Emerytura po 35 lub 40 latach pracy niezależnie od wieku? Projekt ponownie w Sejmie

04.12.2010, 07:14; Aktualizacja: 04.12.2010, 07:39

Po kilkumiesięcznej przerwie posłowie ponownie zajmą się projektem OPZZ, który przewiduje możliwość odchodzenia na emeryturę kobietom po 35, a mężczyznom po 40 latach pracy. Komisja polityki społecznej i rodziny wróci do projektu 15 grudnia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (298)

 • monika(2015-02-14 07:26) Zgłoś naruszenie 30

  to dobry pomysł, mężczyzna który stracil pracę w wieku 63 lat jak mój mąż szuka pracy i nikt go nie zatrudni ponieważ jest za stary i chory na serce a renty mu nie dają. Ma przepracowane 40 lat.

  Odpowiedz
 • elasob62(2015-05-20 12:37) Zgłoś naruszenie 30

  Śmiechu warte po 40 latach na emeryturę. Żadna zmiana bo biorąc pod uwagę, że dzisiejsza młodzież z braku pracy uczy się dłużej albo podejmuje umowy śmieciowe, czyli że będą pracować jeszcze dłużej, często do 70 lat. Więc jak śmie Komorowski po raz kolejny okłamywać społeczeństwo. Nie dajmy się ogłupić.

  Odpowiedz
 • emma(2010-12-23 21:24) Zgłoś naruszenie 20

  Ja również przyłączam się do życzeń z nadzieją, że się spełnią.

  Tą drogą pragnę również złożyć życzenia "skrzywdzonym", pracującym emerytom, którzy tracą prawa nabyte.
  Życzę Wam zdrowych i bogatych Świąt Bożego Narodzenia.
  Zanim zaczęliście krzyczeć jaka to krzywda Wam się dzieje, powinniście pomyśleć o młodych bezrobotnych i tych starych bezrobotnych ze stażem 35+ bez prawa do emerytury.

  Odpowiedz
 • bmx(2012-03-12 17:40) Zgłoś naruszenie 20

  Po raz kolejny pytam !. Kto głosował na PO, a teraz tutaj wylewa swoje żale ?.

  Odpowiedz
 • banano14(2010-12-28 16:29) Zgłoś naruszenie 20

  przeczytałem wszystkie państwa komentarze jestem człowiekiem młodym i znalazłem sie tu zupełnie przypadkowo szukając informacji dla taty który przepracował juz 41 lat i jak najbardziej zasłuzuł na prawo do wcześniejszego przejścia na emeryture. Nie rozumiem tego jak można działać bez szacunku do osób z takim stażem pracy.. heh to Polska to naprawde smieszny kraj a politycy sa poprostu the best:) nie dość że władają umysłami większości obywateli to jeszcze patrzą człowieka jak najbardziej udupic a przecież sami wybraliście ich by polepszyc swoje zycie.Ludzie to chore postępowanie może zmienić sie wówczas gdy moje pokolenie dojdzie do władzy i niech drżą Ci, którzy zaśmiecają umysły ludzi patrzących na rzeczywistosc tylko z pryzmatu tego co pokazuje" ich" telewizja. a najlepszy przykład choćby info dotyczące tego tematu, dlaczego media nic o tym nie mowią he .. bo Państwu jest to nie na ręke. Pani emmo usuwanie postów to tez narzedzie manipulacji. ale rewolucja jest blisko bo młodzież rozwija sie we własciwym kierunku. nawet wasza smieszna policja w niczym nie pomoze. pozdrawiam wszystkim myslących pozytywnie. i zycze wytrwałości dla tych których odrzucenie tej ustawy najbardziej dotkneło. zróbcie jakąś zorganizowana akcje nie wiem moze telewizja ale to tylko tvn i nagłosnijcie tą sprawe bo takie głupie pisanie na stronie o ktorej nikt nie słyszał poza zainteresowanymi ***** da. a jak to sie mówi w kupie siła:)przepraszam za kolokwializm błedy itp.Peace

  Odpowiedz
 • ala56(2010-12-27 11:19) Zgłoś naruszenie 10

  Trzeba mieć świadomość kto ludziom w Polsce zgotował taki los:
  Sejmowa Komisja Polityki Społecnzej i Rodziny 15 grudnia 2010 r. rozpatrywała przygotowany przez OPZZ obywatelski projekt ustawy o emeryturach i rentach z FUS, dajacy mozliwość przejścia na emeryturę po 35 latach pracy (kobiety) i 40 (mężczyźni). Na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej Komisja zarekomenduje Sejmowi w drugim czytaniu odrzucenie projektu ustawy w całości. Za wnioskiem PO głosowało 17 członków Komisji, przeciw 8.
  Zobacz komentarz wiceprzewodniczącej OPZZ Wiesławy Taranowskiej:
  http://www.youtube.com/user/OPZZcentrala?gl=PL&hl=pl#p/u/1/Dx-tGCm_oG0
  Komuś bardzo zależy by jak najmniej osób o tym wiedziało.

