie oszukują i kręcom teraz a po uchwaleniu powyższej ustawy nie będzie ani trochę lepiej wręcz przeciwnie spowoduje to większą liczbę świadczeniobiorców gdyż nie mają żadnych zachamowań i bardziej będa łgać.

    Odpowiedz
  • olimpia(2011-04-19 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ciesze sie,ze bedzie mniej biurokracji,przy zalatwianiu ostatnio zasilku rodzinnego i przedstawieniu zaswiadczenia ze skarbowki,ze szkoly-ze dziecko chodzi,z wydzialu rolnego-ze nie posiadam pola,kazano mi jeszcze wypelniac oswiadczenie majatkowe,a po dostarczeniu wyroku sadowego ze mam 200zl alimentow paniusie zazyczyly jeszcze przekazow pocztowych-czy tyle rzeczywiscie pobieram,HORROR!!! co za upokozenie dla 91zlotych!!!

    Odpowiedz
  • lili(2011-03-30 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjazne państwo - dla cwaniaków i kłamców. Znieście kryterium dochodowe to będzie uczciwsze. O jakich wy w ogóle oszczędnościach gadacie? Przecież ilość wypłacanych zasiłków wzrosnie o 100% (albo więcej) bo nagle wszyscy będą się miescić w kryterium dochodowym! Kogoś w Warszawie zdrowo pogięło, albo nie rozumie podstawowych zachowań naszego narodu!

    Odpowiedz
  • LLLL123(2011-02-24 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO OD 6 LAT NIE JEST WALORYZOWANY DODATEK PIELĘGNACYJNY WYPLACANY PRZEZ MOPS A ZASILEK PIELEGNACYJNY WYPLACANY PRZEZ ZUS COROCZNIE --DEFAKTO NIBY TO SAMO

    Odpowiedz
  • Mt(2011-02-24 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze, 80% Polaków czuje biedę , teraz każdy złoży oświadczenie i dostanie zasiłek, SUPER. Wcześniej też nie było uczciwie, bo mąż lub konkubent pracował za granicą, a pani wychowująca dzieci w Polsce nie pracowała, składała oświadczenie , że jest samotna i wszelkiego typu zasiłki, stypendia, pomoc przy zakupie podręczników, jej się naeżały. Teraz będzie prościej.

    Odpowiedz
  • gośka(2011-02-24 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    głupszego przepisu to już nie można było wymyslić, teraz to już każda rodzina będzie sie kwalifikowała do wszystkich świadczeń rodzinnych z dodatkami, to jest chore, pracuję w świadczeniach rodzinnych i doskonale wiem jak ludzie kłamią, 1 osoba na 100 zgłosi np , że dziecko nie uczęszcza juz do szkoły, a inni pobierają rodzinne, dojazdy , internat nie powiadamiając nas o zmianie sytuacji rodzinnej, zaznaczam, że każda rodzina podpisuje oświadczenia pod rygorem, że należy nas informować o każdej zmianie w rodzinie, a w przypadku nienależnie pobranych świadczeń muszą te należności zwrócić,

    Odpowiedz
  • Ala(2011-02-24 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy, przed przyznaniem jakiejkowleik pomocy finansowej, będą sprawdzane ksiegi wieczyste (do których jest przecież dostęp elektronczny i centralny)? Dlaczego zasiłki dostają niepracujące osoby, właściciele pięknych domów? I dlaczego zwolnienia z podatku od nieruchomości otrzymują emeryci mieszkający samotnie w pięknych willach w centrum Warszawy? Sprzedać, kupić mieszkanie i wystarczy do końca życia. A tak wszyscy płacimy, a ci, którzy rzeczywiście pomocy potrzebują dostają niewielkie kwoty

    Odpowiedz
  • dario(2011-02-24 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    niech się lepiej zajmą likwidacja progu dochodu od którego przyznaje się świadczenia rodzinne... wszystko drożeje, minimalna pensja idzie w górę, ale rząd oszczędza na dzieciach!

    Odpowiedz
  • ola(2011-02-24 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację,ten przepis nie dla cwaniaczków Polaków.Znam całe roldziny ,które żyją z zasiłków rodzinnych i MOPSU.Mieszkaja razem z ojcami dzieci,a mówią,że są samotne i korzystaja ze wszelkiej pomocy.Nikt tego nie sprawdza.A kuriozum,to panienka która brała specjalną rentę rodzxinną/rodzice zmarli na chorobę alkoholową nie pracujc/ - brała zaświadczenia ze szkoły we wrzesńiu,nigdy poźniej nie uczęszczała na żadne zajęcia i do 25 roku zycia pobierała rentę,a skończyła tylko szkołe specjalną w wieku 20o lat.a potem przez pięć lat oszukiwała,ZUS się tym nie interesował.A potem mówią,że kasy brakuje.
    /

    Odpowiedz
  • a(2011-02-24 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie wyłudzania. Wystarczy klauzula, że w razie złożenia fałszywego oświadczenia zwrócone będą te pieniądze a ponadto zapłacona kara np. 2000 zł.

    Odpowiedz
  • pracownik świadczeń(2011-02-24 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    To straszny pomysł...klienci teraz oszukają a co dopiero jak nie będzie trzeba składać zaświadczeń z urzędu skarbowego...nie ma mowy o oszczędnościach...w takie cuda to nie wierze

    Odpowiedz
  • stin(2011-02-24 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota do kwadratu. Wyłudzanie pieniędzy przez polaczków-cwaniaczków zacznie się na niespotykaną skalę.

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-02-24 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Oświadczenia już nie aktualne.Pracownik biura analiz sejmowych zakwestionował taki przepis i 3 lata pracy pijarowskiej PO w plecy.Każdy składający takie oświadczenie gdy pomyli się o choćby 1 zł.może być skazany za podanie nieprawdy.3 lata życia na nasz koszt i bubel do kosza.Tacy ludzie naprawiają nasz kraj,żenujące

    Odpowiedz