Więźniowie zarobią 1386 zł

autor: Łukasz Guza13.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.01.2011, 08:49

Od 10 marca 2011 r. więźniowie, którzy wykonują pracę, powinni otrzymywać wynagrodzenie równe co najmniej płacy minimalnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Irena Anna(2011-01-13 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    To jest słuszna decyzja. Uważam przy tym, że więżniowie powinni pokrywać koszty swego utrzymania w zakładzie karnym i na swoje wydatki powinni otrzymywać 30 procent wynagrodzenia tak jak to ma np. miejsce w przypadku pensjonariuszy domów opieki społecznej.Resztę kosztów powinna pokryć rodzina lub gmina.Przecież wszyscy obywatele są względem prawa równi.

    Odpowiedz
  • ula(2011-01-13 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    jakie pieniądze? za co?? Mają co jeść? mają! Mają gdzie spać? mają, to pieniądze, które zarobią powinny od razu trafiać do ofiar lub ludzi oszukanych przez kryminalistów

    Odpowiedz
  • atri(2011-01-13 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,1 Irena Anna, popieram, brawo, celny komentarz

    Odpowiedz
  • młody(2011-01-13 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    ooo fajnie.Ciekawe co na to rzesza bezrobotnych młodych odbywających np. staże po 8 godzin dziennie lub w innych formach zatrudnienia, którzy za 8 godzin pracy nie maja nawet minimalnego wynagrodzenia.Nic innego jak kraść, rabować i jeszcze dostać mieszkanie plus dobra pensję w zasadzie bo za jedzenie i nocleg nic nie płacisz.Naprawdę biedni Ci więźniowie oj biedni...wielka to kara!!!

    Odpowiedz
  • starsza(2011-01-13 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że więźniowie powinni pracować ale ta praca nie powinna im przynosić zysków tylko być opłatą za ich utrzymanie. Ja nie chcę opłacać odbywania kary przez więźniów.Powinni wykonywać najcięższą pracę -taką której nikt nie chce robić, bo np: jest nieestetyczna. Tylko ta praca nie może prowokować ich do nowych przestępstw. Osoba kierująca pracą powinna rozwijać ich wyższe umiejętności umysłowe tak aby nie przenosili odpowiedzialności za swoje działania na innych a walczyli ze swoimi słabościami a nie z otoczeniem.

    Odpowiedz
  • do Irena Anna(2011-01-13 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie więźniowie otrzymyją 50% wynagrodzenia chyba,że mają zabowiązania typu alimenty,grzywna itd.

    Odpowiedz
  • lok 34(2011-01-13 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Już teraz 80 % osadzonych pracuje za darmo , pozostali albo stracą pracę lub też przejdą z odpłatnego na nieodpłatne formy zatrudnienia. Na orzeczeniu tym stracą tylko dzieci alimenciarzy bo ci nie będą mieli z czego płacić. Na pewno zadna firma nie zatrudni skazanych za taką kasę.

    Odpowiedz
  • Zbyś(2011-02-05 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Uleńko nie życzę Ci Krzywańca wtedy podejrzewam zweryfikowałabyś swoje poglądy

    Odpowiedz
  • Dżokej(2012-02-18 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam was i powiem że nie macie pojęcia o czym piszecie!!!. Skazany zatrudniony odpłatnie otrzymuje tylko połowę wynagrodzenia i to jeszcze pod warunkiem że nie ma żadnych zobowiązań. Druga połowa trafia do skarbu Państwa czyli jakieś 600 zł. Zanim skazany dostanie swoją część czeka go jeszcze potrącenie Akumulacji, podatku, składek na ubezpieczenie itp. Więc po wszystkim może dziecku kupić przysłowiowego ''lizaka''. Wy mierzycie wszystkich tą samą miarą a to jest nie ładne. Każdy kiedyś coś przeskrobał dzisiaj siedzą oni a jutro to możecie być WY.

    Odpowiedz