PJN: ustawę o wyborze pomiędzy emeryturą a etatem powienien zbadać TK

27.12.2010, 15:48; Aktualizacja: 27.12.2010, 16:04

Przepisy zakładające, że część emerytów będzie musiała wybierać między pracą a emeryturą, powinien zbadać Trybunał Konstytucyjny. Będziemy się tego domagać - powiedziała przewodnicząca klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Jak powiedziała, PJN chce, by Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność przepisów z konstytucją.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • wypędzona emerytka(2010-12-27 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    TA USTAWA TO NIC INNEGO JAK PODSTĘPNE WYPROWADZENIE Z RYNKU PRACY TYSIĘCY EMERYTÓW czyli DYSKRYMINACJA ZE WZGLĘDU NA WIEK! Nie spodziewałam się,że po prawie 40 latach pracy spotka mnie to,że w obliczu prawa będę zmuszona "wybrać" emeryturę ! Mam 59 lat i myślałam,że dopracuję do ustawowego wieku...Dziękuję rządowi i panu prezydentowi !!!

    Odpowiedz
  • Emeryt(2010-12-27 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Porażka...

    Odpowiedz
  • Nie zrozumie syty głodnego(2010-12-27 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Obok mnie mieszka kilka osób po studiach i albo;
    - nie ma pracy;
    - albo na umowę zlecenie za 900zł;
    - albo za granicą za też marne pieniądze.
    A KTOŚ CHCE MIEĆ ŚWIADCZENIE I PEŁNY ETAT - JEST TO NIESTOSOWNE.
    JAK BĘDZIE BEZROBOCIE NP. 5%, TO WTEDY NIECH KAŻDY PRACUJE JAK CHCE, ALE PÓKI CO, JAK JEST BEZROBOCIE DWUCYFROWE TO NALEŻY PAMIĘTAĆ O TYCH CO NIE MAJĄ NA CHLEB.

    Odpowiedz
  • eva(2010-12-27 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Joanno prosze to zrobic w imieniu 50tys. tych pracujacych emerytow . Prosze nam pomoc nie jestesmy winni ustawy latach 2009-2010 nie pownnismy byc obciazeni gdyz nikt nas nie powiadomil ,ze za rok odbierze nam sie prawa nabyte a konsekwencjii wyliczona emerytura wg kwoty bazowej na dzien przejscia na emeryture nie zostanie nam przywrocona. Poza tym nie wszycsy moga sie zwolnic na 1 dzien/obowiazuja konkursy/-jak mozna miec zaufanie do rzadu p Tuska Nigdy wiecej nie zdobeda mojego glosu i napewno tych emerytow.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2010-12-27 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu zawiodłam się. Tym razem niepotrzebnie uwierzyłam w mądrośc Pana Prezydenta. Pomimo opinii Prezesa Sądu Najwyzszego, pomimo opinii prawników, którzy mówili o łamaniu Konstytucji, podpisał. Bałam się, że "klepnie", bo to przecież ta sama partia, ten sam rząd.
    Jak to się dzieje, że sondaże mówią o takim poparci PO? Tylu ludzi jest zawiedzionych nie spełnionymi obietnicami (nie chodzi tylko o tę Ustawę), a "poparcie" rośnie. Czyżbyśmy ocierali się o Białoruś? Wiem, to mocne słowa, ale tak bardzo wierzyłam PO. NIGDY nie otrzymają mojego głosu.

    Dziękujemy Pani Joannie za wstawiennictwo za wszystkimi, którym zabiera sie, w całym majestacie prawa, to, co wczesniej w takim samym majestacie prawa nadano. Proszę walczyć Pani Joanno o to, by ludzie mieli do państwa zaufanie. Ja miałam, teraz nie jestem pewna jutrzejszego dnia. Bo może rząd zabierze mi wykupione przeze mnie mieszkanie, bo coś, gdzieś tam się zmieni.

    Odpowiedz
  • Marzena(2010-12-27 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Namówiłam syna do wzięcia kredytu myśląc, że popracuję jeszcze 3-4 lata(mam 57) i pomogę w jego spłacie poświecając na to swoją emeryturę(mam 1340zł emerytury i 1310 na etacie)mam nadzieję, że dorobię na czarno :)

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-12-27 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3: Tu nie chodzi o rozumienie głodnych przez sytego...Każdy ma prawo układać sobie życie po swojemu,każdy ma prawo do pracy i rozwoju,także emeryt! Praca nie jest towarem reglamentowanym i o tym,kiedy ją zakończyć powinien decydować sam pracujący. To rząd,poprzez swoje decyzje,powinien czuwać nad możliwościami rozwoju i godnego życia wszystkich grup zawodowych i wiekowych...Niestety tak nie jest,kolejni niekompetentni ministrowie podejmują nietrafione decyzje,w wyniku których napuszcza się jedne grupy społeczne na drugie,skłóca się ludzi,powstaje chaos i bałagan...Jak na kolei ... i nie ma winnych ! Jesienią będą wybory...