  Odpowiedz
 • MIRKA(2015-09-13 16:49) Zgłoś naruszenie 10

  I co z tego, przepracowałam już 42 lata i jeszcze pracuję i będę pracowała. Emerytury nie doczekam dzięki byłym i obecnym rządom, które tak kombinują przy ustawach emerytalnych. Ludzie nie dajcie się ogłupiać. Oni Wami manipulują. Raz wydłużają wiek emerytalny tłumacząc, że uzbieracie więcej na emeryturę, dwa wracają do poprzedniego obowiązującego. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Wyliczając wg. nowelizacji ustawy o emeryturach zabierają Wam 40 % wyliczonej na starych zasadach. W moim przypadku o 1000 zł. dostanę mniejszą emeryturę. Moja emerytura obliczona na nowych zasadach będzie zbliżona do najniższej emerytury, w ten sposób chcą równać wszystkim, niby sprawiedliwie. DYSKRYMINACJA

  Odpowiedz
 • Jan(2010-12-23 15:36) Zgłoś naruszenie 10

  Dołączam się do życzeń.Przkaże je również bezpośrednio na adresy e-mail ww posłów.

  Odpowiedz
 • Grzegor długo pracujący(2015-09-29 11:20) Zgłoś naruszenie 10

  Mam 44 lata pracy w tym 40 lat składkowych i chciałbym odejść na emeryturę. Nie mam pracy, nie mam renty niedługo skończy się zasiłek z Urzędu Pracy, dlaczego nie mogę odejść na emeryturę mając odłożoną odpowiednią kwotę w ZUS na koncie ZUS .
  Inni wybrańcy narodu wywyższeni przez socjalistyczny rząd PZPR przed 1989r po 15,20,25 latach odchodzą na emeryturę bez względu na wiek .Kiedy likwidacja tych różnic społecznych . Nasz kraj Polska w tej sferze emerytur nie jest krajem demokratycznym.
  Nawet jak jesteś chory to renty też nie otrzymać takie PO stworzył poniżające chorego przepisy do zaskarżenia do UE jako łamanie praw człowieka .
  Ja muszę przepracować jeszcze 8 lat czyli razem 51 lat lat żeby otrzymać emeryturę . Dziadostwo zarządzania możliwościami przejścia na emeryturę , nam długo pracującym każe się pracować do śmierci.
  PO i PSL do domu czerwona kartka na wyborach jesiennych w 2015 r

  Odpowiedz
 • emma(2010-12-28 18:00) Zgłoś naruszenie 10

  Do post 185,
  bardzo mądrze napisałeś. Zdaję sobie sprawę, że są siły, które poprzez usuwanie niewygodnych postów manipulują społeczeństwem.
  Dziwi mnie też cisza jaka panuje w sprawie osób wyrzuconych poza nawias społeczeństwa (osoby z długim stażem pracy, bez prawa do emerytury często bez pracy). Ja za każdym razem jak pan Marczuk (Redaktor - obrońca "skrzywdzonych", pracujących emerytów) wysmaruje swój pożal się Boże artykuł, piszę na forum aby zajął się skrzywdzonymi przez panią Fedak, osobami z długim stażem pracy. Nigdy takiego artykułu się nie doczekałam i pewnie się nie doczekam. Masz rację, wszyscy unikają tematu projektu OPZZ, który został odrzucony w Komisji głosami PO. Trzeba walczyć o swoje tylko wydaje mi się, że jesteśmy grupą niezorganizowaną i brak nam lidera. W tej sytuacji nie mamy szans na wygraną. Pozostanie nam żyć w nędzy, aż do śmierci.

  Jeszcze dodam, że PJN głosem pani Kluzik-Rostkowskiej postuluje likwidację (!) ZASIŁKÓW PRZEDEMERYTALNYCH !!! O tym cicho sza w gazecie prawnej.

  Pozdrowienia dla taty.

  Odpowiedz
 • ela(2010-12-29 18:31) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie jest reszte komisji ? jeżeli w skład wchodzi 41 osób /PO 18, PSL 2 to jest 20 osób przeciwko projektowi >,< A 21 osób z innych partii gdzie?? Jak są wybory to co słup ,drzewo,czy inne miejsca wywieszone są ich buzkami aby na nich głosować a oni nas mają pózniej gdzieś ??? Pozdrawiam wszystkich oczekujących na emeryture 35/40. A w NOWYM ROKU życzę miłego zaskoczenia od posłow w sprawie projektu i dużo zdrowia.miłych dni.

