Austria potrzebuje doświadczonych polskich robotników

autor: Dominika Sikora, Paweł Jakubczak, Michalina Topolewska29.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 29.12.2010, 13:19

Od maja 2011 r. Austriacy otwierają rynek pracy dla wszystkich Polaków. Do Austrii mogą wyjeżdżać wykwalifikowani robotnicy i osoby do prostych prac. Dzieci Polaka pracującego nad Dunajem dostaną wysoki zasiłek rodzinny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • rewizor(2010-12-29 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    W drogę Polaku bo u siebie nic dobrego Cię nie spotka a rząd niech lody kręci sam ze sobą.Vincent rozliczy każdą patologię

    Odpowiedz
  • normalny(2010-12-29 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba sie pakować nie będe tu robił do śmierci na tych nierobów z Wiejskiej !!!Dziękuje Ci Doniu !!!Odemnie nie dostaniesz juz żadnej kasy !!!

    Odpowiedz
  • polski elektryk(2010-12-29 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    ja zbólem ale muszę o..lać ten złodziejski kraj komoruski

    Odpowiedz
  • Polka(2010-12-29 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    a praca w Polsce??ja nie mam zamiaru opuszcać ojczyzny!!!
    Tusk obiecal prace dla Polaków..gdzie ta praca i lepsze zycie..np. nie w Austrii...o nie..dosyc tego!!!

    Odpowiedz
  • co Tusk obiecał Polakom(2010-12-29 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dawne kraje kolonialne budowały swoją POtęgę gospodarczą na pracy niewolników.Teraz nie ma już koloni, więc potrzebni są tani niewolnicy z UE. Rząd się nie martwi , że wyjadą znów najlepsi fachowcy. Rząd się sam wyżywi, a łatwiej się rządzi jak jest mniej ludzi i do tego są ciemni !

    Odpowiedz
  • z uśmiechem na ustach !(2010-12-29 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niech kto mówi co chce. ale sprawdza się niemieckie POwiedzenie "praca cię uczyni wolnym" Smutne to lecz prawdziwe, Polaku czemu nie ma pracy dla ciebie w twoim własnym kraj ?Czemu nie budujesz potęgi swojego kraju, tak jak robią to Niemcy, tylko jesteś obcym wyrobnikiem w cudzym majątku ? Co na to her Tusk i namiestnik Komoruski.? Niech oni jadą na zarobek za granicę ! Dla dzieci z PO pracy nie zabraknie !

    Odpowiedz
  • orinoco(2010-12-30 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Aha, teraz więc będę już wiedział, że: personel sprzątający, personel sortujący towary, pracownik magazynowy, pomoc kuchenna i personel pomocniczy to są wykwalifikowani robotnicy. Przynajmniej w Austrii.
    A może tylko w mniemaniu autora artykułu?

    Odpowiedz
  • bieda(2010-12-31 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bitwa 39-45 przegrana no to wykupili naród cały. Biedne polaczki - cechami narodowymi korupcja awanturnictwo i mydlenie oczu naiwnym. Teraz przychodzi nam budować potęgę rzesz i królestw za marne eurocenty, albo zdychać z głodu w ojczyźnie... "Dziękuję" wszystkim wspaniałym przywódcom tego dumnego narodu za to że tak łatwo sprzedaje im się tan kraj kawałek po kawałku!!!

    Odpowiedz
  • max1__(2011-04-06 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    racja. kto tylko moze niech przyjezdza do austrii. mieszkam tu juz pare lat i widze ze oni kochaja tylko turkow i jugoli. zygac mi sie chce tym krajem i chetnie wroce do Polski, wiec przyjezdzajcie tutaj i zwolnijcie miejsca pracy w kraju.

    Odpowiedz
  • Vienna(2012-07-05 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    do max1 .
    Dlaczego Ty siedzisz kilka lat w Austrii haha, wracaj do Polski ,pokochamy Twoje cięzko zarobione pieniązki hahah

    Odpowiedz