Samotny rodzic bez dodatku na każde dziecko

autor: Michalina Topolewska17.01.2011, 03:00

Zdaniem rzecznika praw dziecka przepisy, które ograniczają wysokość dodatku dla osób samotnie wychowujące dzieci, pozbawiają je wsparcia na trzecie i kolejne dziecko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • pijok(2011-01-17 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    sprostowanie: RPO to Irena Lipowicz

    Odpowiedz
  • amela(2011-01-21 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    te 170 zł jest też dla dzieci których rodzic nie żyje i otrzymują rentę rodzinną ...170+700najniższa renta rodzinna...tego to Fa nie płaci

    Odpowiedz
  • Anna(2011-09-05 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem samotna wdowa matka 5 dzieci,16,14,6 i blizniaki 2 latka,dzieci nie maja renty po ojcu bo pracowal na czarno,samotne nie dostalam jak mozna wyzyc porobic oplaty i wyposazyc 3 dzieci do szkoly ja jestem nie pelnosprawna nie mam na leki oplaty pampersy dla blizniakow srodki czystosci hemia zywnosc a dochud 1117,i celowki 100 a nalezy mi sie zasilek staly 444,okresowy 297,50 i raz na kwartal jednorazowki,zas.celowego nalezy mnie sie od 400 do 500 zl przy tym dochodzie rodzina 6 osobowa prosi ludzi dobrej woli o pomoc przyjme kazda pisze od sasiadki bo nie mam internety podam num.tel.przydaly by sie blizniakom pampersy do 18 kg paczka zywnosciowa z gory dziekuje.517651492 mpersy dla blizniakow srodki czystosci hemia zywnosc a dochud 1117,i celowki 100 a nalezy mi sie zasilek staly 444,okresowy 297,50 i raz na kwartal jednorazowki,zas.celowego nalezy mnie sie od 400 do 500 zl przy tym dochodzie rodzina 6 osobowa prosi ludzi dobrej woli o pomoc przyjme kazda pisze od sasiadki bo nie mam internety podam num.tel.przydaly by sie blizniakom pampersy do 18 kg paczka zywnosciowa z gory dziekuje.517651492

    Odpowiedz
  • Zofia(2011-10-07 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    PROSZE LUDZI DOBREJ WOLI,O WSPARCJE WDOWIE KTUREJ MASZ ZMARL TEGO ROKU W CZERWCU 5 NIELETNICH DZIECI BEZ RENTY RODZINNEJ PO TACJE,KOBIETA MA CALKOWITA NIEZDOLNOSC DO PRACY,3 DZIECI CHODZI DO SZKOLY NIELETNICH,BLIZNIAKI MAJA 2 LATKA SYN Z BLIZNIAKOW MA SKAZE BIALKOWA OPLATY CZY MOZNA Z W/W DOCHODU WYZYC ZROBIC OPLATY BO NAWET 200 ZL DOCHUD NIE PRZYPADA NA OSOBE JA NIE ROZUMIEM JAK MOZNA NIE POMOC Z TEGO CO WIEM TO PANI ANNA CELOWKI WZIELA Z OPS-U 150 ZL NIC WIECEJ A POTRZEBY SA DUZE KOBIETA WDOWA JEST BEZ NALOGOW PROSZE NIECH KTOS POMOZE TEJ KOBIECIE PODAM NUMER TEL.PANI BO NIE POSIADA INTERNETU 517651492.POZDRAWIAM.DZIEKUJE MOZE SA NA TYM SWIECIE DOBRZY LUDZIE I POMOGA TEJ RODZINIE.

    Odpowiedz
  • Aga.(2011-10-07 22:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Zofia i Pani Anna to ta sama osoba, a może czas ruszyć tyłek do pracy a nie żebrać gdzie się da. Mąż niby zmarł a w innym artykule jest napisane że Pani od ponad dwóch lat mieszka z sąsiadem z którym na najmłodsze bliżniaki, to jak to w końcu jest, mąż zmarł, z kim te dzieci najmłodsze, i może zamiast szaleć w łóżku lepiej byłoby pomyśleć co zrobić na swoją sytuacje materialną poprawić a nie wpierdzielać się w jeszcze większe bagno.

    Odpowiedz
  • Kaska(2011-10-08 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    A niby z kim ta kobieta ma zostawic dzieci,a kto przyjmie do pracy z orzeczeniem niepelnosprawnosci-niezdolna do pracy,babo z pod w-wy wez sie ty do roboty a nie zebraj w internecje bo ja to mam 10 l stazu pracy a ty masz i dodatkowo ************* po ludziach po polach zeby dzieci mialy co zjesc a ty masz numer 518 i zebrasz ja to mam czarne na bialym i ty babo znalas nazwisko i chcialas numer kata zeby go wyczyscic chociazby z rodzinnego.

    Odpowiedz
  • Anna(2011-10-08 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze nie pomagac kobiecie o nimerze tel.518169993 bo to oszustka z pod w-wy kturej numer jest w internecje o pomoc wziela moj caly adres i numer kata po sprawdzeniu u kolezanki w internecje okazalo sie ze oszukuje ludzi proszac o pomoc prosze wpisac w gogle numer tej pani i nie pomagac oszustom to num.518 wpisany wyzej jak tak kobieta moze klamac.

    Odpowiedz
  • Magda(2011-10-08 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Warszawa praca jest tylko dla leniow niema kobieto ladnie ci a masz gdzie- w lota poszdl,mial racje.

    Odpowiedz
  • Zofia(2011-10-08 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Aga widzisz jakie brednie wypisujesz i tak nie rozumiesz i nie zrozumiesz bo jestes huba buba z num.tel.518.Nie wiesz i nie bedziesz wiedziala masz kobiecie zmarl a tobie sie w glowie przewrocilo czytaj dobrze tekst ze zrozumieniem i nie podaj sie Aga za biedaczke z dziecmi.

    Odpowiedz
  • Aneta(2011-10-19 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Mialam podwyszke alimentow jusz na nowy wniosek na pazdziernik doreczylam wszystkie dokumenty przed koncem wrzesnia.Czy za wrzesien nalezy mnie sie wyrownanie alimentow na pazdziernik bo decyzja mnie pszyszla bez wyrownania od 1 pazdziernika 400 zl a sprawe o podwyszke mialam 13 wrzesnia br,moze ktos wie lepiej bo ja wiem ze od wrzesnia powinnam dostac wyrownanie alimentow z opieki porosze o odpowiedz.Z gory dziekuje.Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Jacek(2011-10-22 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wdowa z 5 dzieci szuka mieszkania przez okres zimowy,ze wzgledu na opal i w dotychczasowym nie da sie jusz mieszkac szczegulnie w zimie a na komunalne kobieta czeka pare lat dzieci 3,2 gimnazjum zerowka i 2 latka blizniaki w zamian za opieke podaje numer tel.pani nie posiada internetu 667712536,opieka nie chce dac mieszkania,nie chce pomuc,kobieta jest wdowa od czerwca br.telewizje nie jnteresuje pisalem ja dzwonilem odnosnie mieszkania finansow do telewizji narazie wszystko ucichlo byl pan dziennikarz 2 razy ale to nic opieke nie wzruszylo nic.

    Odpowiedz
  • Wiktoria(2011-10-22 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wdowa od czerwca br szuka mieszkania na okres zimowy dzieci od 16 do 2 l blizniaki nie stac pani na wynajem a na opieke telewizje niema co liczyc pani ma 5 dzieci 3 w wieku szkolnym bez renty rodzinnej pani chciala chociaz pszezyc zime bo niema opalu mieszkanie sie wali 517651492 telewizje nie jnteresuje jakie sa warunki w szczegulnosci na okres zimowy

    Odpowiedz
  • Anna(2011-10-31 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    MOZE KTOS Z PANSTW WIE,CZY MOZNA MIESZKAC W MIESZKANIU KTURE NADAJE SIE PRZEZ NADZOR BUDOWLANY OD TAMTEGO ROKU DO ROZBIURKI.BO JA WLASNIE JAKO WDOWA Z 5 NIELETYNICH DZIECI BEZ RENTY RODZINNEJ OD CZERWCA BR.I NA KOMUNALNE CZEKAM 7 L I UZYSKUJE CIAGLE ODPOWIEDZ MIESZKASN NIEMAS JAK SA.SYNA Z BLIZNIAKOW MAM ZE SKAZA BIALKOWA A JA CASLKOWITA NIEZDOLNOSC DO PRACY CZY TO JEST FER WOBEC SZEFOWEJ OPIEKI JDZIE ZIMA A JA MAM1117 ZL I OPLATY SWIATLO GAZ Z BUTLI 56 ZL NIE MAM NA LEKI NA DROGI DO NEUROLOGA OKULISTY KARDIOLOGA LARYNGOLOGA NIE WIEM CO TA OPIEKA SE WYOBRAZA.MOZE KTOS Z PANSTWA WIE CZY JAK DZIECI NIE MAJA RENTY PO TACJE A UCZA SIE CZY SA JAKIES PIENIASZKI W URZEDZIE GMINY LUB OPIECE BO MNIE KAZDY PODPOWIADA ZE NIE MOGA BYC DZIECI PRZY RODZINNYM NA DZIECKO 91 ZL,TYLKO I WYLACZNIE TO MAJA,MOZE KTOS Z PANSTWA WIE BARDZO PROSZE O PODPOWIEDZ ZA CO Z GORY SERDECZNIE DZIEKUJE.

