Tusk: wzrost płac dla nauczycieli to projekt cywilizacyjny

18.11.2010, 17:09; Aktualizacja: 18.11.2010, 17:31

Wzrost płac dla nauczycieli o 50 proc. do końca 2012 r. to dla Polski projekt o wymiarze cywilizacyjnym - oświadczył premier Donald Tusk podczas otwarcia 40. Krajowego Zjazdu Delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • gucio(2010-11-22 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Normalny. Gdzie to tak pielęgniarki zarabiają więcej niż nauczyciele? Nawet w Małej Wólce byle nauczyciel zarabia tyle co w dużym gimnazjum, a naet więcej bo wielu ma dodatek wiejski.

    Odpowiedz
  • normalny(2010-11-19 04:50) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele zarabiają za mało, nie może być tak aby mediana zarobków tego bardzo ważnego społecznie zawodu wynosiła 200zł mniej niz mediana zarobków pielęgniarek, które przeciez w spolecznym mniemaniu zarabiają bardzo mało

    Odpowiedz
  • Mario(2010-11-19 01:52) Zgłoś naruszenie 00

    I podnieść hutnikom bo za ciepło i górnikom bo ciężka praca i policjantom bo to ważne, i sędziom bo jeszcze ważniejsze. Emerytom bo biedni, rencistom bo chorzy. Zabrać menelom. o k... nie ma im co zabrać. Zabrać reszcie ... dla mnie 20% za pomysł.

    Odpowiedz
  • ubawiony(2010-11-19 01:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Elity" krzykną w mediach, że trzeba walczyć z "Kaczyzmem" i znów "młodzi, wykształceni z dużych miast " (zmywaki in spe) pobiegną do urn... Rząd może sobie kpić ze społeczeństwa i tak nikt im władzy nie odbierze...

    Odpowiedz
  • ubawiony(2010-11-19 01:39) Zgłoś naruszenie 00

    Chce kupić głosy nauczycieli. :/ A po wyborach będzie jak zawsze... No teraz się nie da bo taka sytuacja jest..., ale pozwólcie nam rządzić (czyt. grać w piłkę i brać kasę z budzetu) jeszcze kilkanaśce lat, to wszystko zrealizujemy... No chyba,że się znów nie uda?

    Odpowiedz
  • ala56(2010-11-19 01:24) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga zbliżają się wybory i Donald marzy. Jeśli chce obdarowac nauczycieli, co jest zrozumiałe bo to duża grupa i to mu się opłaci, będzie musiał odjąć innym
    oczywiście najsłabszym. I tak to się w tym naszym raju odbywa. Cierpliwi ludzie
    tu żyją.

    Odpowiedz
  • Rg(2010-11-18 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki dla nauczycieli dobre sobie za te 18 godzin tygodniowo. Prawidłowo Panie Tusk policzymy się przy urnach wyborczych.

    Odpowiedz
  • konkret(2010-11-18 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby nie Broniarz z Olejniczakiem to emerytury zostałyby po staremu. To przecież oni z SLD pomogli obalić weto Kaczyńskiego w sprawie emerytur. Dlatego Tusk jest taki wdzięczny koalicjantowi.
    W przyszłym roku nauczyciele otrzymają 2.3% podwyżki a sędziowie 4% przy inflacji 3%. O pozostałej budżetówce nie wspomnę tego oszukaństwa.To się nazywa ściema.

    Odpowiedz
  • mały(2010-11-18 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    A inni pracownicy budżetówki to niby kto to może ten antycywilizacyjny premier uruchomi dla pozostałych komory gazowe w Oświęcimiu jak tak ma wyglądać ta ich demokracja i równość to dziękuje bardzo już nigdy nie zagłosuje na PO

    Odpowiedz
  • Dla mnie Donald to POlityczny złodziej i Oszust(2010-11-18 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy słyszeliście jak Donald Tusk zapewniał Policje i Wojsko,że uprawnień emerytalnych w trakcie służby się nie zmienia i ,że zmiany mogą dotyczyć nowo wstępujących do służby ---lecz już dla Robotników zatrudnionych przez 25 -30 lat w warunkach szczególnych i niebezpiecznych tej miarki nie zastosował . Zmienił ustawę emerytalną w trakcie Ich zatrudniania -wstecznie -okradając tak często spracowanych ludzi.

    Doprowadzili do kompletnego absurdu w którym Miss Fedak jako kobieta ( w wieku60 lat) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż ludzie którzy od lat 80 są zatrudnieni na stanowiskach remontowych i eksploatacyjnych przy blokach energetycznych w warunkach dotychczasowo uznawanych za szkodliwe i niebezpieczne i którzy dodatkowo pracowali w przeszłości w czasie ponad ustawowym nawet około 1000 dni czyli 5lat roboczych!!!-co zaświadczam.

    Jeżeli zważycie Państwo iż :

    Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "-
    pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co rząd tego moralnego przestępcy zamierza z Nimi zrobić - ??? zamierza uruchomić krematoria?
    ---To jest bezczelność tego Politycznego Oszusta i złodzieja!!!

    W POlsce było kilku POlitycznych złodziei -- Balcerowicz okradł POsiadaczy książeczek mieszkaniowych i kredytów spółdzielczych (rok 1991): Buzek rozdał górnikom (rok 1997) na koszt ZUS a więc Was -5-letnie super urlopy górnicze zaliczane do stażu pracy górniczej a po nich superwczesne emerytury górnicze !!! na koszt społeczeństwa . A Trybunał Stanu jest nadal bezrobotny.!!
    Uważam też ,że Donald POwinien być potraktowany przez robotników jak potraktowano Czałczesku

    Odpowiedz
  • mstaw(2010-11-18 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego, jako projekt cywilizacyjny Pan Premier (nota bene rodzinnie związany z nauczycielami !) pojmuje podwyżki tylko dla nauczycieli ? Czyżby wzrost emerytur i płac w innych branżach to projekty antycywilizacyjne ? Dlaczego wobec mundurówki mówi o "prawach nabytych" aktualnie pracujących w zakresie dotyczącym podniesienia ich wieku emerytalnego, a w przypadku wprowadzania pomostówek wielu ludzi miał gdzieś i tych samych argumentów ale używanych przez pozbawionych pomostówek nie chciał słuchać ? HIPOKRYZJA !!!

    Odpowiedz
  • ośle(2010-11-18 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    ten znowu mydli, nauczyciele to tępaki jeśli wierzą w to że zarobią 3000 zł za siedzenie z dup skiem na krześle cały dzień.

    Odpowiedz
  • Mural(2010-11-18 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    "My żadnych zmian bez waszej zgody nie wymusimy, ale to, co nam wydaje się sensowne przedstawimy. Nie będzie żadnych propozycji rewolucyjnych, ale proponuję, żebyśmy wspólnie w najbliższych tygodniach, miesiącach zastanowili się, co można zmienić, żeby wasza praca była też lepsza z punktu widzenia ucznia i rodzica. I też zrobimy to razem" - podkreślił premier.
    A ja nauczyciel z 26-letnim stażem przypominam, że nic o nas bez nas. I o tym, że liczy się także nasz punkt widzenia, jako jednej ze stron tej sprawy. Bo nam odebrano prawa emerytalne nabyte wstecz! I jakoś nie mogę uwierzyć, jacy to wyjątkowi in plus jesteśmy.

    Odpowiedz