Cukrzycy wciąż nie wiedzą, czy ich leki będą tańsze

autor: Dominika Sikora16.12.2010, 03:00

Mimo wcześniejszych zapowiedzi resortu zdrowia wciąż nie jest przesądzone, czy na nowych listach leków refundowanych znajdą się długodziałające analogi insulinowe dla cukrzyków. Co więcej, zmienione wykazy zaczną obowiązywać później, niż zapowiadało ministerstwo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • zjuju cukrzyk od 20 lat(2010-12-16 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej być narkomanem lub zarażonym HIV, umiera się tak samo ale leczenie za darmo.Lobby polskich producentów kiepskiej insuliny na której miałem straszne skoki poziomu cukrów, broni się wszelkimi metodami. KAŻDA INSULINA MA DZIAŁANIE ANABOLICZNE i stwarza zagrożenie rozwojem komórek rakowych. Jestem oburzony i wściekły na bzdury wypisywane przez urzędników ministerstwa zdrowia. Mam Was w dupie i i tak będę brał LANTUSA, który w całej Europie a nawet w Egipcie jest dotowany

    Odpowiedz
  • ONA(2010-12-16 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ja proponuję aby każdy z nas cukrzuków płacił 100% za każdą insulinę! To przynajmniej podreperuje budżet państwa a nasz kompletnie zrujnuje, ale czy to kogoś z urzędników obchodzi???

    Odpowiedz
  • aklukj(2010-12-16 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    bne ma potrzeby refundować analogów . wnioskuje o renty 5 000 zł netto miesiecznie dla insulinozależnych, będziemy siedzieć w domu i pilnowac kiedy brac gensulinę. w całej unii analogii za darmo a u nas myśśśśśśśśśśśśla i myśśśśśśśśśśla i na pewno co mądrego wymyślą.

    Odpowiedz
  • Długoletnia świadoma diabetyczka(2010-12-16 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwi mnie, że wypowiada się Pan Bauman. A co właściwie ten Pan robi? A może powienien zaskarżyć to co sie diabetykom należy, a więc refundacj e insulin , które w Europie Zachodniej już dawno stosują chorzy bez uszczerbku na rodzinnym budżecie. W ogóle mnie nie obchodzi co ten Pan mówi, niech powie co takiego zrobił, co w ogóle robi to całe Towarzystwo Diabetyków. Jestem 27 lat chora i nie słyszałam aby coś zrobili, bynajmniej dobrego...

    Odpowiedz
  • gazo(2010-12-16 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Bo to jest Towarzystwo Diabetyków !!!
    jest Towarzystwo Polityków itp.
    A waść nie jest z Towarzystwa

    Odpowiedz
  • insunozależny(2010-12-16 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo Zdrowia=Ministerstwo "Zagłady" Ludzi Chorujących na Cukrzycę,ba..da biurokratów,guzik robią aby pomóc chorującym się na cukrzycę...Jesteśmy zaściankiem Europy przez takich ludzi obsługujących ministerstwo,na pewno dostaniecie mój i moich znajomych głos w nadchodzących wyborach...jak w banku..Panie Twardowski to macie..

    Odpowiedz
  • diabetyczka od 20 lat(2010-12-16 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    ... w kwestii "zapłodnienia in vitro" czyli niepłodności u Polaków, która wynika ze stresującego trybu życia, tempa życia, jakości żywności i chorób różnego typu to rząd chce wprowadzić refundację ale w przypadku diabetyków którym analogii regulują poziom cukru czy też w przypadku pomp insulinowych z pełnym osprzętem dla osób dorosłych to już pieniędzy nie ma w NFZecie ... gdzie tu sprawiedliwość. Nie dość że pracuję w tym kraju, płacę podatki, składki to jestem traktowana jak obywatel drugiej kategorii w kwestii refundacji czy to analogów czy osprzętu do pompy insulinowej ... śmiech przez łzy, porażka na całej linii ... i dodam że sama jestem urzędnikiem administracji samorządowej a jak czytam ustawy napisane przez ministerstwa to zastanawiam się czy były one pisane na kolanie, czy w ogóle ktoś to czytał zanim zatwierdził ...

    Odpowiedz
  • Oskubana(2010-12-29 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem cukrzykiem insulinozależnym - pracować muszę i płacę składki /37 lat/na NFOZ !!! Ale leki płacę 100 %. TO HAŃBA.

    Odpowiedz