Zmieniają się zasady wyjazdu do uzdrowiska

autor: Dominika Sikora19.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 19.01.2011, 07:28

Od 1 lutego pacjenci więcej zapłacą za wyjazd do uzdrowiska. To skutek wzrostu cen za zakwaterowanie i wyżywienie. Rzadziej też będzie można korzystać z takiego typu leczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Piguła(2012-04-16 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Przychylam się do kometarza Aliny i A3D.Brawo.!!!Też płacę podatki a pensja taka,ze na leczenie niema nie mówiąc o wyjeździe.Nie siedzę za stołkiem i nie leże w czasie pracy a warunki mam jakie mam i choróbsk się nazbierało przez te lata.Należy się robolowi odpoczynek tak samo jak tym wypasionym kotom z rządu,pańciom z administracji,i nauczycielom (maja roczne urlopy zdrowotne,a niby z jakiej racji).Jak 58 latka nie wie co mówić(pisać),niech głosu nie zabiera.

    Odpowiedz
  • była kuracjuszka(2011-11-02 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna 58-latko, mam 42 lata i musiałam skorzystać z pomocy sanatoryjnej. Uważam, że jest to świetne i potrzebne każdemu z nas podreperowanie własnego zdrowia. Jestem bardzo zadowolona z kuracji, a mimo to nie doświadczyłam niczego "wypasionego".
    Tu niestety muszę stwierdzić, że każdy ocenia innych wg siebie:(

    Odpowiedz
  • basia(2011-10-28 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ja dostaje sanatorium co 3 laty,lekarz mi wypisuje po roku i czekam 2 lata,ciekawa jestem jak to inni robia, że mają krotki okres czekania.Może trzeba wprowadzić żelazne zasady i nie odstawiac niektorych na boki, żeby dawać swoim.

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-10-06 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jadę pierwszy raz,jestem bardzo chora to nie będą wypasione wczasy tylko rehabilitacja.

    Odpowiedz
  • Obiektywna(2011-01-25 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    pacjent powinien płacić za wyżywienie 100 %,ale dlaczego za leczenie -płaci przecież składki na NFZ

    Odpowiedz
  • Janka(2011-01-25 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    CZekam na sanatorium jak na wybawienie bo bol stawow nie daje zyc Nie zamierzam korzystac z hulaczego zycia tylko licze na ulge w cierpieniu ...chyba nie pojade bo za co jak znowu wzieli sie za najslabszych ...Poczekajcie przyjda wybory!!!

    Odpowiedz
  • OB(2011-01-24 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Leczenie sanatoryjne to ekskluzywna forma leczenia, do tego prawie za darmo.
    Za leczenie, za calkowity pobyt, w sanatorium pacjent powinien placic 100% ceny. Ubezpieczalnia powinna zwrocic czesc kosztow na konto pacjenta. Przy obecnej skladce zdrowotnej to 30-40% poniesionego kosztu.

    Odpowiedz
  • Rybka(2011-01-23 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Znam takich co to mają znajomosci wśród lekarzy i jeżdzą często do sanatorium imają niewielkie kłopotyz kręgosłupem co normalnie po kilku zabiegach daje ulgę - podzielam ten pogląd ze to prawie darmowe wypasione wczasy gdzie można pohulać.

    Odpowiedz
  • a(2011-01-19 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    to po co płacimy zus?

    Odpowiedz
  • Alina(2011-01-19 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 58 latki A dlaczego Ty jeszcze pracujesz,idź na emeryturę i jedź na WYPASIONE WCZASY!!! A wtedy zrozumiesz i sama zobaczysz jakie one wypasione i jakie tanie!!! Brak mi słów,skąd biorą się tacy ludzie,kipią zazdrością i nienawiścią,ale do kogo i do czego??? Poprawiłaś sobie samopoczucie,to gratuluję!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-01-19 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to że matematyki nie było od 20 lat na maturze powoduje że autor nie umie liczyć? Możliwość złożenia wniosku do sanatorium w NFZ w Poznaniu to minim 12 miesięcy od ostatniego pobytu. Następnie po około 2 miesiącach następuje rejestracja wniosku ale z reguły wydział uzdrowiskowy szukająć "dziury w całym" odsyła wnioski do "uzupełnienia" po uzupełnieniu czeka się następne 2 miesiące na rejestrację. Od zarejestrowania wniosku czeka się minimum 18 mieięcy a nie rzadko 24 miesiące Więc reasumując w wariancie "optymistycznym" na następne sanatorium czeka się minimum 34 miesiące a więc prawie 3 lata!!! Nie wciskajcie kitu pismaki !!!

    Odpowiedz
  • A3D(2011-01-19 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    58latko miła. Za Twoim ślicnym biureckiem stoi wygodny fotelik? Przez okienko nowe teroizolacyjne oglądasz świat zimny, brudny i w deszczu? I tak od trzydziestu lat.
    To rusz może tłustą dooopę na dwór, pochylaj się przez 30 lat pod ciężarem narzędzi w deszczu mrozie i skwarze. I nie p...l mi tu o "wypasionych wczasach> albo inaczej, niech ktoś ją walnie w durny łeb, spuści po schodach, wywali z pracy na bruk. Następnie niech złapie ją jakieś choróbsko, utraci pomoc rodziny i niech wówczas dopcha się z pustym portfelem na "wypasione" sanatorium.
    Ależ się wkurzyłem, durne babsko, a tak człowieka wnerwi.

    Odpowiedz
  • SOPOT BELF(2011-01-19 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    NAM PO WCYUBOWCY RYZY NARKOMAN ZABIERA I SKAZUJE NA KREMATORIA A SAMI SPAŚLAKI Z PO PARTI UB SB SIĘ BAWIĄ

    Odpowiedz
  • Fix(2011-01-19 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to bywa w "dzikim kraju" ignoranci piszący i dyskutujący o lecznictwie uzdrowiskowym nie bardzo wiedzą o czym piszą.

    Dlatego przed napisaniem tekstu lub komentarza warto zajrzeć do dokumentów źródłowych.

    Anonimowemu autorowi tego tekstu oraz komentatorom, jako zadanie domowe polecam uważną lekturę rozporządzenia MZ z dnia 28 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego

    Tam się zapewne dowiecie, że świadczenia gwarantowane obejmują między innymi:

    1) uzdrowiskowe leczenie szpitalne dzieci ;
    2) uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci ;
    3) uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych;
    4) uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych;
    5) uzdrowiskowa rehabilitacja dla dorosłych w szpitalu uzdrowiskowym;
    6) uzdrowiskowa rehabilitacja dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym;
    7) uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne dorosłych i dzieci.

    Odpowiedz
  • 58-latka(2011-01-19 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    do kuracjusza. A CO TY MYŚLISZ ŻE NAM PRACUJĄCYM BĘDĄ POWYŻSZAĆ PODATKI , BO WY CHCECIE SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ NA NASZ KOSZT. sanatorium to nie leczenie - to wypasione wczasy darmowe.

    Odpowiedz
  • ri(2011-01-19 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego wszystko przeciwko coraz biedniejszym Polakom pozbawionym prawdziwej na poziomie innych krajów opieki zdrowotnej.Tylko wiek do pracy porównuje się myląco z Unią.

    Odpowiedz
  • były wyborca PiS(2011-01-19 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie PiS wróci do władzy?

    Odpowiedz
  • Kuracjusz(2011-01-19 08:07) Zgłoś naruszenie 10

    I tylko patrzeć jak będzie wprowadzona pełna odpłatność za pobyt w sanatoriach. Po tym rządzie można spodziewać się wszystkiego.

    Odpowiedz