NFZ dyskryminuje prywatne szpitale

autor: Aleksandra Kurowska24.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.11.2010, 09:31

NFZ obniży drastycznie kontrakty dla prywatnych szpitali, bo brakuje pieniędzy dla publicznych. Nie chce ryzykować konfliktu z dużymi klinikami i lokalnymi społecznościami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • kajek(2010-11-24 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  Czy ktoś wie, co mam zrobić?
  Moja matka ma coś co się nazywa AMD i tego na NFZ nie chcą leczyć, bo nie maja pieniedzy...
  a prywatnie 2500 za jeden zabieg

  Odpowiedz
 • Rozmyta odpowiedzialność(2010-11-24 09:57) Zgłoś naruszenie 00

  Jak prywatny, to państwo umywa ręce...i o to Tuskowi chodzi.

  Odpowiedz
 • leczenie wymaga czasu(2010-11-24 09:45) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety ale prawda jest taka, że w większości przypadków po tej chirurgii jednego dnia w prywtanym szpiatalu pacjenci następnego dniatrafiają już do publicznego, który musi leczyć powstałe powikłania. Pacjenci na prywatny stół operacyjny trafiają nieprzygotowani do zabiegu (prosto z ulicy) i wypisywani bez potrzebnego zabezpieczenia medycznego. Co prawda prywatny zrobił swoje i więcej go nie interesuje, a pacjenciz powikłaniami trafiają następnego dnia do publicznej placówki - i tutaj koszty faktycznie wówczas są już dużo większe, a NFZ płaci dwa razy za tą samą (lub wynik niedbalstwa) usługę.

  Odpowiedz
 • $(2010-11-24 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  ...a wczoraj był artykuł, że NFZ będzie płacił za leczenie w prywatnych szpitalach oraz za granicą,ha ha ha.

  Odpowiedz
 • Jeżeli ten Rząd nie wie co robić to niech ustapi 2(2010-11-24 07:22) Zgłoś naruszenie 00

  już we wczesnym stadium wprowadzili bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu najniższą płace z czego najchętniej skorzystali nowobogaccy kapitaliści -efekt -niskie składki do ZUS -a ,że system jest pokoleniowy to brak kasy na emerytury i leczenie.
  -Donald Tusk jak głupol POtwierdził ,że ZUS jest kaput a to oznacza iż ludzie jeszcze bardziej przestali wykazywać dochody -no bo po co?
  Donald też tłumaczy wszystko niżem demograficznym -ale czy zakłady pracy które On teraz wysprzedaje jak pijak rodowe srebra wybudował "niż demograficzny"?- a co On wybudował poza boiskami
  Niż demograficzny -owszem był -dzięki innemu Liberałowi !-Balcerowiczowi który w latach 90-tych dobił posiadaczy książeczek mieszkaniowych i kredytów budowlanych ,że Ci klękli i zamiast płodzić dzieci stwierdzili ,że są bankrutami

  Odpowiedz
 • Jeżeli ten Rząd nie wie co robić to niech ustapi(2010-11-24 07:09) Zgłoś naruszenie 00

  - Kolejny Liberał co rozdał z naszych Zusowskich pieniędzy super Urlopy 5-letnie z wszystkimi przywilejami a po nich wczesne Emerytury Górnicze - Buzek za którego tym Górnikom musimy teraz płacić niezasłużone emerytury górnicze - co z Nim zrobił TUSK -wysłał Go do Brukselki na ciepłą posadkę !-

  Tak więc ludzie jak to widzą to albo wolą pracować na czarno inkasując płace pod stołem lub ubezpieczać się zagranicą o czym nie raz donosiła GP.
  Donald Tusk to głupiec który nie ma żadnego POmysłu na tą sytuacje - wręcz przeciwnie niszczy to co było ,grało i jako tako działało.
  Ja mam POMYSŁ skuteczny ,uczciwy i sprawiedliwy ale mu go nie zdradzę

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane