Fedak: w 2011 r. waloryzacja rent i emerytur będzie procentowa

20.12.2010, 16:22; Aktualizacja: 20.12.2010, 17:11

Zgodnie z budżetem na 2011 r. waloryzacja rent i emerytur z ZUS w 2011 r. będzie procentowa i wyniesie 2,46 proc. Jak na razie rząd nie podjął decyzji o zmianie sposobu waloryzacji na kwotową - powiedziała w poniedziałek PAP minister pracy Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (63)

  • były wyborca PiS(2010-12-20 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    Komuno wróć!! Każdemu równo-wszyscy przecież mają takie same/prawie/żołądki.

    Odpowiedz
  • julj(2010-12-20 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    czy pani

    Fedak wie ile to jest 2,46 procenta tyle wyniesie podwyzka emerytur powiedzcie ile to jest kwotowo bo wstyd powiedziec szkoda zus papieru zeby ludziom wysylac podwyzki

    Odpowiedz
  • Wypłaty kwotowe wtedy,(2010-12-20 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    jak będą wpłaty kwotowe, a dopóki wpłaty są %, to i wypłaty mają być % - PROSTE JAK BUDOWA CEPA.

    Odpowiedz
  • emerytorencista(2010-12-20 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Cały rząd POpaprańców,wybrańcy narodu,przez okres siedzenia przy korycie powinien otrzymywać pobory w wysokości najniższej renty lub emerytury,natomiast wyrównanie po zakończeniu pełnej kadencji wg. oceny wyborców.Może wtedy ci POpaprańcy w trakcie rządzenia czasami korzystaliby z organu jakim jest muzg.

    Odpowiedz
  • zusek(2010-12-20 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mało tego,kiedyś kawaler nie posiadający dzieci płacił BYKOWE.
    Wpłaty ni cie wo,to i wypłaty ni cie wo.Po 45 latach pracy (faktycznej) 1600zł i jeszcze tym mam się dzielić?Pogonić posożytów,niech nie myślą ,że bez nich Polska padnie.

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-12-20 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba oszczędzać,pieniądze są potrzebne m in na pensje żon ambasadorów.

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-12-20 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedno,ktoś musi zapłacić za darmowe przeloty p Fedak z Zielonej Góry do Warszawy i z powrotem.

    Odpowiedz
  • *(2010-12-20 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    ...za rządów pana Leszka Millera z SLD to była waloryzacja 1,00 PLN -1,5 PLN na emeryta i rencistę.

    Odpowiedz
  • ania(2010-12-20 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Do emerytorencisty - to po co bydl...u poszedłęś na rentę?Trzeba było pracować tak jak inni to byś się dopracował emerytury.I nie obrażaj cha...ie ludzi przyzwoitych,piep...ny moherze.

    Odpowiedz
  • Do ania(2010-12-20 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za język?
    Kobiecie nie przystoi! Wstyd!

    Odpowiedz
  • em(2010-12-20 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    2,46 % !!! Normalna kpina. Wybory już niedługo. Niech ta pani lepiej weźmie się za KRUS.

    Odpowiedz
  • edek(2010-12-20 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    jaki "płemieł" taka dziadowska podwyżka emerytur
    tak samo jak nr 9 taka sama

    Odpowiedz
  • wiatr(2010-12-20 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    ja przepracowałem 35 lat na zmiany,produkcja półkoks przeróbka węgla 25 lat zlikwidowano wydział produkcja energetyka w tym samym zakładzie zostałem zwolniony z warunków ekonomicznych,jestem rocznik 1953,Pan Hausner zabrał zasiłki przedemerytalne,wczesniej ludzie pracowali 25 lat i mają pocztą zasiłki ,a nastepni zostali za dłuższa pracę ukarani pozbawieniem zasiłkow i obecnie mam 2 lata do emerytury nie ma pracy iMOPS daje mi pomoc od 80 do 200 zł i nikt nie martwi się czym i za co zrobić opłaty/mieszkanie prąd gaz/ i za co żyć próg ubóstwa się szerzy a ci co mają 25 lat pracy jeszcze dorabiają za granicą/nie sa chorzy nie płacą za leki a jeszcze dla innych grup UPRZYWILEJOWANYCH tworzy się SPEC USTAWY I PŁACI ZASIŁKI,TAK DZIELI SIĘ NARÓD

    Odpowiedz
  • Bilobil(2010-12-20 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna Pani min Jolanto Fedak. Reforma emerytur powinna się zacząć od zmiany zasad waloryzacji. Waloryzację trzeba zastąpić indeksacją do średniej płacy; Podobnie kapitał zgromadzony w ZUS powinien być zindeksowany do średniej płacy. Emerytura byłaby przyznawana i wypłacana jako określony procent średniej płacy. Wszelkie ruchy służące niwelacji najniższych emerytur byłyby zbędne.
    Tak się w Polsce dziwnie składa, że adresatami najniższych emerytur są przedsiębiorcy płacący z reguły najniższą możliwą składkę ZUS. Jeżeli rząd teraz zacznie im dokładać do emerytury, to pozwoli im drugi raz oszukać społeczeństwo: pierwszy raz, kiedy płacili składki nieproporcjonalne do swojego dochodu, i drugi raz, kiedy dostana emeryturę nieproporcjonalna do swoich składek.
    Do julj: 2,46 to 24zł 60gr od 1000zł. Jeżeli ktoś dostaje 1000zł emerytury, to się ucieszy i tym.

    Odpowiedz
  • Robin Hood(2010-12-20 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to się mado zapisu budżetowego o waloryzacji 2,7%. Czy ta wstrętna chłopka może choć raz w życiu zrobić cokolwiek w interesie tych, którym zawdzięcza ministerialny stołek. Kiedy takie pacany przestaną kłamać i skręcać wałki na emerytach i rencistach. Ten naród stracił jaja i jak stado baranów daje się doić nierobom.

    Odpowiedz
  • Ciekawy(2010-12-20 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy.
    To jaka w końcu ta podwyżka 2,46% czy 2,70%?

    Odpowiedz
  • ela(2010-12-20 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    ten co placil wyzsze skladki ma wyzsza emeryture proste mial wyzsze zarobki proste

    Odpowiedz