Fedak: w 2011 r. waloryzacja rent i emerytur będzie procentowa

20.12.2010, 16:22; Aktualizacja: 20.12.2010, 17:11

Zgodnie z budżetem na 2011 r. waloryzacja rent i emerytur z ZUS w 2011 r. będzie procentowa i wyniesie 2,46 proc. Jak na razie rząd nie podjął decyzji o zmianie sposobu waloryzacji na kwotową - powiedziała w poniedziałek PAP minister pracy Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (63)

  • czarny(2011-03-07 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    niech premier spróbuje przeżyć miesiąc za 1000zł

    Odpowiedz
  • KOKO(2011-03-06 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    I MAMY RZĄD MĄDRALI BIEDNYCH EMERYTÓW ŻAŁUJE I PODNOSI PODATKII TO JEST W PORZĄDKU. ZASTANAWIA MNIE JEDNO PO CO PCHAĆ SIĘ DO RZĄDZENIA JAK SIĘ NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA.uSTĄPCIE I DAJCIE MIEJSCE LUDZIOM MĄDRYM A WY IDŻCIE POGRAĆ W PIŁKĘ TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ TUMANY.

    Odpowiedz
  • ed. chrostek(2011-02-20 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    pracowalem 50lat oplacalem skladki zus ipdanie wprasie ze panstwo doplaca do mojej emerytury to zwykle chamstwo i zlodziejstwoed. chrostek

    Odpowiedz
  • ed. chrostek(2011-02-20 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    pracowalem 50lat oplacalem skladki zus ipdanie wprasie ze panstwo doplaca do mojej emerytury to zwykle chamstwo i zlodziejstwoed. chrostek

    Odpowiedz
  • Zofia(2011-02-12 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się zastanawiam skąd takie wysokie pensje dla panowposłow,premierów prezydentów skąd to się bierze. Pracowałam w U.M. i moja emerytura to 1ooozła

    Odpowiedz
  • ezi(2011-02-09 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chciało się uczyć i pracować a teraz by chcieliby otrzymywać emerytury takie jak ci którzy płacili duże składki do ZUS.Nieroby macie na to co zasłużyliście.

    Odpowiedz
  • OLA:(2011-02-03 04:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd i hańba to ma być rewaloryzacja-nie dobrze mi się robi, kiedy w końcu dostaniemy uczciwą rewaloryzację panowie rządzący?

    Odpowiedz
  • fanulka(2011-02-01 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ja harowałam na dwóch etatach od 6 rano do 22-giej a czasami nawet w dni wolne po to, żeby mieć w miarę wysoką emeryturę. Teraz jestem zawiedziona!!! Kto wymyślił tak idiotyczne przeliczniki emerytur? A teraz jak chcę dorobić to muszę zrezygnować z emerytury. TO JEST CHORE DO BÓLU.Za to miłościwie panujący nam rząd, łaskawie waloryzuje nam emerytury według własnego widzimisie.

    Odpowiedz
  • Jaja(2011-01-26 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    *** wam all w dupcie

    Odpowiedz
  • JÓZEF(2011-01-22 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie na liberałow by im stoły się uginały , bo co pod stól soadnie to dla ludu ciężko pracującyego ! Liberałom prawo przyzwala Polskę i patryjotyzm zatracic , wyprzedać majątek narodowy i całą gospodarkę uzależnić od obcego kapitału . Trzymalcie się wnukowie , bo za ich blędy wy będziecie PLACIĆ. BO ONI NAPEWNO ZA NIC NIE ZAPŁACĄ.
    Nie martwcie się bezrobotni , będzie was więcej !

    Odpowiedz
  • niepewna(2011-01-13 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    A wpłaty do ZUS to są jakie? Kwotowe, czy procentowe?

