Prezydent skierował do Sejmu projekt poprawiający ustawę o emeryturach

01.02.2011, 14:35; Aktualizacja: 01.02.2011, 16:14

Prezydencki projekt ustawy, mówiący o ponownym wyliczaniu emerytur tym osobom, które zdecydują się na ich zawieszenie, by kontynuować pracę, został skierowany we wtorek do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (31)

  • Pracująca emerytka(2011-02-16 22:01) Zgłoś naruszenie 00

    do 18 i 19: podzielam Wasze zdanie, przecież nikt z rządu nie zarabia marnych groszy by poczuć jak ważne dla nas jest dorobić do okrojonej zresztą emerytury gdy przekroczy się dochód brutto ok. 2400 zł. Przez taką decyzję Prezydenta nie jedna osoba ma pokrzyżowane plany i to z poważnym zagrożeniem bankructwa budżtu domowego. Gdy dostaliśmy szansę pobierać świadczenie emerytalne i łączyć pracę jednocześnie podjęliśmy kredyty by pomóc naszym dzieciom bo oni nie mają zadnego startu bez naszej pomocy. Nie zakładają rodzin bo nie mają na mieszkania nie rodzą się dzieci bo nie stać ich na utrzymanie i godziwe wychowanie, jest coraz mniej małżeństw młodzi żyją na tzw. kartę rowerową, dzieci jak są to poza małżeńskie w domach są ciocie zamiast mamy albo wujek zamiast taty - co to za polityka nastała w naszym kraju ? Mymy się zwolnić na jeden dzień, nikt mi nie zagwarantuje, że przyjmie ponownie a po za tym zastanawiam się co to zmienia i jakie korzyści wypływają z tego jednodniowego zwolnienia się jak po zatrudnieniu dalej jest się pracującym emerytem. Ktoś to wyjaśni ?

    Odpowiedz
  • 1952(2011-02-11 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    każdy emeryt otrzymał decyzją zgodną z prawem, nabył pewne prawo, a prawo nie działa wstecz, więc to co teraz zrobiła P.Fedak i jej poplecznicy łącznie z Prezydentem to nie jest nic innego jak złamanie norm prawnych przez najwyższe władze w naszym kraju, z tego wniosek, że nie jesteśmy bezpieczni w naszym demokratycznym kraju, emeryci, nie odpuszczajcie, wszyscy muscie łączyć się i pisać odwołania do najwyższych organów, bo nie można człowiea traktować jak zbyteczny przedmiot, nasi parlamentarzyści wciskają nam fałsz i ciemnotę, a to co mówi teraz P. Woycinska to naprawdę jest cios poniżej pasa dla Prezydenta, ona nie zna chyba żadnych przepisów

    Odpowiedz
  • MK(2011-02-03 23:32) Zgłoś naruszenie 00

    Brak jednoznacznych przesłanek by utrzymywać przywileje emerytalne !
    Czy to nie rocznik 1953 został obdarowany wcześniejszymi emeryturami
    bo bezlitosny powszechny system emerytalny był dla nich nie do przyjęcia ?
    Trzeba miec tupet pisząc o krzywdzie i o poszanowaniu prawa !

    Odpowiedz
  • ania 1953(2011-02-03 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Prawodawcy nasi -ocknijcie się póki czas., nie pogrążjcie się w swojej głupocie, jeżeli nie znacie się na podstwach prawa to nie mieszajcie w nim to choć tyle zrobicie dla kraju. Lepiej wycofać się z twarzą dzisiaj niż za 2-3 lata wszyscy będziemy ponosić tego koszty . Panie Prezydencie gdzie Pana doradcy - prawnicy. Tu nawet nie chodzi o krzywdę ludzką bo gdzie pieniądz tam zawsze niezgoda, ale o przestrzeganie prawa . Pozdrawiam pracujących emerytów. Wspierajmy się na wzajem!!!Pzdrawiam.

    Odpowiedz
  • wcześniejsza emerytka(2011-02-03 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 59 lat i chciałam przepracować jeszcze rok do ustawowego wieku emerytalnego... Niestety będę zmuszona przez obecny rząd do "wybrania" emerytury. To co proponuje pan prezydent jest żenujące, wstyd mi za takiego prezydenta,który nie dotrzymuje słowa! Kiedyś "parol" - dla człowieka honoru to była rzecz święta !

    Odpowiedz
  • PRACOWNIK(2011-02-03 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Komorowski kolejny raz skłamał- miał przywrócić pobieranie emerytur bez zwolnienia z pracy-CO JEST FIKCJĄ, BO SWOICH ZARAZNA 2 DZIEŃ ZATRUDNI !!! CHODZI O WYKOSZENIE LUDZI Z PIS !!!