  Odpowiedz
 • babcia ze stażem 37 lat i co dalej...(2010-12-30 12:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli osoby, które nabyły prawo do emerytury, pobieraja emeryture i nadal pracują bez rozwiazania stosunku pracy to bedą pracować do śmierci, bo mją niskie zarobki i emerytury.
  A młode kobiety, które nie mają pracy nie będą decvydowały się na założenie rodziny a tym bardziej na dzieci i tutaj nikt nie myśli,ze w tym miejscu koło się zamyka. Popieram Wniosek oPZZ , bo mam 37 lat pracy i nie wiem dokąd mam jeszcze pracować a przecież mogłyby w to miejsce mieć zatrudnienie młode osoby ale to WYMAGA MYŚLENIA...,

  Odpowiedz
 • emma(2011-01-02 19:08) Zgłoś naruszenie 00

  Można jeszcze pisać do OPZZ z prośbą o zorganizowanie pikiety przed Sejmem.

  Odpowiedz
 • emma(2011-01-02 14:17) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy udają, że nie istniejemy. Może należy pokazać, że są w błędzie ?

  Odpowiedz
 • emma(2010-12-29 19:16) Zgłoś naruszenie 00

  Reszta Komisji była na spotkaniu opłatkowym jak na dobrych katolików przystało.
  Co ich obchodzi los starych bezrobotnych, wyrzuconych na margines społeczny. Im się wydaje albo święcie w to wierzą, że my nie istniejemy. Mamy jesienią szansę pokazania, że się mylą. A te buźki wiszą do dzisiaj. To też ich nie obchodzi bo przecież już jest po wyborach a ja jestem zmuszona z okna na nich patrzeć.
  Przyłączam się do pozdrowień i życzeń. Oby się spełniły.

  Odpowiedz
 • Madzia(2010-12-27 15:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem w szoku czytając niektóre wypowiedzi - popieram tych którzy przepracowali 35 lat i 40 lat,w między czasie wychowywali dzieci podnosili swoje kwalifikacje no i oczywiście otrzymywali wynagrodzenie w wysokości najniższej emerytury, żadnych wczasów,urlopy- to praca dodatkowa na zakup opału na zimę itp. A ci w rządzie uchwalają sobie co chcą- nie napracowali się , urlopy spędzają za granica,sprzątaczka w domu, opiekunka do dzieci ,A LUDZIE ZE WSI I MAŁYCH MIEJSCOWOŚCI NIECH PRACUJĄ NAWET DO 100LAT TO NIE BĘDĄ POTRZEBOWALI WCALE EMERYTUR!!! i chyba o to chodzi PO, niech wezmą moją wypłatę i POŻYJĄ MOŻE ROK

  Odpowiedz
 • Marian49(2010-12-29 08:10) Zgłoś naruszenie 00

  Myślę, że trzeba pisać do posłów i uzmysłowić im w czym jest problem. Mam nadzieję, że w drugim czytani w Sejmie projekt zostanie ponownie skierowany do komisji sejmowej, która tym razem już w pełnym składzie poprze projekt zmiany ustawy emerytalnej. Z informacji OPZZ wynika, że głosowanie za odrzuceniem projektu miało wynik 17 : 8 na niekorzyść ludzi długoletniej pracy. Zatem głosowało razem 25 osób komisji. Komisja Polityki Społecznej i Rodziny VI kadencji Sejmu składa się z 41 osób a przynależność partyjna : PIS 13 ; PJN 2 ; PO 18 ; PSL 2 ; SDPL. 1 ; SLD 4 ; Niezależny 1.

  Odpowiedz
 • pracodawca(2010-12-28 09:02) Zgłoś naruszenie 00

  Szara strefa jest w Polsce pod ochroną a rząd tak się zachowuje jakby nie mieszkał w Polsce

  Odpowiedz
 • emma(2011-01-08 09:54) Zgłoś naruszenie 00

  Komisja zebrała się 15 grudnia ale na 45 członków Komisji było tylko 25 osób, reszta jak na prawdziwych katolików przystało była na spotkaniach opłatkowych. Projekt został odrzucony 17 głosami Platformy. Nawet nie raczyli zająć się ewentualnymi poprawkami do projektu.

  Odpowiedz
 • OBCY(2010-12-23 17:32) Zgłoś naruszenie 00

  do JOANNA - NIE ROZUMIESZ POJECIA "EMERYTURA BEZ WZGLEDU NA WIEK "

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane