Emeryci będą musieli zwalniać się z pracy

autor: Bożena Wiktorowska02.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 02.02.2011, 10:42

Nowe zasady ustalania wysokości emerytur będą dotyczyć tylko osób, które zrezygnują z emerytury na rzecz pracy u dotychczasowego pracodawcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (105)

  • też emerytka(2011-08-22 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację Jurysto.Super ekspres zupełnie jak z dopalaczami i zupełnie jak z ustawa o dopalaczach, okaże się wielkim bublem prawnym niezgodnym z konstytucją,bo tylko takie buble prawne POtrafi płodzić obecny rząd.

    Odpowiedz
  • Jurysta(2011-05-04 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    DRODZY EMERYCI, niestety przyjdzie nam z państwem demokratycznym walczyć o starą rzymską zasadę LEX RETRO NON AGIT. Daremne wszystkie żale, szkoda na to czasu. Należy zastanowić tak jak w wielu wcześniejszych - bardzo konkretnych postach - co możemy zrobić, aby nie odebrano nam wczesniej nabytych praw. Z pewnością droga sądowa i Trybunał Konstytucyjny. Pomocna byłaby opinia Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, ktory w piśmie z 1.12.2010r. do szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli pisze: "Takie zachowanie ustawodawcy należy ocenić jako odebranie praw nabytych". I dalej:" A zatem prawo nabyte w okreslonym stanie prawnym nie może zostać odebrane talko dlatego,że ustawodawca doszedł do wnioskuy,że poprzednia treść ryzyka była błędem i chce je teraz z moca wsteczną naprawić". PISMO PIERWSZEGO PREZESA SĄDU NAJWYŻSZEGO kończy konkluzja,że proponowany przepis " NARUSZA WSZELKIE MOŻLIWE ZASADY PRAWA UBEZPIECZENIOWEGO I KONSTYTUCYJNĄ ZASADĘ PRAW NABYTYCH I POWINIEN ZOSTAĆ USUNIĘTY Z PROJEKTU". Dwa dni poźniej tj. 3.12.2010r. Sejm przyjął wersję rządu, 16.12.2010r. ustawa trafiła do Senatu, a 16.12.2010 ponownie do Senatu. Do Pana Prezydenta trafiła 17.12.2010r. SUPER EXPRESS !!!

    Odpowiedz
  • TG(2011-02-08 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    DO 100.Jaki ci jestem wdzieczny za to merytoryczne pouczenie.Wierze ze tylko dzieki tobie bede mogl jako tako funkcjonowac,martwi mnie jednak ze nie wziales sobie do serca mojej rady,powtorze -nie wolno pic alkoholu przed poludniem(poludnie jest wtedy jak graja hejnal z wiezy mariackiej).Znowu pomyliles dzien z noca,a wieczor mogla by sie wydazyc tragedia-mogl bym nie zyc .Ale dobrze,olsnienie nastapilo po przeczytanutak trafnych uwag,prawie juz jest dobrze,ukoiles me serce.Jestes lekiem na cale zlo.Przekaz pozdrowienia dla P.Prezydenta,fedakow i woycickich AMEN>

    Odpowiedz
  • jj(2011-02-07 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    do Jerzy:trzeba bedzie rozwiązac umowę o pracę i od nowa zatrudnić sie...

    Odpowiedz
  • jerzy(2011-02-07 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    do MK jednak muszę bo od września pobieram emeryturę a nie rozwiązałem umowy o pracę

    Odpowiedz
  • MK(2011-02-07 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jerzy gdybyś umiał czytać ,to może nie musiał byś się zwalniać !

    Odpowiedz
  • jerzy(2011-02-07 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego zus mnie nie powiadomił pisemnie że mogę pobierać emeryturę nie rozwiązując umowy o pracę.
    nie wiedziałem o tej ustawie a jak zacząłem korzystać to zmiana

    Odpowiedz
  • Zuzia(2011-02-06 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do "pracującego emeryta" /97/ :)
    Tym kimś był rzecznik rządu Jerzy Urban, dosłownie brzmiało to tak "rząd się jakoś wyżywi". Tę konferencję prasową słyszałam na własne uszy. Zamieszania bylo dużo, oj dużo :)

    Odpowiedz
  • pracujący emeryt(2011-02-05 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elżbieta, Polska 94 - kiedyś ktoś powiedział "rząd się sam wyżywi" a demokratyczna władza udowadnia, że tamci mieli rację.