    Odpowiedz
  • TG(2011-02-03 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    DAWNIEJ ZA PORZADNYCH CZASOW HRABIA ZAMIAST ZLAMAC SLOWO STRZELAL SOBIE W LEB.

    Odpowiedz
  • mark(2011-02-02 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    uchwalili a po 2 latach wycofali sie ,Pana Prezydent w grudniu skladal deklaracj i byl szybszy od kolegow bo w styczniu sie wycofal

    Odpowiedz
  • Lex non retro agit!(2011-02-02 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Komorowski przeczytał kiedyś trylogię i lubi brać przykład z jej bohaterów, wtedy sam się namaszcza na szlachcica, za którego chce koniecznie uchodzić. Bierze dziś przykład z pana Zagłoby herbu Wczele - tamten darował Karolowi szwedzkiemu Niderlandy, a on darowuje nam, emerytom też to, co już mamy... I tyle podobieństw. Zagłoba BYŁ szlachcicem i wiedział, co to nobile verbum a pan prezydent, szkoda gadać...

    Odpowiedz
  • emilia(2011-02-02 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    To chyba jakieś kpiny? Nawet nie chce się tego komentować. To się nazywa ZŁODZIEJSTWO!!!

    Odpowiedz
  • viola(2011-02-02 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za naprawa? Istne złodziejstwo. Nazywam to morderstwem emerytów i to w białych rekawiczkach przez rząd. Nie wiadomo czy za kilka lat wogóle wypłacać bedzie pństwo emerytury bo wszystko rozkradnie.Banda złodzieji. Zobaczymy co powie na to Trybunał jak emeryci oddadzą sprawe do sądu.

    Odpowiedz
  • Ewik(2011-02-02 00:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny bubel prawny. Na takich zasadach już można przeliczać emeryturę. Osoby, które uwierzyły w stabilność prawa i w 2009 lub 2010 rolu przeszły na emeryturę mają najczęściej do 60 roku zycia mniej niż 30 miesięcy pracy (biorac pod uwagę, że ostatnim rocznikiem, który mogł przejść na wcześniejsza emeryture są kobiety z 1953 r.). Czyli kolejny raz daje się tak aby nic nie dać. Czy rządzący naprawdę uważają, że społeczeństwo to są idoci ?

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-02-01 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Iza ma rację. Mam tak samo.Czyli prezydent nas dodatkowo ukarze za nieudolność rządu! Czy oni tam myślą!?

    Odpowiedz
  • Iza(2011-02-01 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 59 lat i chcę pracować tylko do 60 roku a Pan Prezydent w ustawie ..mówi o przeliczeniu po 30 miesiącach pracy od zawieszenia emerytury TO się nadaje tylko do Trybunału Stanu

    Odpowiedz
  • PALUCH(2011-02-01 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jak może taki projekt uchwały trafic do sejmu? Przecież juz dawno mozna było ponownie przeliczyc emeryturę jak się kończyło prace(oczewiście jeżeli wczesniej b yła naliczona emerytura).Myslę,że ktoś w tym sejmie jest myślacy i przypomni wszystkim,że taka mozliwośc to juz teraz jest,więc co tu uchwalac;paranoja!!! Co nam Pan Prezydent proponuje, a moze Pani Wóycicka jest takim super doradcą,nie wiem co o tym myslec...

    Odpowiedz
  • naiwny emeryt(2011-02-01 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeci raz okłamują ludzi.Dać możliwość przeliczenia całej emerytury po nowej kwocie tym ,co uwierzyli w państwo prawa i złożyli wnioski o emerytury w 2009,2010.

    Odpowiedz
  • andy(2011-02-01 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle liczą na to,że ktoś wcześniej *******************

    Odpowiedz
  • Pracująca emerytka.k(2011-02-01 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nie róbmy ludziom wody z mózgu.Ten projekt to jedno wielkie oszóstwo.Już teraz można przeliczać emerytury.na podobnych zasadach jakie proponuje prezydent.Wstyd mia samej przed sobą że głosowałam na takiego prezydenta.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-02-01 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Panie filozofie [komentarz 12] - Prosiłbym bardziej powaznie podchodzić do tematu.

    Odpowiedz
  • tylko ja(2011-02-01 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Barany przez baranów dają się strzyc. Normalnie jak Seneka. Mądry nic nie powie, a głupi pomyśli że tak musi być...

    Odpowiedz