100 tys. zł to limit składki emerytalno-rentowej

autor: Bartosz Marczuk20.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 20.12.2010, 09:58

W przyszłym roku osoby zarabiające miesięcznie ponad 8397,5 zł brutto przestaną w którymś miesiącu opłacać składkę emerytalno-renotwą do ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Czyli jak Hanka dała PO 40 000 premi(2010-12-20 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    + Ich dochody to Prezesi całą tą kasę zgarną dla siebie ? nie zapłacą ani grosza na biedny ZUS i biednych chorych? !!A Donald wydłuży wam matoły w przyszłym roku czas pracy za soboty i święta i będzie się zastanawiał czy dać wam 20 zl POdwyzki

    Dziękujemy Ci wyborco PO za ten dar ,dziękujemy Ci za obniżki Podatkow ,dziękujemy Ci za wyprzedaż POlskich sreber ,krece3nie lodów ,likwidacje progresywnego dla Prezesów i Donalda ,dziękujemy Ci za bankrutującą druga Irlandię.

    Odpowiedz
  • No ale Wy tak dobrze zarabiacie -wyborcy PO(2010-12-20 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    ,że średnio PO 1800 zł na święta wydajecie -zapewne nie licząc POdatków.??
    Ja wiem dlaczego -gdyż nie wierzycie ,iż złotówka będzie miała jeszcze jakąkolwiek PO nowym roku wartość!

    Odpowiedz
  • Jan(2010-12-20 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jakies nieporozumienie ,że nie płacą, przecież maja z czego,a emeryturę dostana z ZUS-u,

    Odpowiedz
  • POLAK(2010-12-20 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE KTO W TYM KRAJU ZARABIA PRAWIE 9000 TYS ZŁ , CHYBA JARUZELSKI ŚWITA Z PO, I TYM PO-DOBNI ZŁODZIEJE !!! WIĘKSZOŚĆ NARODU CIĄGNIE PO 1200 ZŁ BRUTTO - ZŁODZIEJSTWO A BĘDZIE JESCZCZE LEPIEJ DZIĘKI DONEK !!!

    Odpowiedz
  • nod(2010-12-20 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Podziękujmy Buzkowi i jego reformom... to wtedy wprowadzili ograniczenia składki do ZUS-u, to wtedy wprowadzili złodziejskie OFE, które jednostki dla mnie płaci po wyższej cenie a za kilka dni ta sama jednostka ma niższą cenę (jak w bankach przy spłacie kredytu) i w momencie zakończenia mojej pracy zawodowej też wybiorą sobie cenę jaką zechcą... a wracając do tematu - dlatego między innymi w ZUS-ie pusto... SOLIDARYZM społeczny dotyczy tylko maluczkich, czytaj nisko zarabiających i płacących składki, A temci niech się bogacą, a co? wolno im.!

    Odpowiedz
  • EMERYT(2010-12-20 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    TAKIE ZAROBKI MAJĄ SĘDZIOWIE, PROKURATORZY I LUDZIE Z MAFII PO- PSL-SLD!!!

    Odpowiedz
  • nod(2010-12-20 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Papciu, w OFE ile nazbierają tyle im wypłacą, a w ZUS... no cóż SOLIDARYZM, zwłaszcza że kiedyś tak własnie było i nie ma się co oburzać...

    Odpowiedz
  • top(2010-12-20 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    kto zarabia 9000zł - ogólnie to dużo osób, i oni mają wplyw na średnią. Ponad 9000zł zarabiają wszyscy wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, marszałkowie i często ich zastępcy, ministrowie dyrektorzy i prezesi agencji nie mówiąc o prezesach dużych firm.jak energetyka, gazownictwo itp. Oni i tak pokrzywdzeni ponieważ ich zarobki są opodatkowane a posłów i senatorów nie /zwane są dietami/. A ile do ZUS płacą adwokaci, sędziowie, notariusze, wojsko, policja itp? Jak wynika cały rok składki płacą najbiedniejsi na swoje skromne emerytury.

    Odpowiedz
  • Karol(63lata)(2010-12-20 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Może mi ktoś to wytłumaczy, dlaczego nie będą płacić powyżej 8397,5 zł, to chyba jakieś nieporozumienie, przecież dziś srednio od zarobków brutto uczciwy pracownik, ma potrącane ok 37% różnych składek , w tym ZUS. Przecież nie może być tak ,że im więcej zarabiasz, to mniej odprowadzasz na ZUs i inne potrącenia? Szlag człowieka może trafić, nie rozumię tego

    Odpowiedz
  • obserwator(2010-12-20 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś zna dokładne przepisy odnoszące się emerytur VIP-ów ministrów od sekretarza stanu. Wiem, że te osoby piastując już funkcję wice ministra powyżej pół roku nabywają pełne prawa emerytalne. Przepis ten został wprowadzony w 1980r. w okresie powstania solidarności i nadal obowiązuje. Tak więc premier Tusk nabył pełne prawa emerytalne pełniąc ponad 0,5 roku funkcję premiera. Gdy nabędzie prawa emerytalne według wieku dostanie emeryturę odpowiadającą w pełnej wysokości pensji premiera.
    Ministrowie i premierzy nie dbają o nasze składki emerytalne i przyszłe emerytury, gdyż oni z urzędu dostaną emerytury w pełnej wysokości pensji odpowiadającej ich funkcji w rządzie.
    Przypomnijcie sobie, że rządzący się dostatnio wyżywią naszym kosztem. Oni nie będą o Nas - społeczeństwie myśleć.
    Czy to jest równość prawa do emerytury ? Pana premiera te przepisy ZUS-wskie ograniczające wysokość pobieranych składek emerytalnych nie obowiązują, gdyż nie będzie podlegał ogólnym przepisom emerytalnym.
    Ten przywilej powinien zostać zlikwidowany, gdyż to z naszych składek ministrowie i premierzy dostawać będą emerytury wynoszące ponad 20tys zł.

    Odpowiedz
  • AG(2010-12-20 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Składkę emerytalną,że nie będzie płacił jeżeli zarobi powyżej 100 tys, to rozumie , bo wyższej emerytury nie dostanie , ale że składki rentowej jest zwolniony nie nie wiem dlaczego, czy ludzie dużo zarabiający nie chorują i nie przechodzą na renty? Zwolnienie z opłat składki rentowej Rząd ustalił dla siebie-bo tylko oni tak dużo zarabiają,i w ten sposób maja dodatkowe dochody.

    Odpowiedz
  • antydebil(2010-12-21 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    przepis w celu przychylenia niebios najlepiej zarabiającym...a składki, podatki i reszta tego typu wynalazków jest dla biedoty

    Odpowiedz
  • AGD(2010-12-26 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby ZUS miałby mi zapłacić chorobowe od kwoty brutto którą zarabiam w roku a to jest ok 200 tyś to by nie wystarczył dla emerytów rencistów a przede wszystkim im samym.

    Odpowiedz