Skarga na wolne w Trzech Króli może trafić do Trybunału Konstytucyjnego

autor: Łukasz Guza22.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.11.2010, 14:51

Począwszy od 2011 r. święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy. Związkowcy i pracodawcy zapowiadają skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Andrzej(2010-11-22 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzym ustawa nie podoba się z powodów ideowych a innm z merytorycznych. Już na pierwszy rzut oka widać że wprowadzenie doatkowego dnia wolnego jest zgodne z Konstytucją. Ja też nie widzę nic zlego w tym, że ten dzień wolny trzeba jakoś odpracować bo puki co to nam się w kraju nie przelewa. Zresztą nie ten jeden dzień bo i pierwszego maja też. Co do nierównej liczby dni pracy w miesiącu to coś jest na rzeczy. Pewnie tą częścią nowelizacji zajmie się TK. A tak swoją drogą to skoro ZZ i pracodawcy mają w tej sprawie to samo zdanie to może zawrzeć odpowiednie porozumienie i przenieść te korzystniejsze dla pracowników zasady do podustawowych źródeł prawa pracy (np. UZP).

    Odpowiedz
  • Urzędas(2010-11-22 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pragnę nieśmiało zauważyć, że była to ustawa poselska, a nie rządowa.

    Odpowiedz
  • ironia(2010-11-22 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do Effka
    Jesteś typowym wyborcą PO :)))
    Problem w tym, że niczego nie rozumiesz, co robią twoi idole. Urzędnicy, a szczególnie POsłowie i ministrowie niczego nie stracą. Urząd ma rozpisany harmonogram czasu pracy. Natomiast nie zazdroszczę pracownikom firm prywatnych. Ci praktycznie zostali pozbawieni wolnego za święta. Jeżeli głosowali na PO, to mogą być z siebie dumni.

    Odpowiedz
  • nie po raz pierwszy(2010-11-22 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki tej ustawie pracodawcy będą mogli zmusić pracowników do odrobienia wszystkich świąt np. w soboty. Co to za prawo, które zabiera wszystkie święta. Wierzycie, że z tego nie skorzystają? Bo ja nie.
    Kolejny megabubel prawny tego rządu. Kto im pisze te ustawy??? Głupi i głupszy??? A może lewiatan?

    Odpowiedz
  • Eff(2010-11-22 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    odnoszę wrażenie, że większość osób w ogóle nie rozumie tej ustawy- owszem dochodzi jeden dzień wolny, ale odchodzi tona innych dni wolnych, które były uprzywilejowaniem tylko dla wybranych- czytaj "urzędasów"... w ogólnym rozrachunku ustawa jest więc słuszna

    Odpowiedz
  • Effka(2010-11-22 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobra ustawa- wzięli się za te nieroby w urzędach. bo jak dzień wolny od pracy wypada w dzień wolny od pracy, to oni muszą dostać jeszcze jeden.. dzień wolny od pracy- PARANOJA! poprzednia ustawa była idiotyczna, chociaż 'idiotyczna', to chyba nawet za mało powiedziane :/ by the way sonda obok tego artykułu to mistrzostwo świata: Czy w prezencie świątecznym od pracodawcy wolałbyś dostać bony czy gotówkę? Tak/Nie Przepraszam, ale ten kto był na tyle zdolny, żeby zrobić taką ankietę, chyba powinien poszukać innej pracy- w supermarkecie co najwyżej (nie obrażając oczywiście ludzi pracujących w supermarketach).

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-11-22 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    ...to jest "chore" kolejny wolny dzień...jakby nas było na to stać...Kropiwnicki niech sobie świętuje... chyba już zresztą jest na emeryturze /i dzięki Bogu/ a zatem zlikwidować !!!

    Odpowiedz
  • ...(2010-11-22 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kościół też nie jest zadowolony, bo zmieniono nazwę święta. Zamiast Objawienia Pańskiego jest Święto Trzech Króli. Niby podobnie, ale nie to samo.

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2010-11-22 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pracodawcy niezadowoleni, związki zawodowe niezadowolone, rząd (ministerstwo pracy) niezadowolone z ustawy, to kto jej chciał? Chyba tylko Kropownicki.

    Odpowiedz
  • Akiva(2010-11-22 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    To po prostu kolejny bubel tego rządu...

    Odpowiedz