Szkolenia z UE: zmiany w PO KL w 2011 roku

autor: Beata Lisowska17.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 17.11.2010, 13:18

W 2011 roku przedsiębiorców realizujących projekty szkoleniowe z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) czeka więcej obostrzeń. Firmy szkoleniowe nie będą już mogły zawyżać własnych kosztów przy realizacji projektu. Części uczestnikom szkoleń przedsiębiorcy będą musieli zapewnić pracę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • olga(2011-03-07 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Przenoszenie odpowiedzialności z osobnika permanentnie bezrobotnego na firmę szkoleniową jest ABSURDEM do potęgi N'tej. Ludzie, ruszcie głową - to jest po to, aby dawać teraz kasę tym, którzy i tak pracują za nasze pieniądze i nic nie robią, czyli Urzędom Pracy, instytucjom państwowym - takim co mogą "machnąć jakiś stażowy pasztet" w postaci "dofinansowanym miejsc pracy"... Nie tak się rozwija KAPITAŁ LUDZKI ale budżet tego chorego kraju...

    Odpowiedz
  • 60+(2011-01-12 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nie lepiej te 8 tysięcy co na szkolenie dać bezrobotnemu to by przynajmniej przeżył ze 2 lata a tak to musi umierac?

    Odpowiedz
  • adrak(2010-11-26 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    "
    Bezwzglednie popieram propozycje zmian. Cytuje za pokl "te cale szkolenia to latwa kasa... A gdzie efekty? Bezrobotni maja po kilka "fakultetow" a gdzie praca dla nich? Przeciez z definicji sa niezaradni, wykluczeni itd.Lepiej teraz unormowac przepisy, gdyz pieniadze sa przejadane, a ludzie i tak zupelnie niedouczeni i pozba-wieni sami sobie.

    Odpowiedz
  • pokl(2010-11-24 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    "Te całe szkolenia to łatwa kasa i czyste złodziejstwo", ale, primo, gospodarka się rozwija, secundo - co nawet ważniejsze - mam pracę... A uczestnicy... ich sprawa - niektórzy sobie poradzą, niektórzy nie...

    Odpowiedz
  • Ola(2010-11-19 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł trochę nie na czasie, bo to w większości juz obowiązuje

    Odpowiedz
  • vvc(2010-11-17 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Właściwa decyzja. Szkolenia dla szkoleń i dla...firm szkoleniowych- jedyni beneficjenci "kasy". Fundusze UE na organizowanie miejsc pracy!. ...PUP zamiast zajmować się statystyką i "pracą badawczą"- niech będą rozliczane z... znalezienia pracy dla bezrobotnych!... Czas na zmiany...

    Odpowiedz
  • Kolos(2010-11-17 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze. Te całe szkolenia to łatwa kasa i czyste złodziejstwo. Szkolenia się odbyły, pracy nie ma, a trenerzy zarobili - ile tam jest 200 zł za godzinę?

    A co by było, jakby drogi tak budować - kasę firma by wzięła i powiedziała, że być może zbuduje drogę, ale pewności nie ma.

    Odpowiedz
  • ZK(2010-11-17 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby koniec dziwnych "szkoleniowych" firemek, których działania polegaja wyłącznie na przelewaniu unijnych pieniędzy na własne konta? Niech ograniczą, a najlepiej zakończą działalność. A środki z POKL dokładnie powinny służyć przedsiębiorcom, którzy chcą zwiekszać zatriudnienie, żeby mogli wybierać pracowników spośród kandydatów bez kwalifikacji, wysłać na szkolenie, nie popadajac w koszty, a następnie część zatrudnić.

    Odpowiedz