NFZ: lekarze bez kontraktu nie wystawią recept na leki refundowane

20.12.2010, 19:33; Aktualizacja: 20.12.2010, 19:44

Lekarzom, którzy do końca roku nie podpiszą kontraktów z NFZ, zostaną wypowiedziane umowy na wypisywanie recept na leki refundowane - zapowiada NFZ. "To szykana ze strony Funduszu"- mówi wiceszef Porozumienia Zielonogórskiego Krzysztof Radkiewicz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • olo(2010-12-21 20:55) Zgłoś naruszenie 00

  dalej ***** wiem,same pseudo polityczne wpisy,pewnie rzadzi tym ten karzel.

  Odpowiedz
 • Bonny(2010-12-21 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  każdy lekarz ma prawo do wypisywania recept refundowanych, stosowna umowa jest do pobrania w NFZ. Kontrakt nie ma na decyzję NFZ wpływu, która jest obligatoryjna. Nawet recepty drukuje lekarz sam. To NFZ zadecydował, że procedura nadawania kodu kreskowego trwa tak długo, mogą zdecydować też od ręki - w końcu wszelakie dane podmiotu dotychczasowego są niezmienne. Był Carat, jest NFZat, biurokracja i niechęć do petentów prawie ta sama...

  Odpowiedz
 • YOSSARIAN(2010-12-20 22:59) Zgłoś naruszenie 00

  A w administracji celnej podzielono właśnie forsę którą sejm sprezentował służbie celnej bardzo dawno temu, zgodnie z "uchwałą modernizacyjną". Ci na granicy dostali do poborów grosze, a kadra i stan ekspercki zagarnęli zdecydowaną część środków finansowych, z wyrównaniami od 01.01.2010 roku w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeden związek zawodowy - CELNICY PL miał odwagę zaprotestować, kwestionować zasady wartościowania stanowisk stanowiące wstępny etap do podziału środków finansowych, które należało wydać do końca tego roku. Nie ważne, że zasady były kuriozalne ( ustanowione przez wiceministra Jacka Kapicę ). Nie ważne, że oczywiście nieprawidłowe. Po prostu - już nie było czasu na dokonanie ich zmiany. Zatem, należało podjąć decyzję - albo zgarniamy forsę, albo próbujemy pertraktować ze związkami, poprawić bzdurne wartościowanie stanowisk, ale wtedy nie zdążymy zabrać kasy do końca roku 2010 i forsa przepadnie!!! Głos związku CELNICY PL został zatem olany, mimo że poszły stosowne pisma nawet do NIK-u i władz unijnych. I mamy stan dokonany i nieodwracalny - kasa została rozdana, celnicy z kasty kierowniczej - "poganiacze" zadowoleni, a reszta niech siedzi cicho, bo pójdzie na trawkę bynajmniej nie zieloną. Atmosfera w cle jest tak podła, że gorszej nie było ponoć od 20 lat. Ale co tam - samochody mogą stać na granicy w kolejkach i ze dwa dni, najwyżej postawi się kilka dodatkowych kibelków...hahaha.

  Odpowiedz
 • lubuszanka(2010-12-20 22:58) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego mówi się,że lekarze rodzinni mają na pacjenta tylko 8 zł.Nieprawda!!!Są jeszcze przeliczniki i dlaczego się o nich nie mówi ??? To co dostają to i tak za dużo.Do roboty a nie tylko many many many.

  Odpowiedz
 • karo(2010-12-20 21:54) Zgłoś naruszenie 00

  ja i tyle bym im nie płacił za takie leczenie recepty nie którzy nie umieją wypisać, a nie mówię o leczeniu , a tak na marginesie za krążeniowca chyba 26 zł, NFZ nie powinien podpisywać umów pod żadnym pozorem a ci co mają praktykę prywatną z nimi w szczególności ,albo kontrakt albo leczenie prywatne

  Odpowiedz
 • Grażyna(2010-12-20 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Lekarze z dolnośląskiego już wypisują recepty na styczeń. A to dlatego, żeby pacjenci nie mieli problemów przez NFZ. Problem będą mieli Ci, którzy w styczniu pójdą do lekarza. A tak na marginesie. To złodzieje z NFZ nie mają na podwyżki kontraktów? A gdzie się podzieje kasa z podwyżki składek. Teraz już i tak płacimy drakoński haracz na NFZ, a i tak musimy stać po kolejkach do specjalistów, albo słono dopłacać do sanatorium. Hm, mało kto wie, że NFZ również nie płaci na bieżąco uzdrowiskom. Gdzie do cholery nasze składki. Czyżby pensje NFZ były z nich pokrywane!!! Na to my się nie godzimy!!! Niech w końcu NFZ nie robi ludzi w balona! Bo za 8 zł miesięczne lekarz rodzinny ZOZ chyba nie jest w stanie każdego choćby podleczyć. Trza w końcu wywołać burzę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane