Pierwsza kontrola PIP w firmie bez mandatu

autor: Łukasz Guza17.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 17.12.2010, 10:28

Inspektor pracy (PIP) będzie mógł odstąpić od karania pracodawcy, którego sprawdza po raz pierwszy. Zyska za to prawo do ustnego polecenia usunięcia nieprawidłowości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • w-z(2013-04-11 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    u nas tak samo powiedział ,co oznacza że choćby nie wiem jak było wszystko w porządku to i tak mandat dowali. to po co sie starać? lepiej wszystkich zwolnić, wtedy daje tylko 3000 kary, bo nie ma papierów i nie ma co udowadniać. w porównaniu z tymi zusami które płacę co miesiąc to i tak sie opłaca. więc de fakto inspekcja zachęca do delegalizacji zatrudnienia!!!

    Odpowiedz
  • drobny przedsiębiorca(2011-04-06 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    te hieny i pasożyty z PIP na które płacimy podatki powinni z dnai na dzień stracić prace,ale nie będzie tak ponieważ jest to ciepłaposadka dla nierobów,wchodzi taka hiena i odrazu mówi Panie Kowalski z takiej firmy jak Pana nie wychodze bez mandatu ...szczegół tylko 1000 zł efekt ludzie bez podwyżki dalej są bo jakoś musze odrobić strate którą poniosłem

    Odpowiedz
  • Teresa(2011-02-16 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Czy poślizg w badaniach okresowych kwalifikujesię do kary nałożonej przez PIP.W chwili ropoczęcia kontroli wszyscy pracownicy mają ważne badania okresowe.

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2010-12-18 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    DO 3: Popieram, jeżeli nie da sie rozpędzić, to można ograniczyć etaty i budżet, trzymać ludzi w PIP bez podwyżki przez 3 lata - sami odejdą.

    Odpowiedz
  • elektorat(2010-12-17 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    a fu ! może od razu pod pozorem oszczędności rozpędzić PIP ? zaraz poparcie wzrośnie o kolejne 50%...

    Odpowiedz
  • Natmaj(2010-12-17 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    PIP powinien przeprowadzic kontrolę zatrudniania pracownikow po urlopie macierzynskim.

    Odpowiedz
  • A3D(2010-12-17 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję tak samo pijakom-pierwszy raz prowadzi jaguara pijany w sztok-odwieźć do domciu, utulić, a samochód umyć i do jego garażu. No chyba, że rowerzysta, to od razu do ciupy.

    Odpowiedz