    Odpowiedz
  • pracujący emeryt(2011-02-05 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzieś ukazał się artykuł "Pracujący emeryci zaniepokojeni listem z ZUS"; tak to prawda - ludzi niepokoją bezsensowe wydatki środków budżetowych, których przecież brak ale zwłaszcza bałagan prawny wywołany przez Panią Fedak. Kiedyś na wniosek rządu PIS przy wsparciu PO zmniejszono ludziom (robotnikom i emerytom) podatki o cały 1 %, co odpowiada 12 czy 17 zł. i przy okazji rządzący zmniejszyli sobie i innym o najwyższych dochodach o 8 %, co z pewnością pozwoliło im zaoszczędzić miesięcznie skromne kilkaset czy nawet kilka tysięcy zł., powodując tym braki w budżecie. Dzisiaj dla ratowania budżetu zabiera się becikowe, zmniejsza zasiłki pogrzebowe, zawiesza emerytury ale za wyjątkiem praw nabytych u mundurówki i z pominięciem KRUS. Prezydent obiecał zlikwidować przepis naruszający prawa nabyte aby wreszcie zaproponować rozwiązanie połowiczne polegające na zwróceniu prawa do ponownego obliczenia świadczenia. Jednak i tym razem znalazła się jakaś sobowtór Pani Fedak, która wpisała w projekcie. iż na skorzystanie z tego zwróconego prawa "do ponownego obliczenia świadczenia" trzeba poczekać 30 miesięcy.
    Jak długo jeszcze rządzący koić będą ze swoich wyborców???

    Odpowiedz
  • BUM(2011-02-05 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Po to jest emerytura aby już nie pracować.
    Absolwenci też chcą rozpocząć pracę.
    Emeryci nie mogą zajmować miejsc.

    Odpowiedz
  • Elżbieta, Polska.(2011-02-05 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy dowiedziałam się o,,zamachu na pracujących emerytów"i głosie prezydenta w tej sprawie, a mianowicie, iż zapowiada zmiany w tej ustawie, stwierdziłam, ze rząd znajdzie na niego sposób poprzez własną jego kieszeń. Nie pomyliłam się. Prezydent ( również prezydenci - emeryci) otrzymał podwyżkę. Czy wspomniał wtedy o emerytach? Czy powiedział, że w tej sytuacji jest niemoralnie przyjmować podwyżkę? NIE. I tyle go obchodzą inni Polacy - emeryci. Cynizm i materializm w najgorszym gatunku. Tylko władzy się należy!

    Odpowiedz
  • Wcurfiony(2011-02-05 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czekałem na tę wolną Polskę i się doczekałem.Komuna była okropna ale NOWI są porażający nieznajomością realiów "Kowalskiego".W latach 90-tych kolega namawiał mnie - spadamy z tej Gminy - on pojechał, ja zostałem. Gdy mu wspomniałem co wymyślają to słyszę słynne " a nie mówiłem" . Kolega jest na niemieckiej emeryturze i zbywa mu 500 Euro "tak mnie namawia" A ja na stare lata obmyślam sposób na eutanazje myśli. Mam tego dosyć.

    Odpowiedz
  • TG(2011-02-04 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 84 nie wiem jak cie nazwac-za moich czasow bylo takie powiedzenie "jak cie nie p...a nie wierzgaj nogami'' tylko ty jestes za mlody zeby to znac.Ja skonczylem.Iskierka -nie zniechecaj sie i tak b.duzo zrobilas, pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2011-02-04 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do:90
    Już znikam

    Odpowiedz
  • KOM(2011-02-04 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    O! Jest Iskierka! A już myślałem, że się nie odezwie. Wszak dzień bez Iskierki to dzien stracony.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2011-02-04 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do:88
    To moje słowa przytaczasz. Nikt Ci nie każe szanować wszystkich ludzi. Myślę, że jednak Twój szacunek by zniknął do złodzieja, który uradłby Ci samochód lub slądrował mieszkanie. Nie mówiąc o bandziorze, który napadłby Cię na ulicy. Szanuj morderców, Twoja sprawa... Ja pozostanę przy swoim zdaniu.

    Odpowiedz
  • Do post 84(2011-02-04 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo, nareszcie ktoś przetłumaczył tym, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem a każdego mającego odmienne zdanie na ich przecież tak oczywistą "krzywdę", obrzucających błotem, z polskiego na nasze. Mam tylko wątpliwości czy do nich dotarło.
    Przez bubel prawny stworzono następną grupę uprzywilejowanych emerytów, którzy za nic nie oddadzą "praw nabytych". Mam jednak nadzieję, że krzyk tu nie pomoże. Czas zwolnić miejsca pracy dla bezrobotnych, którzy w dobie kryzysu niedługo znajdą się pod mostem. Jak ktoś jest dobrym fachowcem a przecież tylko tacy tu się wypowiadają to nie ma obawy, pracodawca napewno ich zatrudni powtórnie i będzie jak do tej pory - emerytura i pensja. Wszystkim nie potrafiącym czytać ze zrozumieniem chcę jasno powiedzieć: nikt nie zabrania pracować emerytom !
    A tak na marginesie, nie wymagaj od tej grupy osób szacunku do ludzi bo jak to napisała jedna z forumowiczek, "...na szacunek trzeba zapracować", i dalej "A szanować wszystkich nie będę. Sa wsród ludzi oszuści, przestępcy. Czy ich też mam szanować tylko dlatego, że są ludźmi?" Tu odpowiem tej pani i nie tylko jej: tak, należy szanować wszystkich ludzi !

    Odpowiedz
  • INKA(2011-02-04 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    JESTEM CIEKAWA JAK ZAKONCZY SIĘ TA USTAWA O PRACUJĄCYCH EMERYTACH

    Odpowiedz