Fedak: w 2011 r. waloryzacja rent i emerytur będzie procentowa

20.12.2010, 16:22; Aktualizacja: 20.12.2010, 17:11

Zgodnie z budżetem na 2011 r. waloryzacja rent i emerytur z ZUS w 2011 r. będzie procentowa i wyniesie 2,46 proc. Jak na razie rząd nie podjął decyzji o zmianie sposobu waloryzacji na kwotową - powiedziała w poniedziałek PAP minister pracy Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (63)

  • ur1952(2010-12-20 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba oszczędzać,pieniądze są potrzebne m in na pensje żon ambasadorów.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2010-12-31 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    To nawet nie 2,7% ,tylko 2,46% ?
    Ja jako emeryt z całego serca dobrze życzyłem naszemu rządowi ale widzę,że rząd ma emerytów "gdzieś" Od tej chwili jestem wściekły ! Po co wysyłać wojsko do Afganistanu? Sobie rządzący zabezpieczyli podwyżki a dla nas brakło nawet 0,24 procenta do planowanych 2,7? SKANDAL. Rząd traci elektorat emerytalny ! SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

    Odpowiedz
  • edek(2010-12-20 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    jaki "płemieł" taka dziadowska podwyżka emerytur
    tak samo jak nr 9 taka sama

    Odpowiedz
  • emerytorencista(2010-12-20 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Cały rząd POpaprańców,wybrańcy narodu,przez okres siedzenia przy korycie powinien otrzymywać pobory w wysokości najniższej renty lub emerytury,natomiast wyrównanie po zakończeniu pełnej kadencji wg. oceny wyborców.Może wtedy ci POpaprańcy w trakcie rządzenia czasami korzystaliby z organu jakim jest muzg.

    Odpowiedz
  • Wypłaty kwotowe wtedy,(2010-12-20 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    jak będą wpłaty kwotowe, a dopóki wpłaty są %, to i wypłaty mają być % - PROSTE JAK BUDOWA CEPA.

    Odpowiedz
  • Waldemar bezpartyjny(2010-12-21 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do zdesperowanej PISanki. Kobieto, TY nie wiesz co Ty mówisz, Pis rządził 2 lata w okresie największego prosperity w ostatnim 20-leciu, i co wysłał Cię wcześniej na emeryturę i padł na skutek przez siebie zainspirowanej afery gruntowej, gdyby co nie daj Boże rządził teraz, to byśmy mieli drugą Grecję i zamiast 2,37 % wzrostu, miałabyś obniżoną emeryturę o 23 lub 25% ! Pisiory są nawiedzeni, jadą na lekach, podobnych do dopalaczy i szukają dziury w całym! Chroń panie Bożę Rzeczpospolitą przed rządami PISU ! ! !

    Odpowiedz
  • ponad 37 lat pracy/prawie 40(2010-12-21 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    a co ze świadczeniem przedemerytalnym.Czyżby ta kwota była za wysoka na przeżycie???
    Fakt nie każdy może takie wysokie świadczenie otrzymywać.No przecież po 35/40 latach pracy-725 zł to kwota naprawdę wygórowana.
    Cieszmy się jak dzieci i klaszczmy w ręce w podziękowaniu panu premierowi Tuskowi i bardzo dobrotliwej pani Fedak!!!1

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-12-21 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    MOZE PANI FEDAK ODPOWIE DLACZEGO EMERYCI PŁACĄ SKŁADKĘ RENTOWĄ ???

    Odpowiedz
  • Niech Was...................(2010-12-22 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Balcerowicz nauczył ich liczyć - to jest nowa matematyka!!!.Proszę poczytać ile te pasibrzuchy nieroby w rządzie i sejmie dostają premii. Durny naród to wszystko wytrzyma. Mamy nowoczesne liczenie inflacji - ceny już w listopadzie i grudniu poszły o 2o-3o% a po nowym roku jeszcze więcej. Waloryzacja ma być liczona od podwyżek podstawowych artykułów.Taką samą matematyką liczą poparcie w sondażach - szkoda że PO nie ma już 9o% poparcia. Mam nadzieję że to już długo nie potrwa, w najgorszym wypadku do wyborów.

    Odpowiedz
  • Realista(2010-12-22 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie narzekać sami wybrali dobrobyt

    Dziesięć Cudów PEŁO

    PLATFORMA OBYWATELSKA I DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ

    POLSKA ZASŁUGUJE NA CUD GOSPODARCZY

    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

    Odpowiedz
  • zbych(2010-12-22 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież inflacja wynosi 2,7% na dziś proszę sprawdzić to o tyle powinna wynosić podwyżka i nawet na tych ułamkach " PO"chce okraść emerytów a nie o zaplanowane w budżecie

    Odpowiedz
  • ewart(2010-12-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak mówimy już dość!!! Nie ma żadnego pomysłu ani planu. To chwiejna baba.

    Odpowiedz
  • ewart(2010-12-23 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Fedakowa mówi łaskawie, że emeryci pracujący nie muszą zwracać pobranych emerytur. Jak ci babo wredna nie wstyd!!!

    Odpowiedz
  • kaja(2010-12-29 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam nadzieję że jej się uda .jestem nauczycielem nie mam pracy na stale bo moje miejsce blokują emeryci, którzy mogą wraz z emeryturą zarobić 4400 brutto, nawet jak są beznadziejni i na ich zwolnienie nie ma wpływu dyrektor , bo żeby zwolnić nauczyciela trzeba zlikwidować szkołę.A ja jestem zatrudniana na umowę na zastępstwo do 22 czerwca bez płatnych wakacji i to jest sprawiedliwe/ Nie mogę słuchać o głodowych emeryturach a my młodzi niby ile zarabiamy , mamy na utrzymaniu dzieci i kredyty

    Odpowiedz
  • ja(2011-01-02 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    dziadowskie państwo dziadowska podwyżka, precz z PO wreszcie

    Odpowiedz
  • jurek33(2011-01-03 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    ściema i tak majoł ludzi w dupie garstka na ż...ktura rzodzoł polskoł pot polskimi nazwiskami .poz

    Odpowiedz
  • Bogacz(2010-12-21 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do admina
    Proszę uprzejmie o wytropienie tego dziwadła z IP: 93.176.222.* i zgłoszenie przypadku do psychiatry. Chyba, że wcześniej to - to samo padnie i przestanie zatruwać atmosferę!

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2011-01-03 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    młodzi ludzie pracy trzeba szukać praca nikogo nie znajdzie jak będziecie siedzieli po chatkach i klikali w kompie, moja córka też nauczycielka z powołania będąc na bezrobociu podwyższyła swoje kwalifikacje o dodatkowe zawody jak oligo i wczesna nauczanie i prace znalazła na całym etacie, tak że młodzi ludzie nie płakać tylko do dalszego kształcenia, pozdrawia Was pracujący na etecie emeryt, emeryt po pracy cywilnej w której przepr. prawie 49 lat. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w nowym roku.

    Odpowiedz
  • Lucjusz(2011-01-03 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ja Anie rozumiem no poniosło dziewuche jak konia bacy widocznie nie mogła napisac inacy poniewaz mocherom trudno się tłumaczy

    Odpowiedz
  • uboga emerytka(2011-01-07 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli Rząd nam daje takie niskie podwyżki rent i emerytur, a co duża iloś osób ma bardzo niskie dochody bo od 400zł do 860zł na rękę z czego mają utrzymmać mieszkania jeżeli czynsze są tak wysokie że nieraz brakuje tej emerytury czy renty na smo mieszkanie, w ko ńcu obniżcie te opłaty mieszkaniowe,to jest już paranoja co u nas w kraju się dzieje, niech w rządzie wezmą sobie te kilka złotych i opłacą mieszkanie gdzie czynsz wynosi 810zl za jedną osobę ciekawa jestem jak wtedy by kwikali i jeszcze dają nam teraz ochłapy .A teraz do tych osób co piszą że my emeryci i renciści mogliśmy pracować, dotyczy to ani jakbyś przepracowała 30 lat ciężko charowała po niocach wstawała dowoziła ludzi do pracy a teraz byś dostała jałomużnę to ciekawa jestem czy byś była lepsza, a w końcu wypracowałam sobie tą emeryturę,a rencista nie wybiera sobie choroby i nie życzę Tobie abyś miała w domu chorą osobę bo wtedy zobaczyłabyś ile jeszcze kosztuje leczenie takiej osoby.

    Odpowiedz