Gminy nie mają pieniędzy, więc szukają dodatkowych na walkę z przemocą w rodzinie

autor: Michalina Topolewska18.11.2010, 03:00

Działania związane z realizacją gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie nie mogą być finansowane ze środków przeznaczonych na rozwiązywanie problemów alkoholowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • Obserwator(2010-11-18 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  Gminny program walki z przemocą jest częścią programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Dlaczego więc gmina na reaguje, a wręcz popiera alkoholowe festyny rodzinne na szkolnych boiskach, gdzie w obecności dzieci leje się alkohol.
  Dlaczego w gminie w powiecie kaliskim w małej szkole podstawowej dyrektorka bezkarnie częstuje na wywiadówce rodziców alkoholem w podziękowaniu za współpracę. Dlaczego mąż pani dyrektor na szkolnej choince, która odbywa się w klasach lekcyjnych rozpija rodziców. Pytań jest wiele. Alkoholizm jest najczęstszą przyczyną przemocy w rodzinie. Gminy zamiast szukać pieniędzy na walkę z przemocą w rodzinie niech się lepiej rozejrzą wokół siebie.

  Odpowiedz
 • xyz(2010-11-18 12:07) Zgłoś naruszenie 00

  Komisje d/s rozwiązywania problemów z uzależnieniami dublują swoje etaty pracy (pani doktor, pani z DPS, pan policjant w mundurze). Umawiają petentów przed godz. 15 i biorą wynagrodzenie od dwóch pracodawców. Pomoc polega na tym, że informują gdzie znależć np. placówkę leczniczą, skąd wziąć skierowanie. Jest to rada typu "poszuka pani sobie w interneciie... Na koniec roku ładnie wyglądające statystyki przedstawiają w lokalnej prasie. Paranoja. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że tak to działa i wszyscy są zadowoleni: Pan burmistrz, pani doktor, itp... czyli pomagają wyłącznie sobie (finansowo).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane