Zmiany w dofinansowaniu zatrudnienia niepełnosprawnych

01.01.2011, 08:14; Aktualizacja: 01.01.2011, 08:30

 Zmniejszenie od lipca dofinansowania zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym, a zwiększenie - niepełnosprawnych w stopniu znacznym przewiduje nowelizacja ustawy o niepełnosprawnych, która w sobotę wchodzi w życie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • NIEPEŁNOSPRAWNI EMERYCI(2011-01-02 07:21) Zgłoś naruszenie 10

    po otrzymaniu emerytury staja sie od razu zdrowi?
    im nie nalezy sie rehabilitacja poprzez pracę?
    Czy rehablitacja poprzez prace ma być:
    -DOCHODEM DLA PRACODAWCY?
    -ZMNIEJSZANIEMBEZROBOCIA ??
    -POMOCA SPOLECZNĄ, SOCJALNĄ?

    w takim razie niech zminia nazwę, kryteria, określą KTO MOŻE Z PFRON KORZYSTAĆ I NA JAKICH ZASADACH !!!

    Panowie Plura i Duda dbaja o pracodawcow, o płynnośc PFRON jakby zapominając PO CO PFRON SIE TWORZY!

    po to żeby osobie niepełnosprawnej wyrównywac szanse zyciowe;

    58 letnia osoba niepelnosprawna o st umiarkowanym jest bardziej niepelnosprawna
    OD 58-ej osoby ze st lekkim.
    Pyttam więc :
    Dlaczego 'umiarkowany' emeryt z emerytura 700 zł będzie pozbawiony pomocy, a 'lekki' rencista z tenta inw. lub wdowią w wys. 1200,. będzie korzystał z rehabilitacji poprzez pracę??

    Czy panowie Duda& Plura oprocz samozadowolenia maja jeszcze nam , osobom niepelnosprawnym cos do przekazania???

    Odpowiedz
  • anka(2011-01-01 09:59) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli wedłóg tuskowych-EMERYT NIE CZŁOWIEK?
    KONSTYTUCYJNA RÓWNOŚĆ WG TUSKOWYCH.
    UPODLENIE I WYNISZCZANIE POLAKOW TRWA.

    Odpowiedz
  • jas(2011-01-02 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    do Ewy...masz racje..

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2011-01-01 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    A kto będzie pracować za osoby bardzo chore, ja z III grupą? Juz mam dość takiej fikcji i właśnie sama odeszłam z zakładu pracy chronionej

    Odpowiedz
  • EWA(2011-01-01 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    D.O 1 NAUCZ SIĘ PISAĆ A POTEM KRYTYKUJ
    CZŁOWIEKU ALBO MASZ RENTĘ I JESTEŚ CHORY TO SIEDŻ W DOMU
    ALBO ODDAJ RENTĘ I NIE UDAWAJ ŻEŚ CHORY

    Odpowiedz
  • Ada(2011-01-02 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    orzecznictwo w Polsce jest śmieszne , każdy któremu się zatrzymaja wiatry może dostać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim lub umiarkowanym aby móc starać sie o rentę. Mój wujek stracił nogi 50 lat temu , nigdy nie był inwalidą bo mu ten papierek nie był do niczego potrzebny to , że jeździ na wózku i chodzi o kulach nie przeszkadzało mu przepracować 45 lat w różnych zakładach pracy . Bardzo dobrze, że ukrócili te debilne przepisu na których kożystali wszyscy tylko nie prawdziwi inwalidzi.

    Odpowiedz
  • MM(2011-01-02 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Koleżanko "EWO" wiesz ile wynosi renta???. Ja mam 483zł, żyj z tego!!!.
    Nie byłem za PRL jakąś szychą to mam teraz grosze, tylko ten SLD ma 2tys zł renty.
    Dorabianie do renty to jedyny sposób by godnie żyć, gdybym miał chociaż marne 1,4 tys zł. to bym jakoś wiązał koniec z końcem, ale za niecałe 500zł jest to niemożliwe. Postawcie się też w sytuacji tych osób, dopiero potem dokonujcie osądu, nie każdy ma 2 tys zł. renty.

    Odpowiedz
  • EWA(2011-01-02 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    DO 7 KAŻDY MA TAKĄ RĘTĘ NA JAKĄ SOBIE ZAPRACOWAŁ
    A UDAWANIE ŻE SIĘ JEST CHORYM TO CZYSTE CHAMSTWO I ŻDZIERANIE Z NAS POLAKÓW PODATKÓW NA WASZE NIBY CHOROBY.
    WIEM COŚ OTYM BO SAMA MAM GRUPĘ INWALIDZKA ZROBIONĄ W STAROSTWIE HA WILKIE MECYJE MÓWIĘ ŻE CHCĘ GRUPE I DAJĄ NA STAŁE.

    Odpowiedz
  • pracująca(2011-01-02 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że niepełnosprawnym należy się pomoc. Kto jest chory i nie może pracowac, to nie będzie pracował. Jeżeli jest osoba niepełnosprawna i ma możliwośc pracy, to niech pracuje, będzie miała pieniądze na leki i nie będzie prosic o zapomogę. Mnie to denerwuje, że ludzie zdrowi chodzą po zapomogi i na nich muszę pracowac.

    Odpowiedz
  • BHGELF(2011-01-04 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO PO WCYUBOWCY ZROBIC WERYFIKACJE RENT I OTWORZRC KREMATORIA I PO KŁOPOCJE

    Odpowiedz
  • MOHER(2011-01-04 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    DEBILE KŁÓCĄ SIĘ NA PORTALACH INTERNETOWYCH KTO MA PRACOWAĆ A KTO NIE,KOMU DAĆ KOMU ODEBRAĆ NA EMERYTURZE NA RENCIE.TO RZĄDZĄCY POWODUJĄ TE SPORY.PISZĄCY TUTAJ PUKNIJCIE SIĘ W SWOJE ŁBY. NIE UBLIŻAJCIE SOBIE.WSZYSCY JESTEŚMY OFIARAMI RZĄDZĄCYCH-TUSKO-MATOŁKÓW.

    Odpowiedz
  • DZIADEK(2011-01-12 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd co sie dzieje w tym kraju? PANIE TUSK LITOŚCI!!!

    Odpowiedz
  • biedny emeryt w imieniu wszystkich takich jak on(2017-05-19 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    emeryt z grupa inwalidzka powinien byc dotowany przez pefron poniewaz bedac na rencie chorobowej dorabial aby miec za co wykupic leki i nie umrzec z glodu placil skladki dla zus-u z tej marnej renciny oraz od najnizszej krajowej pensji od zakladu pracy chronionej odtawial tez podatki aby nasze wladze mogly podrozowac po swiecie biznes klasa my chorzy emeryci czujemy sie dyskryminowani niektorzy politycy smieja sie z nas traktujac jak podludzi murzyn zrobil swoje murzyn moze odejsc a najlepiej niech umrze przed podjeciem pierwszej emerytury dosyc wladzo panujaca czas myslec o innych a nie plawic sie w luksusach za nasze sa instytucje na swiecie ktore nam pomoga i tam sie spotkamy

    Odpowiedz