    Odpowiedz
  • Anna(2011-11-01 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na jnternet nie ale na komputer osobie nie pelnosprawnej zeby pracowala w domu przez jnternet tak!.

    Odpowiedz
  • Marek(2011-11-01 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    NA JNTERNET NIE ALE SA OSOBY NIE PELNOSPRAWNE A MOGA PRACOWAC W DOMU PRZEZ KOMPUTER,WIEC SIE JM NALEZY NIE WIEM JAKOS POMOC W ZAKUPIENIU KOMPUTRA LUB LAPTOPA ZEBY MOGLI PRACOWAC NIE WYCHODZAC Z DOMU PRAWDA!.

    Odpowiedz
  • Dariusz(2011-11-02 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    CZY SA LUDZIE O DOBRYM SERCU KTURZY POMOGA MAMIE Z 5 DZIECI PRZY ZAKUPIENIU OPALU.517651492 MOZE BYC OPAL TA RODZINA MIESZKA W OPLAKANYCH WARUNKACH,NIE WIEM CZY LECI W TELEWIZJI TEN REPORTARZ NIE DO WIARY.

    Odpowiedz
  • Adas(2011-11-02 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze w imieniu wlasnym...dla wdowy z 5 dzieci kobieta zyje w oplakanych warunkach mieszkanie przeznaczone jest do rozbiurki przez komisje mieszkaniowa niema opalu a jdzie zima,517651492

    Odpowiedz
  • Adam(2011-11-11 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Witam.Bardzo prosze o wpisanie rodziny,wdowy z 5 nieletnich dzioeci o wpisanie do szlachetnej paczki.Matka dzieci nie pobiera renty rodzinnej na dzieci,poniewasz masz byl nie ubezpieczony 3 dzieci sie uczy.Mama dzieci ma orzeczenie niepelnosprawnosci-nie zdolna do pracy.dziecko jedno jest uczulone na bialko-skaza bialkowa.Matka dzieci ma 1117 zl dochod na rodzine 6 osobowa,z tego swiatlo,gaz z butli to na osobe w rodzinie przypada 180 zl i z tego oplaty.Nie wiem czy jakas rodzina by wyzyla i zrobila oplaty z takiego dochodu,mysle ze napewno nie.Potrzebne sa pampersy dla blizniakow bo nato najwiecej jdzie jogurty manna,mleko,cukier,serki.Takze pisze nikt by nie wyzyl nie dal by sobie nikt rady przy tak niskim dochodzie i oplatach,srodki czystosci,hemia,zywnosc to jest potrzebne na co dzien a dla blizniakow 24 godz.na dobe-,dlatego prosze o wpisanie tej rodziny do bazy danych,kobieta nie ma internetu mysle ze sa dobrzy wyrozumiali ludzie na tym swiecje i pomoga tej rodzinie zeby mieli te dzieciaki skromne nadchodzace Swieta Bozego Narodzenia.

    Odpowiedz
  • Franek(2011-11-14 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czarni w dlulgich sutannach,ruszyc z pomoca biednym-potrzebujacym.,trzeba sie dzielic pomagac a nie klamac,niewstyd co nie ktorym czarnym!!!..BISKUP NA KAZDA PARAFIE DLA LUDZI POTRZEBUJACYCH PRZEZNACZA KAZDMU JEDNEMU PROBOSZCZOWI PULE PIENIEDZY.

    Odpowiedz
  • Weronika(2011-11-14 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niema zywnosci unijnej w klimontowie,cukru,dzemow,masla kawy,kasza gryczana,manna,mleko w proszku gdzie to jest mamy polowe listopada.gdzie placimy po 1 zl na osobe za odbior zywnosci to nazywamy pomoca jak masz dostaniesz jak nie masz pujdziesz do domu klimontow kolo sandomierza.

    Odpowiedz