Emeryci zakładają za darmo konta w banku

autor: Paweł Jakubczak28.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 28.12.2010, 10:14

Seniorzy z Trójmiasta i Łodzi mogą do końca 2012 roku założyć bezpłatne konto w Banku Handlowym lub Pocztowym. ZUS chce, aby za kilka lat takie konto miał prawie każdy emeryt.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • HELENA(2010-12-28 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    BANK POCZTOWY NIE JEST ZAINTERESOWANY ZAKLADANIEM KONT PRZEZ EMERYTOW BO LIKWIDUJE JEDYNY BANK POCZTOWY W GDANSKU NA ULICY DLUGA I DAJE DUZE WYGODY ALE MUSISZ Z GDANSKA POJECHAC DO GDANSK-WRZESZC NA UL,GRUWALDZKA JAK CHCESZ ZROBIC PRZELEWY ,JEDYNIE MOZESZ POBRAC PIENIADZE PRZY KAZDYM OKIENKU W GDANSKU ,ALE PRZELEWY OPLATY NP,MIESZKANIOWE JAK CHCESZ ZROBIC TO MUSISZ JECHAC TRANWAJEM DO WRZESZCZA ,KOSZT TAKI SAM JAK OPLATY W KAZDYM BANKU ,PRZESZLAM TO WLASNIE I WIEM JESZCZE DO KONCA GRUDNIA BANK POCZTOWY BEDZIE PRACOWAL NA ULICA DLUGA PO NOWYM ROKU BEDZIE ZLIKWIDOWANY I JAK MYSLI BANK ZE SIE ROZWINIE ,ZACZYNA SIE OD MALYCH ILOSCI PRZECIEZ PRAWDA ?

    Odpowiedz
  • mm(2010-12-28 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mbank też zakłada za darmo konta dla seniorów:). Jak i dla wszystkich innych:)

    Odpowiedz
  • ala56(2010-12-28 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    I to się zawsze tak zaczyna. A potem nagle pojawią się różne opłaty, które systematycznie będą pomniejszać i tak niewielkie emerytury.

    Odpowiedz
  • Zorro(2010-12-28 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Niepełnosprawny,aleś chyba niepełnosprawny na umyśle.Jak coś masz to podaj konkrety,wtedy będą wiedzieli,gdzie popełnili błąd i będą mieli okazję do naprawienia go.Od wielu lat korzystam z elektronicznych banków-wybieram lepszy,z PKOBP-Inteligo z którego byłem bardzo zadowolony przeniosłem sie do Deutsche Banku-ale go zmienię gdy znajdę lepszy-podobno Toyota Bank jest lepszy sprawdzę...i zmienię(żeby tak żony można było zmieniać na lepsze albo na odwrót-byłoby wspaniale) i to byłaby prawdziwa demokracja.W DB banku można korzystać z wszystkich bankomatów za darmo-a są one prawie wszędzie.Jestem szczęśliwy,że nie należę do tych za których ZUS płaci Poczcie
    290 mil.zł.Ale z drugiej strony co my byśmy mieli z tych oszczędności,kiedy ZUS CIąGLE NARZEKA.Umierają młodzi emeryci to zysk dla ZUSu.Co dzieje się z tymi emeryturami po umrzykach ,kiedy współmałżonkowie też wypracowali swoje emerytury,a jak nie wypracowali to otrzymują 80% po zmarłym i znów ZUS jest 20% do przodu.A urzędasów w ZUS...W TRZY D...Y.Przez 20 lat uskładałeś w ZUSie jakąś kwotę i z tej kwoty masz emeryturę i nie możesz mieć pretensji ani do Tuska ani do kogokolwiek.Jak dobrze zarabiałeś mogłeś sobie odłożyć i w ten sposób dokładać do ZUSOWSKIEJ emerytury.Nie chciało Ci SIę zapier...lać-miej pretensje do siebie.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-12-29 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS płaci poczcie 290 mln.zł. za dostarczanie świadczeń emerytom.Biedny ZUS.Wygląda to jednak trochę inaczej niż sie podaje,ukrywa się prawdę przed świadczeniobiorcami.Analizowałam salda bankowe i zauważłam że od kilku lat nadawcą mojej renty rodzinnej z ZUS jest OR CR w Warszawie przy ul. Swięotkorzyskiej.Sprawdziłam w internecie co to takiego ten OR CR. Okazało się że jest to ćentrum infrastruktury " Poczta Polska ".Zadzwoniłam do Centrum Infrastuktury z zapytaniem jaki mają związek z renta z ZUS skoro zajmują się przetargami na rzecz Poczty Polskiej. Odpowiedziano mi że nie mają żadnego związku i rentami się nie zajmują.Okazuje się że przy yl. Swiętokrzyskiej 31/33 w Warszawie znajduje się Bank Pocztowy. ZUS ma konto w Banku Handlowym a więc z Banku Handlowego powinny wpłynąć pieniądze na moje konto w PKO BP. Ustaliłam, że ZUS zawarł umowę z Bankiem pocztowym na obsługę rent i emerytur.Domyślam się że Bank Pocztowy pobiera opłatę za przekazanie renty na moje konto bankowe.Kto za to płaci.Dlaczego na moim rozliczeniu salda nie ma informacji że nadawcą renty ZUS jest Bank Pocztowy a nie Bank Handlowy.ZUS kombinuje aby wszyscy renciści i emeryci posiadali konta w BP lub Banku Pocztowym, namawia do ich zakładania. Minimalne podwyżki rent i emerytur i wielka rozrzutność ZUS.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2010-12-29 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    W dwóch ostatnich zdaniach popełn iłam pomyłkę. Chodzi o to dlaczego na moim rozliczeniu salda nie ma informacji że nadawcą renty ZUS jest Bank Pocztowy a nie OR CR w Warszawie.ZUS kombinuje aby wszyscy emeryci i renciści posiadali konta w Banku Pocztowym lub BH.

    Odpowiedz
  • :-p(2010-12-30 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zorro - demokrację to będziesz miał jak ciebie żona zmieni na lepszy model

    Odpowiedz
  • :-p(2010-12-30 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    jak chcą obrotu bezgotówkowego dla emerytów to niech im zus przynosi do domu bułkę i mleko, i tak na więcen nie wystarcza!!!
    jeszcze zmuszać biednych ludzi, zeby bogate banki utrzymywali ze swej nędzniutkiej emeryturki. to się nazywa grabież a nioe program rządowy!!!

    Odpowiedz