Niektóre firmy organizują dla rodzin pracowników imprezy integracyjne, dofinansują turnusy wypoczynkowe, zajęcia sportowe i zgadzają się na ruchomy czas pracy, a także w niepełnym wymiarze. Po to, żeby pracownicy pamiętali o potrzebie łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.

Work-Life Balance to równowaga pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Definicja prosta, ale niełatwo ją wprowadzić w życie. Dlatego, że rosną oczekiwania pracodawców co do wydajności i efektywności pracy. Często pracujemy coraz więcej i to za tę samą pensję. Do domu wracamy późno, często wystarcza nam siły, żeby obejrzeć informacje z dnia w telewizji i pójść spać.

Rano do pracy szczególnie w dużych aglomeracjach dojeżdżamy długo i tracimy na to na przykład w Warszawie nawet dwie godziny dziennie. To może zrujnować nasze życie rodzinne, ale jest także niszczące dla singli. W pewnym momencie musimy zwolnić i przemyśleć nasze życie. Samemu uświadomić sobie, że utrzymanie balansu między życiem prywatnym i zawodowym jest bezwzględnie konieczne.