Samotny rodzic bez dodatku na każde dziecko

autor: Michalina Topolewska17.01.2011, 03:00

Zdaniem rzecznika praw dziecka przepisy, które ograniczają wysokość dodatku dla osób samotnie wychowujące dzieci, pozbawiają je wsparcia na trzecie i kolejne dziecko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • Myszka(2013-06-24 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    z grupą inwalidzką jest ful pracy sama bym sobie wyrobiła grupę na kręgosłup bo mam zwyrodnienie gdy bym miała grupę nie musiałabym tak ciężko pracować ale pracuje na lince i jem tabletki przeciwbólowe by chodzić do pracy tylko len mówi że nie ma pracy

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-12-17 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie czy sa u was takie opieki jak unas,kture pomagaja zamoznym,pijasom-a ubogie wielodzietne rodziny sa na boku. Jda swieta jak moze opieka tak taktowac rodziny wielodzietne,samotne matki,niepelnosprawne opieka w klimontowie,pow-sandomierski czuje sie bez karna czy nie ma wyzszych wladz,co za wojt Ryszard Bien niema nic do powiedzenia jako wlodarz czy wiecznie biedne rodziny maja byc oklamywane,oszukiwane przez opieke moze ktos ma madra glowe i troche rozumu i napisze komentarz odpowiedzi na forum.

    Odpowiedz
  • Weronika(2011-11-14 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niema zywnosci unijnej w klimontowie,cukru,dzemow,masla kawy,kasza gryczana,manna,mleko w proszku gdzie to jest mamy polowe listopada.gdzie placimy po 1 zl na osobe za odbior zywnosci to nazywamy pomoca jak masz dostaniesz jak nie masz pujdziesz do domu klimontow kolo sandomierza.

    Odpowiedz
  • Weronika(2011-11-14 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Moze ktos podpowie,z gory serdecznie dziekuje.

    Odpowiedz
  • Martyna(2011-11-19 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie jestem nie zdolna do pracy nasz dochod to 1049 na 6 osob.zas.staly 154 tera mam przyznany stopien znaczny na pogorszenie stanu zdrowia jle bende pobierala swiadzcen pienieznych przy zasilku stalym o takich dochodach niskich dochodach wiem ze nie podlegaja dochodowi czyli 620,i wiem ze maksymalna kwote zas.stalego do 2014 roku nalezy mnie sie maksymalna kwota 444pln,a nie 154 zl bo tylko taki jest dochod bardzo prosze o podpowiedz,serdecznie z gory dziekuje.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Gosc(2011-12-05 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Witam.Mam pytanie czy ten wegiel z Zielonej Gory dostala opieka w Klimontowie,woj swietokrzyskie.Bo opieka twierdzi ze nie robila zadnej listy na lubuskie na wegiel czy to prawda czy ... opieki.

    Odpowiedz
  • Sylwia(2011-12-05 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Bedzie wegiel z zielonej gory na swietokrzyskie.

    Odpowiedz
  • Marta(2011-12-15 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanko czy nalezy mnie sie zasilek pielegnacyjny czy swiadczenia pielegnacyjny dostalam orzeczenie o stopniu umiarkowanym-nie zdolna do pracy na 3 l.Prosze o podpowidz co mi sie nalezy.Serdecznie z gury dziekuje.

    Odpowiedz
  • Gosc(2012-01-05 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Grazyna Kwapinska w 2010 roku popsula swoj autorytet jako kierownik opieki Klimontow kobieta ma wnoczki jaki wstyd 60 lat z.a.g.z sie z mlodym chlopakiem asz na miejsce pszybyl lekarz z zaszczykami jaki wstyd stara baba zona lekarza popsula sobie wnoczkom i mezowi opinie.

    Odpowiedz
  • Adam(2011-11-11 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Witam.Bardzo prosze o wpisanie rodziny,wdowy z 5 nieletnich dzioeci o wpisanie do szlachetnej paczki.Matka dzieci nie pobiera renty rodzinnej na dzieci,poniewasz masz byl nie ubezpieczony 3 dzieci sie uczy.Mama dzieci ma orzeczenie niepelnosprawnosci-nie zdolna do pracy.dziecko jedno jest uczulone na bialko-skaza bialkowa.Matka dzieci ma 1117 zl dochod na rodzine 6 osobowa,z tego swiatlo,gaz z butli to na osobe w rodzinie przypada 180 zl i z tego oplaty.Nie wiem czy jakas rodzina by wyzyla i zrobila oplaty z takiego dochodu,mysle ze napewno nie.Potrzebne sa pampersy dla blizniakow bo nato najwiecej jdzie jogurty manna,mleko,cukier,serki.Takze pisze nikt by nie wyzyl nie dal by sobie nikt rady przy tak niskim dochodzie i oplatach,srodki czystosci,hemia,zywnosc to jest potrzebne na co dzien a dla blizniakow 24 godz.na dobe-,dlatego prosze o wpisanie tej rodziny do bazy danych,kobieta nie ma internetu mysle ze sa dobrzy wyrozumiali ludzie na tym swiecje i pomoga tej rodzinie zeby mieli te dzieciaki skromne nadchodzace Swieta Bozego Narodzenia.

    Odpowiedz
  • Mariola(2012-01-05 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nie uczciwa pani kierownik Grazyna Kwapinska-opieka Klimontow,stanie przed sadem jako oskarzona,za znecanie sie psychiczne nad rodzina niepelnosprawna z tej samej gminy.Swietokrzyskie!!!.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-01-08 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    MAM ORZECZENIE O STOPNIU UMIARKOWANYM NIE ZDOLNA DO PRZCY ZASILKU STALEGO MAM 154 ZL OPIEKA MNIE OSZUKALA NIE MAM MAKSYMALNEJ KWOTY 444 ZL DO LUTEGO 2014.DRUGA SPRAWA STAWALAM NA KOMISJI dOSTALAM OD LISTOPADA DO LISTOPADA 2014 ROKU OPRUCZ ORZECZENIA ZLOZYLAM WNIOSEK O ZASILEK PIELEGNACYJNY TO W STYCZNIU BR.OPIKA SPOLECZNA W KLIMONTOWIE ODMOWLA MI NA DECYZJI ZASILKU PIELEGNACYJNEGO NA LEKI MOZE KTOS WIE DLACZEGO NIE MAM DOCHODOW RENTY CZY EMERYTURY LUB GOSPODARSTWA DZIECI NIE MAJA RENTY PO TACJE MAM 5 NASZ DOCHO DZIECI TO 1117 I Z TEGO OPLATY.JESZCZE JEDNO METRASZ DOMU WYNOSY 48 ,I MAM DODATEK MIESZKANIOWY 56 ZL DLACZEGO TAK MALO WIEM ZE JEST MIESIECZNIE DO 600 ZL JESZCZE TAKI MALY DOCHOD.PROSZE O PODPOWIEDZ.DZIEKUJE.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-01-27 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Samotna matka wdowa 5 dzieci z calkowita niezdolnoscia do pracy bez renty rodzinnej dziecko ze skaza bialkowa prosi pilnie o pomoc w zakupieniu opalu.

    Odpowiedz
  • Piotr(2012-02-17 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wdowa samotnie wychowujaca 5 dzieci-bez renty rodzinnej 3 dzieci chodzi do szkoly obecnie dzieci maja ferje najmlodsze blizniaki.Prosze ludzi dobrej woli o pomoc dla rodziny zywnosc,hemia,pampersy srodki czystosci,opal.Matka dzieci ma orzeczenie o stopniu umiarkowanym nie zdolna do pracy ma kobieta 154 zl zamiast 444 zl rodzina niema gospodarstwa rolnego niema renty orzeczenie do 2014 roku.Matka dzieci dostala orzeczenie na 3 l tesz do 2014 i opieka potrafila odmowic kobiecie zasilku pielegnacyjnego na leki.Kobiecie zmarl masz 7 czerwca 2011 r prosila opieke o udzielenie jej zapomogi w naglym wypadku zostala odmowa.8 czerwca kobieta zglosila sie zeby pomogli w pochowku meza opieka w klimontowie z usmiechem na twarzy odmowila pochowku meza,z samotnego wychwywania decyzja odmowna rodzina ma oplaty swiatlo,2 razy w miesiacu gaz z butli a dochodu niema pieniadze dzieci i mamy zas.staly w sumie 1117 zl.Rodzina walczy o mieszkanie komunalne od 7 l ciagle ma w odpowiedzi mieszkan niema a wojt dal tamtego roku rodzinie mieszkanie 2 pokoje,kuchnia,lazienka dla mnie nic sie nie nalezy okresowka nie jednorazowka nie,zapomoga nie dostaja ci co nie powinni dostawac tam gdzie jest patologia i pijanstwo.Prosze ludzi dobrej woli o pomoc mieszka z dziecmi kobieta w oplakanych warunkach bez lazienki biezacej wody dom ledwo stoi przeznaczony jest przez nadzor budowlany do rozbiurki wrazie pytan podaje numer tel.tej rodziny.517 651 492.Rodzina mieszka w gminie Klimontow-woj swietokrzyskie teraz najbardziej potrzebna jest pomoc bo 3 dzieci byly dozywiane w szkole a teraz sa z mama w domu 2 tyg.27 lutego jda do szkoly.Jest to pani Anna

