Część szpitali zrezygnowała ze znieczulenia przy porodzie

autor: Dominika Sikora26.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 26.11.2010, 20:52

Część szpitali zrezygnowała z wykonywania znieczulenia przy porodzie na życzenie kobiet, po tym jak resort zdrowia uznał, że pobieranie za to opłat jest nielegalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Mural(2010-11-26 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli to decyzje facetów, to proponuję znieść im znieczulenia przy wyrwaniu i borowaniu zębów,leczeniu kanałowym, operacji prostaty itp. Ból jest sygnałem, że ząb jest żywy/prawidłowo/, a z tym co naturalne nie należy walczć, nie? Bo raczej nie sprawdzą, jak to jest przepchnąć twardą głowkę dziecka przez kanał rodny.

    Odpowiedz
  • ALA(2010-11-26 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    MOIM ZDANIEM DOBRZE ŻE SZPITALE ZEZYGNUJĄ ZE ZNIECZULANIA PRZY PORODZI
    JA SAMA BYM NA TO ZNIECZULENIE NIGDY SIĘ NIE ZGODZIŁA SAMA RODZIŁAM 12 GODZ I WOLAŁAM PRZECIERPIEĆ BÓL NIŻ POTEM KONSEKWENCJE PO ZNIECZULENIU
    ZAWSZE TO ZNIECZULENIE ZOSTAWIA PO SOBIE ŚLAD BÓLU PO PORODZIE NA MIESIĄCE
    LEPIEJ TROCHĘ POCIERPIEĆ BO WTEDY WIEM ŻE URODZIŁAM SWOJE UPRAGNIONE DZIECKO CHYBA ŻE KTOŚ LUBI WYGODĘ TAKIE JEST MOJE ZDANIE RODZIŁAM BARDZO DAWNO TEMU I O ZNIECZULANIU NIKT PRAWIE NIE WIEDZIAŁ.

    Odpowiedz
  • precz(2010-11-26 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    "wykonanie znieczulenia na życzenie pacjentki nie należy do jego obowiązków w ramach normalnego czasu pracy" - co ca kraj?!! kobiętę rodzącą traktuje się jak pijaka na izbie przyjęć co dostał w nos..! kiedy w koncu bedzie normalnie w tych szpitalach??? we łbach sie poprzewracało !!

    Odpowiedz
  • monopol(2010-11-26 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkiemu winne są skandalicznie niskie limity przyjęć na Akademie Medyczne. Żaden szpital nie może sobie pozwolić na zwolnienie nawet buca, głąba i alkoholika w jednej osobie.

    Odpowiedz
  • Żyję w XXI wieku(2010-11-26 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    ALA: gratulacje, cieszymy się.

    Proponuję Ci jeszcze oświetlanie mieszkania lampą oliwną i załatwianie potrzeb fizjologicznych w wychodku na podwórku. No bo przecież "bardzo dawno temu nikt prawie nie wiedział" o żarówkach i toalecie w mieszkaniu.

    Kiedyś nie było narkozy, walili młotkiem w łeb. ;-D

    Powala mnie ten typ argumentacji ... ;-P

    Odpowiedz
  • xyz(2010-11-26 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    ALA: ta rzeź naprawde nie jest nikomu do niczego potrzebna i odznaki za to nie dostaniesz. Ja tez rodzilam silami natury, 3 godziny- szybko i sprawnie, ale skutecznie zniecheciło mnie to do zajscia w kolejna ciażę. Na litość, takie znieczulenie należy nam sie jak psu buda. Ja chcę rodzić po ludzku!!! - bez wrzaskow, zwijania się z bólu, nie chcę czuć jak nacinają mi krocze!

    Odpowiedz
  • ewa(2010-11-26 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    do 6 w polsce powinien być wybór tak jak pani pisze albo z bólami albo bez bóli za to z komplikacjami po porodzie
    każy powienien mieć wybór ale nie płacić.

    Odpowiedz
  • rodzaca(2010-11-26 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ja rodząc nie miałam aktualnego ubezieczenia, po tygodniu dostałam fakture na 2 tys na szczescie rodziłam bez znieczulenia bo miala bym dodatkowe 800zl placic, plus dodstali od NFZ 3 tys, a stracili 100zł? koniec swiata

    Odpowiedz
  • BiBi(2010-11-26 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    Historia medycyny się kłania, gaz rozweselający, eter jako środki znieczulające wykorzystywano najpierw w zabiegach dentystycznych a następnie przy porodach. A teraz kobietom odbiera ich prawa, anesteziologia nie istniała jako specialność lekarska w tamtym okresie.

    Odpowiedz
  • hela(2010-11-29 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Polecam MamaTENS MyTime, wspaniały elektrostymulator na bóle porodowe. Bardzo skuteczne znieczulenie i bezpieczne.

    Odpowiedz