    Odpowiedz
  • uboga emerytka(2011-01-07 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli Rząd nam daje takie niskie podwyżki rent i emerytur, a co duża iloś osób ma bardzo niskie dochody bo od 400zł do 860zł na rękę z czego mają utrzymmać mieszkania jeżeli czynsze są tak wysokie że nieraz brakuje tej emerytury czy renty na smo mieszkanie, w ko ńcu obniżcie te opłaty mieszkaniowe,to jest już paranoja co u nas w kraju się dzieje, niech w rządzie wezmą sobie te kilka złotych i opłacą mieszkanie gdzie czynsz wynosi 810zl za jedną osobę ciekawa jestem jak wtedy by kwikali i jeszcze dają nam teraz ochłapy .A teraz do tych osób co piszą że my emeryci i renciści mogliśmy pracować, dotyczy to ani jakbyś przepracowała 30 lat ciężko charowała po niocach wstawała dowoziła ludzi do pracy a teraz byś dostała jałomużnę to ciekawa jestem czy byś była lepsza, a w końcu wypracowałam sobie tą emeryturę,a rencista nie wybiera sobie choroby i nie życzę Tobie abyś miała w domu chorą osobę bo wtedy zobaczyłabyś ile jeszcze kosztuje leczenie takiej osoby.

    Odpowiedz
  • Lucjusz(2011-01-03 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ja Anie rozumiem no poniosło dziewuche jak konia bacy widocznie nie mogła napisac inacy poniewaz mocherom trudno się tłumaczy

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2011-01-03 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    młodzi ludzie pracy trzeba szukać praca nikogo nie znajdzie jak będziecie siedzieli po chatkach i klikali w kompie, moja córka też nauczycielka z powołania będąc na bezrobociu podwyższyła swoje kwalifikacje o dodatkowe zawody jak oligo i wczesna nauczanie i prace znalazła na całym etacie, tak że młodzi ludzie nie płakać tylko do dalszego kształcenia, pozdrawia Was pracujący na etecie emeryt, emeryt po pracy cywilnej w której przepr. prawie 49 lat. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w nowym roku.

    Odpowiedz
  • jurek33(2011-01-03 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    ściema i tak majoł ludzi w dupie garstka na ż...ktura rzodzoł polskoł pot polskimi nazwiskami .poz

    Odpowiedz
  • ja(2011-01-02 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    dziadowskie państwo dziadowska podwyżka, precz z PO wreszcie

    Odpowiedz
  • Jerzy(2010-12-31 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    To nawet nie 2,7% ,tylko 2,46% ?
    Ja jako emeryt z całego serca dobrze życzyłem naszemu rządowi ale widzę,że rząd ma emerytów "gdzieś" Od tej chwili jestem wściekły ! Po co wysyłać wojsko do Afganistanu? Sobie rządzący zabezpieczyli podwyżki a dla nas brakło nawet 0,24 procenta do planowanych 2,7? SKANDAL. Rząd traci elektorat emerytalny ! SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

    Odpowiedz
  • kaja(2010-12-29 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam nadzieję że jej się uda .jestem nauczycielem nie mam pracy na stale bo moje miejsce blokują emeryci, którzy mogą wraz z emeryturą zarobić 4400 brutto, nawet jak są beznadziejni i na ich zwolnienie nie ma wpływu dyrektor , bo żeby zwolnić nauczyciela trzeba zlikwidować szkołę.A ja jestem zatrudniana na umowę na zastępstwo do 22 czerwca bez płatnych wakacji i to jest sprawiedliwe/ Nie mogę słuchać o głodowych emeryturach a my młodzi niby ile zarabiamy , mamy na utrzymaniu dzieci i kredyty

    Odpowiedz
  • Santina(2010-12-25 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Poco dawać starym ludzom podwyżki najprościej uruchomić komory gazowe w Oświęcimiu i sprawa załatwiona.Są oszczędności i dla nierobów i dworaków po sto tysięcy na miesiąc.

    Odpowiedz
  • ewart(2010-12-23 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Fedakowa mówi łaskawie, że emeryci pracujący nie muszą zwracać pobranych emerytur. Jak ci babo wredna nie wstyd!!!

    Odpowiedz