    Odpowiedz
  • MAREK:)(2012-02-25 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    NO WIDZĘ ŻE NIEKTÓRE TU KOMENTARZE SĄ RÓŻNE I MIESZANE. PRAWDA JEST TAKA ŻE TU CHODZI O POMOC DLA KOBIETY CHOREJ KTÓRĄ WYCHOWYWULE SAMA 5DZIECI. DZIECI BEZ RENTY PO ZM OJCU BEZ POMOCY ŻADNEJ OŚRODKA POMOCY? TO NIE REALNE NAPRAWDĘ TU NALEŻY SIĘ POMOC TEJ RODZINIE WSPARCIE JAKIEŚ ZROZUMIENIE SOLIDARNOŚĆ. NIECH INNI ZNAJDĄ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ CO WTEDY? KTO SPROSTA TEMU WSZYSTKIEMU.MIESZKAJĄ W DOMU CO NIE NADAJE SIĘ DO MIESZKANIA.TĄ RODZINA WIDAĆ ŻE ŻYJE W STRASZNYCH WARUNKACH JEST IM CIĘŻKO NAJGORZEJ TEJ KOBIECIE. NAPEWNO W POLSCE SĄ LUDZIE O SERCU CO WYRAŻA CHĘĆ POMOCY TEJ RODZINIE DZIECIOM.MYŚLĘ ŻE W POLSCE JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ PO KAŻDEJ STRONIE I DLA TEJ RODZINY ZNAJDZIE SIĘ WYJŚCIE W TEJ CIĘŻKIEJ SYTUACJI. LUDZIE PROSZĘ ZROZUMIEĆ KAŻDEGO W ŻYCIU. SZCZĘŚCIA ZDROWIA I POMOCY ŻYCZĘ TEJ RODZINIE.

    Odpowiedz
  • Waldek(2012-02-26 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    OPIEKA W KLIMONTOWIE DAWALA PO 200 KG WEGLA DLACZEGO RODZINA WDOWA Z 5 DZIECI NIE DOSTALA WEGLA JEST TO RODZINA NIEPELNOSPRAWNA Z ORZECZENIAMI,DZIECKO ZE SKAZA BIALKOWA DOM PRZEZ NADZOR BUDOWLANY PRZEZNACZONY DO ROZBIORKI MATKA DZIECI PRZEZ 7 LAT NIE MOZE DOSTAC MIESZKANIA KOMUNALNEGO.Z TEGO CO WIEM TAKIE RODZINY POWINNY DOSTAC POMOC NA PIERWSZYMM MIEJSCU-MIESZKANIE,OPAL,I STOSOWNA FORME POMOCY DLA RODZINY,CO TO ZA SPRAWIEDLIWOSC W OPS KLIMONTOW!!!.TO JEST ZNECANIE NAD TA RODZINA PRZEZ KIEROWNIKA OPS-U W KLIMONTOWIE!!!

    Odpowiedz
  • Franek(2011-11-14 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czarni w dlulgich sutannach,ruszyc z pomoca biednym-potrzebujacym.,trzeba sie dzielic pomagac a nie klamac,niewstyd co nie ktorym czarnym!!!..BISKUP NA KAZDA PARAFIE DLA LUDZI POTRZEBUJACYCH PRZEZNACZA KAZDMU JEDNEMU PROBOSZCZOWI PULE PIENIEDZY.

    Odpowiedz
  • Adas(2011-11-02 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze w imieniu wlasnym...dla wdowy z 5 dzieci kobieta zyje w oplakanych warunkach mieszkanie przeznaczone jest do rozbiurki przez komisje mieszkaniowa niema opalu a jdzie zima,517651492

    Odpowiedz
  • pijok(2011-01-17 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    sprostowanie: RPO to Irena Lipowicz

    Odpowiedz
  • Zofia(2011-10-07 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    PROSZE LUDZI DOBREJ WOLI,O WSPARCJE WDOWIE KTUREJ MASZ ZMARL TEGO ROKU W CZERWCU 5 NIELETNICH DZIECI BEZ RENTY RODZINNEJ PO TACJE,KOBIETA MA CALKOWITA NIEZDOLNOSC DO PRACY,3 DZIECI CHODZI DO SZKOLY NIELETNICH,BLIZNIAKI MAJA 2 LATKA SYN Z BLIZNIAKOW MA SKAZE BIALKOWA OPLATY CZY MOZNA Z W/W DOCHODU WYZYC ZROBIC OPLATY BO NAWET 200 ZL DOCHUD NIE PRZYPADA NA OSOBE JA NIE ROZUMIEM JAK MOZNA NIE POMOC Z TEGO CO WIEM TO PANI ANNA CELOWKI WZIELA Z OPS-U 150 ZL NIC WIECEJ A POTRZEBY SA DUZE KOBIETA WDOWA JEST BEZ NALOGOW PROSZE NIECH KTOS POMOZE TEJ KOBIECIE PODAM NUMER TEL.PANI BO NIE POSIADA INTERNETU 517651492.POZDRAWIAM.DZIEKUJE MOZE SA NA TYM SWIECIE DOBRZY LUDZIE I POMOGA TEJ RODZINIE.

    Odpowiedz