Fedak: oszczędności z prowizji OFE dla emerytów lub rodzin

11.02.2011, 17:39; Aktualizacja: 11.02.2011, 21:28

Niższe składki do OFE ograniczą opłaty i prowizje funduszy o ok. 1 mld zł przez dwa pierwsze lata - podkreśla minister pracy Jolanta Fedak, która chce, by te pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie np. polityki rodzinnej. Przeciwny tej propozycji jest minister finansów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • matka niepełnosprawnego syna(2011-02-12 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co do sprzeciwu ministra finasu i Boniego do propozycji p. Fedak o podniesienie progu dochdowego,to szczyt bszczelności, pytam? tych panów czy w ciągu 8 lat wstrzymania prac i nie myślenia nic w tej dziedzinie, przypadkiem też zapomieli o swojej kieszeni.

    Odpowiedz
  • niepełnosprawny 1 gr inwalidzka(2011-02-12 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    SZANOWNA PANI MINISTER FEDAK --DLACZEGO OD 6 LAT NIE JEST WALORYZOWANY DODATEK PIELEGNACYJNY I WYNOSI 153 ZŁ A ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY WYPŁACANY Z ZUSu COROCZNIE ---DLACZEGO RZĄD PO I PSL DZIELI OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NA LUDZI 2 KATEGORI PIELUCHOMAJTKI W 2011 PODROŻAŁY O 22 ZŁ ---A OD TEGO ROKU ZA TURNUSY REHABILITACYJNE JEST NALICZANY WAT ---ZŁODZIEJE MATACZE DOSĆ OKRADANIA OSÓB KTÓRZY SĄ POKRZYWDZENI PRZEZ LOS ---MOŻE MEDIA BY SIĘ ZAJEŁY TĄ SPRAWĄ BARDZO BARDZO PROSZĘ

    Odpowiedz
  • Emeryt(2011-02-12 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się, że P.Fedak powinna walczyć o podniesienie tych progów.
    Tylko nie z pieniędzy emerytów (bo te opłaty i prowizje mają być właśnie zlikwidowane).
    Niech weźmie ten 1 mld ze swojego KRUSu albo bezpośrednio z budżetu (czyli zwiększy deficyt).

    Odpowiedz
  • Bez wstydu i sumienia(2011-02-12 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Pani Fedak nareszcie coś dla ludzi za ich pieniądze a nie na pomnażanie niebotycznych majątków byłych prezesów i polityków.

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-02-13 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    P.Fedak a gdzie ROZWIALA sie pani propozycja NA EMERYTURE KIEDY KTO CHCE ??? (CZYLI PRZED WIEKIEM EMERYTALNYM JEZELI WYLICZONA Z KAPITALU EMERYTURA PRZEKROCZY DWIE MINIMALNE)

    Odpowiedz
  • anna(2011-02-13 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany w OFE to zwykłe oszustwo. Fedak zabiegała o realizację tego szwindlu.Ma mentalność oszusta i załodzieja. Gardzę takimi ludźmi.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-02-13 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy powinien oszczędzać ze swoich ciężko wypracowanych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • PREZYDENT SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI(2011-02-13 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    REFORMA SYSTEMU EMERYTALNEGO TO KPINA Z OBYWATELI RP
    TO CO ROBI RZĄD TO OSZUSTWO W BIAŁY DZIEŃ OBYWATELI RP

    Dzisiaj wszyscy Ci , którzy uwierzyli i przenieśli się do OFE zostaną pozbawieni godziwej emerytury.
    ZUS to beczka bez dna - zatrudnionych tam jest około 50 tysięcy urzędników konsumujących nasze podatki.Budują własne stadiony , kryte dachem i na budynkach ZUS tworzą dla siebie korty tenisowe.Budynki okładają sobie marmurem
    ...i my na to mamy przekazywać swoje pieniądze zamiast do OFE !!!??

    Odpowiedz