    Odpowiedz
  • pracujacy(2010-12-27 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    głosowałem na peło w przedostatnich wyborach, nigdy więcej - PJN macie mój głos ! EMERYTURA PRAWEM NIE DOBRODZIEJSTWEM PEŁO ! EMERYT TEŻ PRACOWNIK !

    Odpowiedz
  • eva(2010-12-27 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mysle ze PJN ma glosy 60tys pracujacych emerytow

    Odpowiedz
  • BBBD(2010-12-27 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    MASZ EMERYTURĘ TO SIEDŻ W DOMU,A NIE ZABIERAJ PRACY MŁODYM WYKSZTAŁCONYM CO MAJĄ DZIECI NA WYCHOWANIU,JA TAK WŁAŚNIE ZROBIŁAM I DZIĘKI TEMU PRACOWNIK PRZYJETY NA MOJE MIEJSCE MOŻE STUDIOWĆ I PRACOWAĆ,A RODZICOM JEST JŻEJ I TO MNIE CIESZY JA MAM TYLE CO MI STARCZA A MŁODY CZŁOWIEK SIĘ CIESZY I O TO CHODZI!!!

    Odpowiedz
  • Iskierka(2010-12-28 01:17) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, wzruszyłam się Twoją dobrocią... Co za szlachetność. To może pochylisz się nad emerytami, którzy zaufali rządowi, chcąc poprawić swoje życie lub życie swoich dzieci, zaciągnęli kredyt a teraz zostaną sami z takimi problemami? Czy tutaj juz Twoja dobroc nie sięga?

    Odpowiedz
  • Jan(2010-12-28 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    ja też mówię PJN macie głosy całej naszej rodziny

    Odpowiedz
  • MK(2010-12-28 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Co za obłuda ! Może pochylą się nad pracownikami z 40-45-letnimi stażami pracy ,których okradli z wypracowanych emerytur . Czy tutaj prawo nie sięga ?

    Odpowiedz
  • Do iskierki(2010-12-28 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    To trzeba było się nie zadłużać. Mierz siły na zamiary. Powinnaś o tym wiedzieć bo swoje lata masz.

    Odpowiedz
  • beta(2010-12-28 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Iskierko! Twoja chciwość i pazerność wprost poraża. A co powiesz o sytuacji emerytów, którzy "dobrowolnie" odeszli na wcześniejsze emerytury? Ile stracili? Sąd Najwyższy jeszcze kilka lat temu uważał, że można zwolnić pracownika mającego uprawnienia emerytalne. Obecnie uważa, że to dyskryminacja. Przeżyłam 60 lat i nic nie jest w stanie mnie zadziwić. Nie ma co marzyc o tzw. sprawiedliwości społecznej. I jedyne co mi się nasuwa to stwierdzenie stare jak świat- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Odpowiedz
  • Pracujacy emeryt(2010-12-28 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo PJN. Będę na Was głosować.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2010-12-28 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 15: beta z IP: 79.185.29.* (2010-12-28 11:40)

    Jak śmiesz wytykać mi "chciwość i pazerność". Co upowaznia Cię do takich stwierdzeń? Że wyrażam się o chwiejności naszego rządu i manipulowania ludźmi? To forum jest dla wszystkich, równiez takich jak Ty. Moje wypowiedzi jednak nikogo nie obrażają, Twoje tak.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2010-12-28 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pracujący emeryci, przeczytajcie:

    praca.gazetaprawna.pl/artykuly/474567,prezydent_przygotuje_ustawe_ktora_pozwoli_laczyc_emeryture_z_etatem.html

    Odpowiedz
  • beta(2010-12-28 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie było moja intencją nikogo obrażać - to tylko stwierdzenie faktu. Iskierko, jeśli Cię obraziłam to przepraszam, ale wyprowadził mnie z równowagi Twój złośliwy post Nr 11.

    Odpowiedz
  • Iskierka(2010-12-28 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie też puszczają nerwy jak czytam posty o tym, że pracujący emeryci powinni "odpoczywać" delikatnie to ujmując. Że maja swoja emeryturę i mają siedzieć cicho i robic na drutach sweterki dla wnuczat. Jest wielu emerytów, którzy maja tyle energii, że mogliby obdzielić nią wielu młodych, którzy płaczą, ze nie maja pracy. Praca jest, tylko musi być jeszcze chęć do niej.

    Do 14: nie ja zaciągnęłam te kredyty. Cytowałam ludzi, którzy znaleźli się w takiej patowej sytuacji przez to, że zaufali rządowi.

    Odpowiedz