Prezydent skierował do Sejmu projekt poprawiający ustawę o emeryturach

01.02.2011, 14:35; Aktualizacja: 01.02.2011, 16:14

Prezydencki projekt ustawy, mówiący o ponownym wyliczaniu emerytur tym osobom, które zdecydują się na ich zawieszenie, by kontynuować pracę, został skierowany we wtorek do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (31)

  • smile(2011-02-01 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Śmiechu warte?

    Odpowiedz
  • Krytyk absurdów(2011-02-01 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    „moment przyznania emerytury jest decydujący co do jej wysokości", zdanie brzmi dosyć kuriozalnie.
    Przecież i obecnie mamy do czynienia z taką sytuacją, że osoba, której ZUS przyznał emeryturę, może tej emerytury nie pobierać, kontynuując pracę na etacie. Ponadto po przepracowaniu jakiegoś okresu, może wystąpić do ZUS (dalej pracując) o przeliczenie jej wysokości, z uwzględnieniem uzyskanych zarobków za dany okres ( już po uzyskaniu prawa do pobierania emerytury) i wskaźnika waloryzacji emerytur przypadający w danym roku.

    Odpowiedz
  • Jan(2011-02-01 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że przynajmniej tyle.

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2011-02-01 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Pan prezydent obiecal poprawienie ustawy o finansach publicznych umozliwiajaca utrzymanie w mocy ustawy za stycznia 2009. Ustawa ta zezwalala emerytom na prace i pobieranie swiadczen bez koniecznosci rozwiazywanie umowy o prace.
    Jak wiec mozna traktowac obiernice Glowy Panstwa ?

    Odpowiedz
  • MK(2011-02-01 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydencie jesteś mi to winnien,musisz naprawić krzywdę !
    Dłużej nie mogę i nie chcę pracować na emeryturę górnika,rolnika,urzędnika
    oraz nieudolnego polityka ! Jesteś mi to winny ,w imię solidarnośći społecznej
    dla dobra uprzywilejowanych obecnych emerytów ,i tych którzy mają nimi być za 40-lat odebrałeś mi uprawnienia emerytalne po 46-latach pracy !!
    Ci którzy powinni pracować na moją emeryturę ,już dawno wysłałeś na wcześniejsze emerytury !! Czy tak daleko nie sięga Twoja sprawiedliwość ?

    Odpowiedz
  • Bernadetta(2011-02-01 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Potwierdzam , w jednym zdaniu - smiechu warte...

    Odpowiedz
  • Dobrość(2011-02-01 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny prezydencki bubel w stylu "dobrość" /nawet komputer wykrył mi błąd w pisowni tej" dobrości"/.

    Odpowiedz
  • D...(2011-02-01 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zapowiedział osobiście coś innego, a dołożył jeszcze jedną "łyżkę dziegciu"!

    Odpowiedz
  • ewa(2011-02-01 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    ŁYKAJ POLACZKU CACY PREZIA.hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi.C Y R K PO POLSKU.

    Odpowiedz
  • Gary(2011-02-01 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Wóycicko nie powinna Pani wogole zabierać glosu w tej sprawie ,bo się Pani ośmiesza.Normalnie myślący człowiek i umiejący liczyć,nie robilby z siebie blazna.W jaki sposób Pani przeliczy emeryturę ,jak ktoś pobiera 250% za45 lat pracy w jednej firmie.Tylko wniosek do Trybunału Stanu.Pytam się gdzie są te partie PIS PJN,SLD,PSL-dlaczego zamilkli.

    Odpowiedz
  • Bronek(2011-02-01 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    p.Prezydencie a te dziadki Pana doradcy jak ich Pan liczy..Tylko nadzieja w p Nałęczu-przecież socjalista.Niby 9 miesięcy to długo,ale głosów na PO chyba ubędzie.

    Odpowiedz
  • tylko ja(2011-02-01 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Barany przez baranów dają się strzyc. Normalnie jak Seneka. Mądry nic nie powie, a głupi pomyśli że tak musi być...

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-02-01 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Panie filozofie [komentarz 12] - Prosiłbym bardziej powaznie podchodzić do tematu.

    Odpowiedz
  • Pracująca emerytka.k(2011-02-01 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie róbmy ludziom wody z mózgu.Ten projekt to jedno wielkie oszóstwo.Już teraz można przeliczać emerytury.na podobnych zasadach jakie proponuje prezydent.Wstyd mia samej przed sobą że głosowałam na takiego prezydenta.

    Odpowiedz
  • andy(2011-02-01 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle liczą na to,że ktoś wcześniej *******************

    Odpowiedz
  • naiwny emeryt(2011-02-01 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeci raz okłamują ludzi.Dać możliwość przeliczenia całej emerytury po nowej kwocie tym ,co uwierzyli w państwo prawa i złożyli wnioski o emerytury w 2009,2010.

    Odpowiedz
  • PALUCH(2011-02-01 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jak może taki projekt uchwały trafic do sejmu? Przecież juz dawno mozna było ponownie przeliczyc emeryturę jak się kończyło prace(oczewiście jeżeli wczesniej b yła naliczona emerytura).Myslę,że ktoś w tym sejmie jest myślacy i przypomni wszystkim,że taka mozliwośc to juz teraz jest,więc co tu uchwalac;paranoja!!! Co nam Pan Prezydent proponuje, a moze Pani Wóycicka jest takim super doradcą,nie wiem co o tym myslec...

    Odpowiedz
  • Iza(2011-02-01 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 59 lat i chcę pracować tylko do 60 roku a Pan Prezydent w ustawie ..mówi o przeliczeniu po 30 miesiącach pracy od zawieszenia emerytury TO się nadaje tylko do Trybunału Stanu

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-02-01 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Iza ma rację. Mam tak samo.Czyli prezydent nas dodatkowo ukarze za nieudolność rządu! Czy oni tam myślą!?

    Odpowiedz
  • Ewik(2011-02-02 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny bubel prawny. Na takich zasadach już można przeliczać emeryturę. Osoby, które uwierzyły w stabilność prawa i w 2009 lub 2010 rolu przeszły na emeryturę mają najczęściej do 60 roku zycia mniej niż 30 miesięcy pracy (biorac pod uwagę, że ostatnim rocznikiem, który mogł przejść na wcześniejsza emeryture są kobiety z 1953 r.). Czyli kolejny raz daje się tak aby nic nie dać. Czy rządzący naprawdę uważają, że społeczeństwo to są idoci ?

    Odpowiedz